1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
arbuz

1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: arbuz »

1) Jak usunąć przebarwienia od trądziku. Smarowałm spirytusem i później skóra fajnie schodziła hehe - czy to jest dobry sposób?

2) Ma stopach są stwardnienia, obcinam to, smaruje kremami nawilŻającymi, no i nadal to rośnie, coraz więcej, jak się tego pozbyć?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Vinci »

1) Jak usunąć przebarwienia od trądziku. Smarowałm spirytusem i później skóra fajnie schodziła hehe - czy to jest dobry sposób?
Androcur, kosnetyki dr Hauschka, retin, kremno-scar", cepan, contrabulax, tu masz troche specyfików kre powinny pomoc, osobiscie polecam dwa ostatnie, ewentualnie wsyp troche cynamonu do mieczki z odrobina wody, nałoz na twarz, nie padnij z pieczenia i po 15 nimutach zmyj- tak klka razy w tygodniu i przebarwienia zejdą
2) Ma stopach są stwardnienia, obcinam to, smaruje kremami nawilżającymi, no i nadal to rośnie, coraz więcej, jak się tego pozbyć?
troche soli do goracej wody, wsadz do tego nogi potrzymaj i zetrzyj pumeksem
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Ciconia »

Ja mam na rekach blizny tradzikowe od ciaglego wyciskania i nie wiem czy takie paskudztwo da sie usunac?I jeszcze trakie pytanko czy przemywanie twarzyamolem oczyszzcza skore i9 pomaga w walce z tradzikiem ? bo gdzies o tym slyszalam tylko nie wiem czy to pomaga.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Vinci »

Jejku ludzie czego to juz nie wymyślicie kup sobie spirytus salicylowy (2 zł) albo Acnosan w aptece ( 8zł), co do tego amolu to podejrzewam ze pomaga dlatego, ze ma spirytus w sobie
arbuz

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: arbuz »

Ja mam na rekach blizny tradzikowe od ciaglego wyciskania i nie wiem czy takie paskudztwo da sie usunac?
Za kilka miesięcy zejdzie.

1) Dlaczego powstają takie zgrubienia skóry? Mam to takŻe na rękach - wycinam obcinaczką do paznokci - nie da sie tego pozbyć raz na zawsze, jak zedrzę pomeksem to znowu urośnie, na rękach troche brzydko wygląda.

2) Na łokciach i kolanach jest sucha skóra, wygląda jakby była brudna - co polecicie na ten problem?
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Eklerka »

arbuz pisze:Na łokciach i kolanach jest sucha skóra, wygląda jakby była brudna - co polecicie na ten problem?
zrob peeling, wsadz w polowki cytryny, posmaruj kremem, smaruj codziennie, kilka razy dziennie, a peeling rob raz w tygodniu i bedzie dobrze
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Vinci »

Na łokciach i kolanach jest sucha skóra, wygląda jakby była brudna - co polecicie na ten problem?
za mało witaminy A
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Ciconia »

arbuz pisze: Za kilka miesięcy zejdzie.
Ja juz mam te blizny dluzej niz kilka miesiecy i one wogole nie znikaja.a to brzydko wyglada bo niektore sa ciemniejsze a niektore jasniejsze
arbuz

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: arbuz »

Ja juz mam te blizny dluzej niz kilka miesiecy i one wogole nie znikaja.a to brzydko wyglada bo niektore sa ciemniejsze a niektore jasniejsze
MoŻe cepan, contrabulax (które kolega wymienił). Opaliłm se ręce i tera jest lepiej. RównieŻ mam kilka trudnych blizn (szczególnie te od mojego psa hehe), takich troche zgrubiałych białoczerwonych, których nie mogę sie pozbyć. MoŻe spróbować któryś z tych kremów. Za jakiś czas musi zejść.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Vinci »

contrabulax, to jest dosyc drogie (ok 60 zł) ale skuteczne, blizna blednia, mięknie, staje sie mniej widoczna i nie robi sie taka blado-siono-czerwono-fioletowa na zimnie lub po opalaniu
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: GoodWolf »

Coś na temat samego trądziku,myśle że może się przydać.

Trądzik pospolity (Acne vulgaris)

Choroba ta związana jest z nadczynnością gruczołów łojowych i zaczopowaniem przez masy rogowe ujść tych gruczołów.Pojawia się odczyn zapalny o podostrym lub przewlekłym przebiegu.Występuje zwłaszcza u młodzieży.Liczne grudki,krostki i wągry umiejscawiają się na twarzy,czole,piersiach,między łopatkami,na bokach i ramionach,spotyka się też głębsze nacieki ropne.Jest kilka odmian trądzika.Jest on chorobą uporczywą,długotrwałą,trudną do leczenia.Miejscowo stosuje się mieszanki wysuszające (np.spirytus salicylowy,roztwór rezorciny). Zioła zalecane sę wewnętrznie,jak i zewnętrznie,jako leki wspomagające,szczególnie te,które działają przeciwzapalnie i odtruwająco.

Zioła do stosowania wewnętrznego:

Rp. Ziele krwawnika
Ziele bratka polnego
Koszyczek rumianku
Ziele serdecznika
Liść pokrzywy
Liść brzozy
Kłącze perzu
Ziele tysiącznika
Szyszki chmielu

Zioła te należy zmieszać,wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku,naparzać pod przykryciem 20-30 min.,przecedzić,podgrzać.Osłodzić łyżeczką miodu lub syropu malinowego.Pić rano i przed spaniem.

Zioła do stosowania zewnętrznego:

Rp. Liść szałwi
Liść babki lancetowatej
Kwiat stokrotki
Kwiat rumianku
Kwiat nagietka

Zioła należy zmieszać,wsypać 3-4 łyżeczki na szklankę wrzątku,naparzyć pod przykryciem 20 min.,przecedzić i ciepłym naparem na waciku zmywać chore miejsca skóry.Korzystne jest również stosowanie okładów,zwłaszcza na głębsze nacieki ropne.Wągry można ostrożnie wycisnąć i odkazić spirytusem salicylowym,po czym przyłożyć okład z naparu ziołowego.

Zalecenia praktyczne,których należy przestrzegać:

1. Unikać tłuszczów zwierzęcych i pokarmów smażonych.
2. Rano pić gorące mleko,osłodzone łyżeczką miodu.
3. Pić przez 5 dni po szklance fermentowanych drożdży (po czym przerwać na 10 dni).
4. Unikać odzieży z tworzyw sztucznych i elastycznych (gumy).
5. Korzystać umiarkowanie z opalania na słońcu lub lampą kwarcową
(nie dłużej niż 1-2 min.).
6. Pić szklankę naparu z rumianku,osłodzonego łyżeczką miodu.
7. Używać do mycia mydła siarkowo-chmielowego,tatarakowego lub dziegciowego.
8. Nie używać kremów ani maści,skóra ma być czysta.
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Asia_nmc »

Mój lekarz powiedział, że Contrabutex (nie contrabulax ), ma to samo działanie co Cepan, tyle, że produkowany jest przez firmę zagraniczą a Cepan przez Polską i stąd różnica cenowa. Więc po co przepłacać.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: 1) Przebarwienia - jak sie pozbyć?; 2) Zgrubienia skóry

Post autor: Aniaww »

Mi farmaceutka powiedziała to samo. Stosuję cepan i blizna po wycięciu znamienia zmniejsza się powoli. Zobaczymy jak wyjdzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości