29% z matury z j. angielskiego co robić?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
knapik
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2016, o 10:58

29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: knapik »

Witam jw dostałem 29 % chyba to jest 0,5 pkt bardzo mi zależy na tej maturze co robic w tej sytuacji, odwołac się czy uzyskać wgląd do matury i czy jak bym pojechał do oke to bede przy pracowniku to sprawdzał mature czy przy egzaminatorze i jest mozliwe ze sie pomylili czy cos w tym stylu proszę o odp pozdrawiam
Hana19
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2016, o 13:29

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: Hana19 »

Zajrzyj na stronę swojego OKE i wejdź w zakładkę Wglądy". Tam będziesz miał pliki do pobrania z opisem jak takie oglądanie pracy maturalnej wygląda.

U mnie opisane jest to tak (w skrócie):
Dostajesz swoją pracę maturalną i dostajesz minimum 30 minut na wgląd (choć myślę, że dyrektor przyzna Ci więcej czasu). Nie ma spiny - jest napisane, że możesz poprosić o więcej czasu. Podczas wglądu obecny jest przy Tobie pracownik komisji okręgowej, który m.in. potwierdza Twoją tożsamość i inne formalności. Dostajesz klucz odpowiedzi, zasady oceniania i sprawdzasz swoją pracę. Jeśli stwierdzisz, że należy Ci się więcej punktów niż przyznał egzaminator, wówczas składasz wniosek o weryfikację punktów.

Jest szansa, że uda Ci się coś ugrać. Sama mam zamiar złożyć wniosek o wgląd. Powodzenia życzę i walcz o swoje. Jeśli nie uda się niczego ugrać to ważne, że próbowałeś. Trzymaj się
-MatMati-
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 17:17

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: -MatMati- »

Jakim cudem? Przecież na maturze nie przyznaje się połówek punktów.?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: Nitrogenium32 »

-MatMati- pisze:Jakim cudem? Przecież na maturze nie przyznaje się połówek punktów.?
Też mi się tak wydaje, na maturze nie ma połówek.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: pollyanna »

Na angielskim chyba akurat są.
knapik
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2016, o 10:58

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: knapik »

w piątek jade do oke o wgląd zobaczymy co będzie
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: nadfad »

Imo nie ma co się wygłupiać. 6 lat podstawówki, 3 gimnazjum, 3 liceum i napisać angielski na 29%, płakać z powodu połowy punktu. Dobra lekcja pokory, angielski w obecnych czasach to must have, zwykle już nawet nie uznawany za zaletę przy rekrutacji do jakichś poważniejszych firm.

W sumie dopiero teraz zauważyłem, że już byłeś w oke. I jak? ))))))
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: ameba11 »

ja już uczyłabym się na sierpień zamiast walczyć z OKE, bo na swoim przykładzie mogę stwierdzić, ze nie jest to proste. Na pewno nie zaszkodzi spróbować, ale sam wgląd nic ci nie daje, bo w ciągu chyba 2 dni od wglądu musisz złożyć podanie o ponowne sprawdzenie pracy i dopiero wtedy może uzyskasz te 0,5 pkt
-MatMati-
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 17:17

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: -MatMati- »

nadfad, Nie przesadzaj.angielski może i ważny ale jak ktoś nie chce to nie musi go znać.wolność wyboru.dlatego na maturze angielski nie jest obowiązkowy, można wybrać inny język.
knapik
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2016, o 10:58

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: knapik »

tylko ja dwa przedmioty nie zdałem, byłem w oke i zobaczyłem i jednak 14,5 dostałem i złozyłem wniosek o weryfikacje pkt i dzis list przyszedł że to samo 29% nie wierze w to czemu oni nie chcą podciągnąć na na 15 pkt przecież to chore i za rok znowu muszę pisąc mature z dwóch przedmiotów za rok żenada
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: nadfad »

Taka selekcja, nie chcesz umieć angielskiego to zdaj inny język. Nie chce Ci się uczyć to sobie daruj maturę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: Mårran »

Żenada by była, jakby Ci za darmo podciągnęli. To mało uczciwe. Nie znasz języka, to go nie pisz.
Pani Buka
knapik
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2016, o 10:58

Re: 29% z matury z j. angielskiego co robić?

Post autor: knapik »

tylko, że niemieckiego nie umiem jeszcze bardziej, więc nie ma szansy aby podciagneli tej 0,5pkt, gdyż mi bardzo zależy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości