AKADEMIK UP Lublin

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
hildebranda

AKADEMIK UP Lublin

Post autor: hildebranda »

Witam wszystkich. Dostałam się w tym roku na wet do Lublina, miasta zupełnie nie znam niestety Nie miałam moŻliwości wynajęcia pokoju czy mieszkania, dlatego dostałam miejsce w akademiku na Felinie. Czy ktoś jeszcze z Was wybiera się do domu studenckiego od tego roku? nie chciałabym być tam zupełnie sama jako pierwszoroczniak nie składałam teŻ podania o przyznanie mi pokoju jednoosobowego czy dwuosobowego, bo nikogo tam nie znam Czy w akademiku jest rzeczywiście tak strasznie? I czynowych kwaterują razem z jakimiś osobami z roku czy jak popadnie, czyli ze starszymi z innych wydziałów? Proszę o odpowiedź
Murzynka89
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:39

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: Murzynka89 »

hej. ja też dostalam felin takich jak Ty, ktorzy kompletnie nie znaja miasta jest pewnie wiecej - i ja do nich naleze niestety . takze jakos sie zorganizujemy i poradzimy sobie wspolnie niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania wiem tylko ze przy zakwaterowaniu wybiera sie w jakim pokoju chce sie mieszkac ( 1, 2 czy 3 os. ) , ja raczej w 2. Jade tam w sobote takze wszystko sie wtedy okaze, a jak narazie to nawet nie wiem co ze soba zabrac.
hildebranda

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: hildebranda »

Ja teŻ bym chciała w dwójce mieszkać bo wydaje mi się Że trzy osoby w pokoju to troche duŻo Ale niestety nikogo nie znam i cięŻko się będzie jakoś dogadać. Planuje przyjechać dopiero w niedzielę.
dezi
Posty: 181
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 09:10

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: dezi »

sluchajcie, zlozylam podanie o akademik , ale udalo mi sie znalezc stancje. czy wystarczy nie przyjechac na rodzielanie pokoi, czy jakos to wolne miejsce trzeba sformalizowac?
hildebranda

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: hildebranda »

Myślę, Że powinnaś zadzwonić i powiedzieć Że rezygnujesz, bo ktoś moŻe czekać na wolne miejsce
angelangie89

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: angelangie89 »

Dezi, ja teŻ dostałam pokój, ale zrezygnowałam przez telefon. Kobieta w dziekanacie mi podziekowała, Że dzwonię bo powiedziała Że pokój bedzie na kogoś innego. Poza tym Żeby Ci potem nie wysłali rachunku za wpisowe 50 zł lub Że nie zrezygnowałaś. Lepiej zadzwonić.
nk88
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 10:50

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: nk88 »

Ja mieszkalam w zeszlym roku w akademiku i teraz tez bede. Trudno odpowiedziec na wasze pytania bo nie za bardzo wiem, co rozumiecie np poprzez stwierdzenieaz tak strasznie":)
co do przydzielania miejsc to weterynaria zazwyczaj dostaje pokoje z weterynaria a pierwszy rok z pierwszym w pokoju, chyba ze ktos sam sobie inaczej wybral, jesli ktos nie zlozyl podania o 1os to raczej bedzie przydzielony do dwojki

[ Dodano: Pią Wrz 26, 2008 13:43 ]
tak a propo to pamietajcie ze trzeba miec zdjecie do karty mieszkanca:)
angelangie89

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: angelangie89 »

Hmm. mam propozycję, moŻe ktoś zamiast akademika zechce mieszkać ze mną, 2 pokojowe mieszkanie, 1 pokój wolny.
Ja dostałam w akademiku pokój 1.os. ale zrezygnowałam, bo ta stancja okazała się lepsza.
hildebranda

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: hildebranda »

angelangie89 nie widzę juŻ tej oferty na stronie którą podałaś
Murzynka89
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:39

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: Murzynka89 »

dostałam pokoj na 8 piętrze, zostawilam rzeczy i wracam dopiero w pon. dwójka:P nr. 816 , powiedzieli mi że przydziela kogos z pierwszego z wety:) w tym segmencie jest akurat nowa łazienka takze zapraszam kogos niepalącego:P:P

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 11:02 ]
zapomniałam dodać że to Broadway
sejmuria
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2008, o 08:14

To teraz trochę od doświadczonej;]

Post autor: sejmuria »

Nie wiem czy ktoś jeszcze wpadnie na to forum przed rozpoczęciem ale zawsze jest nadzieja, że komuś się przydam:D

W każdym razie na Felinie mieszka się. specyficznie] No nie znaczy to, że od razu źle ale czasem bywa ciężko.

Po pierwsze Felin jest daleko od uczelni i starówki (koło 8 km chyba będzie)

Dojazd będziecie mieli autobusem 56 spod samych akademików, do praktycznie samej uczelni (jak już wychodzisz z autobusu to idź za tłumem:D)
Inną możliwością będzie dojście na przysłowiową pętlę (koło 700 metrów od akademików) a tam to już trochę tego do miasta jeździ]
No i jeszcze będzie dojazd z Witosa (to taka droga szybkiego ruchu sąsiadująca z akademikami - trudno przeoczyć)

Tak więc dojazd zajmuje od 30min do godziny

Jak same akademiki? Cóż. Studenci dzielą je na mniej i bardziej rozrywkowe:D Ten bardziej to Brodłej (:P) taki mniejszy, bardziej z tyłu i bez różu, ten mniej to Manchatan(:P) czyli większy, z przodu i z różem. Powód prosty - w Manchatanie znajduje się bióro kierowniczki, a resztę sobie dopowiedzcie]
Nie wiem czy takie banały jak to, że klucz do pralki automatycznej jest na recepcji (dostęp na karte mieszkańca i na przysłowiowe kto pierwszy ten lepszy. A no i pani recepcjonistce się mówiKlucz do pralni KOŁO (np) 6 piętra bo to bez różnicy na którym mieszkacie.
Do akademiku wchodzi się na kartę, a jak kogoś sprowadzacie do musi zostawić jakiś dokument. Noclegi dla osób z akademika obok są w waszym bezpłatne, ale osoba z zewnątrz płaci 10zł /TEORIA!/ Do akademika możecie wchodzić kiedy chcecie ale jako pierwszaki radzę się nie dawać we znaki bo was jeszcze znielubią]
Każdy segment/4 pokoje z 2 korytarzykami i wspólną łazienką/ sprzątacie sami a kuchnię /jedna na piętro/ sprzątaczki. Jak jeszcze ktoś coś będzie chciał to będę dostępna na forum koło piątku jak dobrze pójdzie]

pozdr i powodzenia:D

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 09:54 ]
A no i jeszcze coś.

Jak będziecie już mieć pokój i np nie będzie stołu, krzesła czy lodówki to łazić, łazić i jeszcze raz łazić do receprcji, do panów od sprzętu itd bo potem może nie być]

Jak zgłodniejecie to na Humanistycznym wydziale UMCS jest stołówka a druga na KUL-u. Naszej UP-owskiej nie polecam - drogo, mało i niezbyt dobre:/

I radzę nie męczyć pań z dziekanatu. Jak coś to pytajcie studentów - nie jesteśmy tacy straszni:D
Karolajna_22
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2008, o 20:46

mieszkanie

Post autor: Karolajna_22 »

A ja mam takie male pytanko dostalam sie na up w lublinie na zaoczne studia i w ten weekend mam juz pierwsze zjazd ale nie moge znalesc noclegu od ponad 2 miesiecy juz jest wszystko pozajmowane moze macie jakies namiary na stancje na pokoik do wynajecia na weekendy lub cos innego

byla bym bardzo wdzieczna za informacje pozdrawiam i z góry dziekuje
madziuu
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2009, o 20:11

Re: AKADEMIK UP Lublin

Post autor: madziuu »

O matko, odgrzewam, bo chciałabym jakieś aktualne informacje dostać
Może ktoś chciałby 2 współlokatorów do mieszkania?

gg: 7028312

Zapraszam też wszystkich pierwszaków, bo ja tak samo nowa jak i wy i zawsze się zapoznać można
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości