Akademiki Białystok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karmelover
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, o 20:46

Re: Akademiki

Post autor: karmelover »

Witam! Mam kilka pytań odnośnie składania dokumentów w DS. Byłoby mi bardzo miło. gdyby ktoś zechciał na nie odpowiedzieć
1. Czy we wniosku trzeba wpisywać cenę za pokój i trzeba go wybrać,zaznaczając A,B,C? Jak tak to czy można zaznaczyć pokój w Ds 1 i DS 2?
2. Czym jest nr albumu w Oświadczeniu o dochodach?(ja to wypełniam?)
3.Czy wraz w papierami trzeba złożyć regulamin i umowę?
4. Jak wypełnić kalkulator o dochodach w przypadku, gdy rodzice mają wspólny dochód i wypełniają PIT 0? Czy koniecznie trzeba go składać?
5. Jak dowiem się i kiedy o (nie)przyjęciu? Telefonicznie, mailowo czy na stronie będzie podana lista?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Caen
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2014, o 17:18

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Caen »

karmelover pisze:1. Czy we wniosku trzeba wpisywać cenę za pokój i trzeba go wybrać,zaznaczając A,B,C? Jak tak to czy można zaznaczyć pokój w Ds 1 i DS 2?
Ceny za pokój nie wpisujesz.We wniosku zaznaczasz tylko który pokój cię interesuje, np. jeśli chcesz dostać pokój 3-osobowy z podpunktu C, to zaznaczasz 3 z podpunktu C kółkiem lub krzyżykiem.
Jeśli chcesz złożyć wniosek do obu akademików, to do każdego musisz zanieść osobny komplet dokumentów.
karmelover pisze:2. Czym jest nr albumu w Oświadczeniu o dochodach?(ja to wypełniam?)
Zakładam, że to twoje pierwsze studia, więc w tym miejscu nic nie wpisujesz.
karmelover pisze:3.Czy wraz w papierami trzeba złożyć regulamin i umowę?
Nie. Umowa będzie ci potrzebna dopiero jak dostaniesz pokój. Na razie składasz tylko wniosek, oświadczenie o dochodach i kalkulator dochodów.
karmelover pisze:4. Jak wypełnić kalkulator o dochodach w przypadku, gdy rodzice mają wspólny dochód i wypełniają PIT 0? Czy koniecznie trzeba go składać?
Hymm nie wiem. Polecam zadzwonić do DS-u, to cię poinstruują
karmelover pisze:5. Jak dowiem się i kiedy o (nie)przyjęciu? Telefonicznie, mailowo czy na stronie będzie podana lista?
Po 10 września trzeba osobiście dzwonić do DS-u. Nr telefonu masz podane na stronie UMB.
karmelover
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2014, o 20:46

Re: Akademiki Białystok

Post autor: karmelover »

Wielki dzięki Caen
wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Akademiki Białystok

Post autor: wkatarzyna »

Czy ktoś się może orientuje ile wynosi opłata za internet i czy ma on jakieś limity? Wychodzi w miarę opłacalnie, czy lepiej rozejrzeć się za innym rozwiązaniem?

I ponawiam pytanie o wyposażenie - czy w kuchni znajdują się jakiekolwiek garnki i inne naczynia, czajnik elektryczny i tak dalej?
W DS1 są takie rzeczy jak żelazko, deska do prasowania? W ogóle nie wiem w co powinnam się zaopatrzyć.
Awatar użytkownika
cerebrum
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:14

Re: Akademiki Białystok

Post autor: cerebrum »

Jakbym mogl to prosilbym o odpowiedz na te same pytania odnośnie ds2

Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

W DS2 na piętrze o podwyższonym standardzie do dyspozycji były 2 lodówki i mikrofalówka, do podziału na 4 osoby. Reszta we własnym zakresie (pomijając łóżko, szafkę, biurko, krzesło i pościel - poduszka, 2 koce i poszewki).
W kuchni zawsze są jakieś naczynia, ale raczej prywatne mieszkańców, a nie udostępnione przez akademik. Czajnik też jakiś był, ale nie wiem, czy do ogólnego użytku. My miałyśmy swoje czajniki w przedpokoju.
panosze
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 17:01

Re: Akademiki Białystok

Post autor: panosze »

A ja mam inne pytanie czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie jak zabezpieczyć w akademiku ds2 laptopa przed kradzieżą myślałem nad linką i alarmem, ale zastanawiam się czy w biurku jest jakaś dziura, otwór na kable przez którą mógłbym poprowadzić tą linkę.
Proszę mnie źle nie zrozumieć nie myślę, że w tym akademiku mieszkają osoby mające problemy z kradzieżą, ale myślę że lepiej się zabezpieczyć.
mioolek
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2012, o 16:55

Re: Akademiki Białystok

Post autor: mioolek »

A jak jest w ds2 z lodówkami? Każdy segment ma swoja, czy trzeba samemu łatwić?
Caen
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2014, o 17:18

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Caen »

Jeśli chodzi o linkę Kensingtona, to szkoda by mi było na to kasy. Do otworzenia tych zabezpieczeń wystarczy mieć długopis, kawałek rolki od papieru toaletowego i taśmy klejącej (samej zdarzało mi się tak otwierać zamki, jak pracowałam w serwisie komputerowym ). Poza tym sporo tańszych laptopów ma plastikową obudowę, z której to łatwo linkę wyrwać. Myślę, że nie warto panikować,a jeśli już zabezpieczać laptop- warta uwagi jest technologia Intel Anti-Theft. LAlarm też jest ok
panosze
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 17:01

Re: Akademiki Białystok

Post autor: panosze »

Niestety mam laptopa z procesorem amd, ale ma aluminiową obudowę
panosze
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 17:01

Re: Akademiki Białystok

Post autor: panosze »

Co bierzecie do akademika myślicie, że uda mi się spakować w trzy torby
- 162 l
- 80 l
- 50 l
- plecak

Więcej torb/walizek nie jest w stanie zabrać bo jadę do akademika pociągiem mam jakieś 500 km
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Akademiki Białystok

Post autor: annusza »

Zawsze część rzeczy można wysłać kurierem lub nawet pocztą .
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

Punkt pierwszy: polecam wziąć swoją pościel na zimę.
Na ubrania nie ma zbyt wiele miejsca, więc nie wieźcie całej garderoby. Czajnik warto kupić na spółkę ze współlokatorami. Co tam jeszcze, hmm. Zależy jakie kto ma wymagania. Mi w akademiku brakowało tostera Dobrze byłoby mieć jakiś swój garnek, sztućce i talerze. Żelazko we własnym zakresie, deska do prasowania chyba jakaś była. Jeśli chodzi o suszarki na pranie, to na moim piętrze były ogólnodostępne.

W ogóle to cały czas wydawało mi się, że miałam mało rzeczy w akademiku, ale jak zapakowałam koledze cały samochód podczas przeprowadzki. Sporo tego wyszło, na pewno więcej niż 300 l
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości