Akademiki Białystok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

Hej, który akademik medyka polecacie w Białymstoku, DS1 czy DS2 ?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Akademiki Białystok

Post autor: Jivan »

ja się dołączam do pytania, i chciałbym wiedzieć czy jest dość duża szansa dostania go, jeśli jestem z Podkarpacia a dostałbym się koniec sierpnia/początek września?
Awatar użytkownika
enrike
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2013, o 12:09

Re: Akademiki Białystok

Post autor: enrike »

Ja mieszkałem w DS1, na cały korytarz masz kuchnie i dwie łazienki plus pralka(trzeba się zapisywać wcześniej po klucz do pralni). Są pokoje jedno,dwu i trzy osobowe z tego co pamiętam. Pierwszakom przydzielają zazwyczaj dwójki, ale chyba można się dogadać w administracji jak się chce ze znajomym wziąć pokój. Ogólnie atmosfera bardzo miła w akademiku i to chyba ze względu na to,że nie ma segmentów z kuchnią i łazienką tylko kuchnia i łazienka wspólna dla wszystkich. Oczywiście mówie tutaj o parterrze i 1 piętrze w części mieszanej(męskiej i damskiej) a w części damskiej nie zabardzo się orientuje jak to wszystko wygląda ale pewnie podobnie. W akademiku działa Radio Supeł i klub CoNieCo(organizacja ciekawych eventów typu koncerty, kabarety itp), poza tym jest sala telewizyjna, ksero, sklepik, sala sportowa(zawsze można się umówić na siatke czy piłkę nożna ale dostępne są też stoły pingpongowe).
Jeśli chodzi o DS2 to jest to znacznie większy akademik, o ile się nie myle jest tam z 6-7 pięter, miekszają tam również studenci z english division. Tam są właśnie segmenty, czyli łazienka na dwa pokoje ale co do kuchni to mają ją jednak na korytarz. Tyle mogę powiedzieć o tym akademiku, najłatwiej się dostać w sumie do niego.
Osobiście polecam DS1 ze względu na lokalizację bo znajduje się dosłownie dwa kroki od uczelni. Obok akademika jest Wydział Farmaceutyczny także jeśli chodzi o laborki czy wykłady to wszystko macie pod nosem. Z DS2 na zajęcia trzeba kawałek przejść z 10 minut drogi piechotą jest.
Jeśli chodzi o przydzielenie akademiku, licealistaa2012, to rozpatrywana jest odległość z twojego miasta do Białegostoku a jeśli jesteś z Podkarpacia to w sumie nie będzie z tym żadnego problemu. Ponad to ważny jest też dochód przypadający na jednego członka rodziny czyli w sumie tak jak w każdym akademiku
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

a wniosek o przyjęcie można składać tylko do jednego z nich czy mogę się starać o przyjęcie do DS1 i DS2?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

licealistaa2012, jestem z podkarpacia i miejsce w akademiku dostałam z drugiej listy. Miałam dostać z trzeciej, ale zdecydowałam się na miejsce na piętrze z Hiszpanami. Nie polecam. W ogóle nie polecam akademika, zwłaszcza DS2. Może i pokoje są w miarę fajne (w porównaniu do akademika CMUJ), zwłaszcza te z mojego", pierwszego piętra oraz jedynki w słupku nad sklepikiem, ale po prostu nie każdy się nadaje do mieszkania w akademiku i osobiście przeszkadzała mi taka liczba osób w jednym budynku i dzielenie pokoju z koleżanką. Nie potrafiłam się przyzwyczaić do mieszkania z kimś, dlatego przeniosłam się do mieszkania. To taka moja subiektywna opinia Ale serio, zastanówcie się dobrze, czy nie będzie wam przeszkadzała obecność drugiej osoby w pokoju podczas, gdy się uczycie.

enrike, w DS2 jest 10 pięter
Awatar użytkownika
enrike
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2013, o 12:09

Re: Akademiki Białystok

Post autor: enrike »

Chyba możesz starać się jednocześnie o miejsce w DS1 i DS2,

Kod: Zaznacz cały

umb.edu.pl/domy_studenta
sprawdź sobie tu, masz tutuaj wniosek do wydrukowania itp. chevelle spoko niech będzie miał ich nawet z 16 i tak nie przepadam podobnie jak ty za akademikami. Zmusiła mnie do tego sytuacja materialna, też wole stancje
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

A czy jest tu ktoś kto zamierza w tym roku zamieszkać?
I czy z dokumentów to trzeba złożyć tylko ( tak jak jest na stronie ) wniosek, oświadczenie i kalkulator czy coś jeszcze jest przemilczane"?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chevelle »

patpat161, składasz wszystko to, co masz wymienione na stronie. Nawet tego wniosku nie trzeba całego uzupełniać
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

Jest tu ktoś, kto się wybiera teraz do DS1 lub DS2?
chocomuse
Posty: 34
Rejestracja: 5 maja 2013, o 22:40

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chocomuse »

ja wybieram się do DS2
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

A czy dostarczałaś im coś więcej oprócz tych trzech rzeczy, które były wymienione na stronie?
chocomuse
Posty: 34
Rejestracja: 5 maja 2013, o 22:40

Re: Akademiki Białystok

Post autor: chocomuse »

Nie, wysłałam tylko to, co kazali )
patpat161
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 10:42

Re: Akademiki Białystok

Post autor: patpat161 »

Nie wie ktoś, czy jest juz lista przyjetych? Na stronie pisali, że podania beda rozpatrzyne po 1 wrzesnia, mozliwe by juz byly?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości