Alkohol a antybiotyk

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
sc1oN
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2012, o 15:52

Alkohol a antybiotyk

Post autor: sc1oN »

Witam.
Wczoraj (sobota) zakończyłem kurację antybiotykiem Duomox (amoxicillinum), brałem go przez 8 dni.
Teraz mam takie pytanie: Czy mógłbym na sylwestr, czyli w zasadzie jutro wypić co nieco alkoholu? Wiadomo sylwester- pewnie byłbym nawalony jak meserszmit, także alkoholu było by raczej co niemiara.
Czy jednak lepiej sobie odpuścić w tym roku i sylwestra przeżyć na spokojnie?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: AnnaWP »

W ulotce pisze o alkoholu?
W tych w internecie nie.

Myślę, że skoro miną dwie doby od końca terapii, nie musisz bardzo uważać, ale nie przesadzałabym z ilością.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: Padre Morf »

Teraz mam takie pytanie: Czy mógłbym na sylwestr, czyli w zasadzie jutro wypić co nieco alkoholu? Wiadomo sylwester- pewnie byłbym nawalony jak meserszmit, także alkoholu było by raczej co niemiara.
Zdecyduj się czy chcesz wypić co nieco czy może na drugi dzień pachnieć jak gorzelnia.
Generalnie lepiej się powstrzymać od szaleństw.
W ulotce pisze o alkoholu?
W tych w internecie nie.
Nie pisze, ale z zasady nie łączy się żadnych leków z alkoholem. W przypadku niektórych leków interakcja może być śmiertelna, stąd dodatkowe ostrzeżenia w ulotce.
Mantala
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2013, o 10:11

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: Mantala »

to,że przestałeś brać antybiotyk,nie znaczy,że on przestał spełniać swoje zadanie,niektóre antybiotyki działają długo po skończeniu ich brania.Sylwester się skończył,ale temat aktualny,teraz w okresie zimy każdy choruje.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: lith »

Ale amoksycylina jaki ma okres półtrwania? 1-2h?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: Padre Morf »

Ale amoksycylina jaki ma okres półtrwania? 1-2h?
Tak podają książki, większość dawki (60-70%) jest usuwana w przeciągu 6-8h.
WikiXX
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2014, o 10:34

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: WikiXX »

Jeżeli na ulotkce nie ma przeciwwskazań, to ja bym się nie przejmowała.
Awatar użytkownika
zielonygremlin
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:23

Re: Alkohol a antybiotyk

Post autor: zielonygremlin »

Po antybiotykach tego typu nawet jeżeli na ulotce nie ma przeciw wskazań lepiej bym radził ograniczać się do minimum Na ulotce piszę jedno ale organizm człowieka to zupełnie co innego, więc po ro ryzykować? Chwilę jeszcze można wytrzymać a dopiero jak dzialanie leków minie to lepiej sięgnąć po alkohol.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość