AM Wroc Farmacja

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Farmacja

Post autor: Glina »

Ja byłem wczoraj we Wroclawiu tak pozwiedzać, bo drugi raz w życiu tam byłem:) Tez mam bardzo pozytyywne odczucia wobec tego miasta:) Dowiedziałyscie sie cos wiecej o akademikach? Ja ide na analityke ale to chyba beda te same
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Farmacja

Post autor: asqua92 »

Ja mam tylko numer do babki, co zajmuje się akademikami
osobiście szukać mieszkania będę, więc nie interesuję się tym tematem za bardzo
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Farmacja

Post autor: asqua92 »

iglo, dzięki

zadowolony jesteś z farmacji we Wrocławiu?:) może opowiesz mi trochę o pierwszym roku
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

ja stawiam na mieszkanie, z reszta akademika by mi nie przyznali P tam trzeba spelniac jakies warunki o ile sie nie myle, chyba ze cos sie zmienilo. takze szukam mieszkania, ale kiepsko mi idzie
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

asqua92 my z pieczara spotkalysmy dwie studentki farmacji jak bylysmy i chyba juz nie chce wiedziec wiecej. bo jeszcze sie rozmysle.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Farmacja

Post autor: iglo »

Hmm.
Ogólnie to jestem nawet zadowolony, ale jeśli się uda to zmieniam na medycynę, która zawsze była moim marzeniem.

To może I semestr:
Jest trudniejszy niż semestr letni. Jest więcej nauki i zajęć.
Teraz może opisze poszczególne przedmioty:

Chemia nieorganiczna: żeby zaliczyć przedmiot należ zdać 3 kolokwia i zrobić co najmniej 2 analizy ( Do kół najlepiej uczyć się ze Szmala, a analizę lepiej robić z Wojakowską) Nie jest to przedmiot na który trzeba się uczyć najwięcej w semestrze zimowym. Nie trzeba być przygotowanym na każde zajęcia. II semestr jest trudniejszy bo trzeba zrobić chyba 5 analiz też sa 3 kolokwia, ale każdy to zalicza. Zagadnienia do egzaminu będą podane na około 3 tygodnie przed egzaminem. A i najpierw trzeba zaliczyć kolokwium, a później można robić analizę(wyjątkiem jest I analiza). Za średnią z kół otrzymuje się dodatkowe punkty na egzaminie. Punkty dostaje się za średnią minimum 2,5 z kolokwium z laboratoriów i za średnią z kolokwium obliczeniowego. Jeśli ktoś ma niską średnią to musi więcej punktów zdobyć na egzaminie by zdać

Fizjologia i anatomia: Tutaj też należy uczyć się tylko na kolokwia, ale przynajmniej 2x tyle co na chemię nieorganiczną. Z fizjologii dostaje się 3 pytanie i by zdać należy odpowiedzieć przynajmniej na 2. Z anatomii jest 1 pytanie. Zdanie kolosa bardziej zależy od tego kto sprawdza. U jednej osoby dostaje się 4 a u innej za tą samą odpowiedź dostałoby się 2, ale ogólnie do przejścia. Egzamin jest łatwiejszy niż kolokwia i jest tylko z fizjologii Wykłady nie są obowiązkowe, ale polecam chodzić, ponieważ niekiedy jest lista, która może wpłynąć na pozytywną ocenę z kolokwium

Biofizyka: Tutaj zależy na jakiego trafi się asystenta. Są wejściówki! Jeśli uda się wejść na ćwiczenia to już jest sukces. Jest tylko/aż 6 ćwiczeń. Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich wejściówek jest kolokwium zaliczeniowe. Ostatecznie wszyscy zaliczają kolokwium zaliczeniowe, ćwiczenia niestety nie.

Łacina: Prawie na każde ćwiczenia należy mieć porobione jakieś zad. domowe . Zaliczenie kolokwium w dużej mierze zależy od szczęścia, ale ostatecznie i tak każdy zalicza łacinę

Angielski: Należy się tylko uczyć na kartkówki i kolokwia. W sumie są 2-3 w semestrze. Myślę, że jeden z bardziej luźnych przedmiotów

Biologia: Każdy ten przedmiot zaliczy, przynajmniej tak było u nas. Ponoć zmienia się na rok profesor, ale nie chcę straszyć . Są 2 albo 3 kolokwia, których poziom trudności zależy od asystenta.

Wf: Należy mieć tylko obecność

Matematyka: 3 kolokwia . Każde na 10 pkt, należy zdobyć 18 ( obniża się do 12 przeważnie). Nie trzeba się uczyć na każde zajęcia . Do kolokwium najlepiej uczyć się zadań z młodej farmy, ponieważ są prawie identyczne tylko z innymi danymi w poleceniu. Ostatecznie każdy to zalicza

Semestr II

Mikrobiologia:Trzeba uczyć się na każde zajęcia chociaż to zależy od asystenta. Kolokwia są łatwiejsze niż z fizjologii i chemii nieorganicznej. Egzamin jest chyba jednym z prostszych na I roku.

Statystyka: Podobnie co matematyka, ale nie obniża się próg punktowy, czyli należy mieć 18/30 pkt z 3 kolokwiów.

Psychologia i Socjologia: Praca grupowa

Historia Filozofii: Żeby zaliczyć przedmiot należy napisać pracę na 1,5 strony A4 na temat podany przez profesora

Doraźna pomoc medyczna: Żeby zaliczyć trzeba zdać kolkwium zaliczeniowe, które nie jest zbyt trudne. Jeśli ma się kurs I pomocy można być zwolnionym z tego przedmiotu

Są jeszcze fakultety, ale to tylko na obecność i na niektóre należy zrobić jakąś prezentację.

To chyba wszystko Najwięcej osób odpadło przez: Fizjologię, anatomię, biofizykę i chemie nieorganiczną
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Farmacja

Post autor: iglo »

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to pisać na pw
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Farmacja

Post autor: asqua92 »

ann, a jakie warunki trzeba spełnić? Ja też się pewnie nie kwalifikuję

iglo, dzięki
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

moj brat szedl 3 lata temu na studia, wiem ze bylo cos takiego, ze u nas dochod na 1 czlonka rodziny byl za wysoki.
z reszta, ja sama wole chyba miec wlasne mieszkanko
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Farmacja

Post autor: asqua92 »

Ja też wolę :D zresztą po tym jak zobaczyłam akademiki AGH, to mnie cofnęło
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Farmacja

Post autor: any_way »

słuchajcie, bo ja już się pogubiłam. patrzę na te kolejne listy i jeśli chodzi o farmację, to jest tu tylko 1 lista zakwalifikowanych i kilka niezakwalifikowanych. powie mi ktoś jaki jest aktualny próg na farmę?
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Farmacja

Post autor: pieczara07 »

156, musisz otworzyc ten plik w excelu D I na dole masz zakładki D
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Farmacja

Post autor: any_way »

jestem idiotką -.- Dzięki!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości