AM Wroc Farmacja

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
klaudia887
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2012, o 22:24

AM Wroc Farmacja

Post autor: klaudia887 »

Witam! W tym roku mam zamiar startować na farmację, jednak jeśli nie uda mi się dostać myślę o studiach niestacjonarnych. Czytałam, że wiele osób po roku przenosi się na stacjonarne poprawiając maturę. Chciałabym się dowiedzieć czy łatwo jest pogodzić naukę na farmacji z nauką do matury np. z chemii? Czy znajdę na to czas i w ogóle czy jest to możliwe, bo tak musiałabym za kolejny rok płacić, ale wiadomo lepiej studiować za darmo. Zależy mi na jakichś radach, bo myślałam też żeby zostać na rok w domu, uczyć się i poprawić maturę, ale nie chcę mieć roku w plecy. Pomóżcie:)
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

ojj nie wiem, ale moze sie spotkamy na roku
i w ogole mysl pozytywnie, dostaniesz sie na bezplatne))
klaudia887
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2012, o 22:24

Re: Farmacja

Post autor: klaudia887 »

Chciałabym myśleć pozytywnie, ale w sumie wolę się nastawić na najgorsze:P żeby mieć plan B. A Ty drugi raz próbujesz ?
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

tak, drugi i ostatni
klaudia887
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2012, o 22:24

Re: Farmacja

Post autor: klaudia887 »

A teraz przez rok gdzieś studiowałaś? czy uczyłaś się do matury tylko ? Teraz pewnie się uda
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

bylam miesiac w policealnej farmaceutycznej, ale zrezygnowalam, bo nie bylo sensu skoro planowalam studia) poprawilam chemie (mam nadzieje, ze poprawilam:D)
do Wroclawia sie wybierasz?
klaudia887
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2012, o 22:24

Re: Farmacja

Post autor: klaudia887 »

Składam do Wrocławia i do Poznania. Wolałabym Wrocław, bo najbliżej ale chemia nie poszła mi jakoś super, dlatego myślę o tych niestacjonarnych na pierwszym roku.
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja

Post autor: ann_92 »

no to jest szansa ze sie spotkamy w pazdzierniku:d
a na niestacjonarne to juz na 100% sie dostaniesz
ollla91
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, o 20:42

Re: Farmacja

Post autor: ollla91 »

Na pierwszym roku, drugi semestr jest spoko można poprawiać, na drugim roku nie ma szans.
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Farmacja

Post autor: MKasperowicz »

Potwierdzam dość łatwy drugi semestr. Choć trzeba się nieźle będzie zorganizować i wcześnie wziąć się do pracy, bo o ile semestr nie jest mocno obciążony (trzy przedmioty do regularnej nauki) i można w międzyczasie się uczyć, to potem prosto z matur przejdziesz do sesji/ostatnich kół. A mimo wszystko sesja ma dwa dość obszerne przedmioty.
klaudia887
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2012, o 22:24

Re: Farmacja

Post autor: klaudia887 »

Dzięki jeszcze jedno pytanie, czy przedmioty na farmacji jakoś pomogą mi w tej nauce do matury czy kompletnie się nie pokrywają z materiałem maturalnym ?
ollla91
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, o 20:42

Re: Farmacja

Post autor: ollla91 »

W sumie na pierwszym roku może trochę Ci się przydać fizjologia, może ewentualnie coś chemii nieorganicznej. To znaczy jest to materiał znacznie rozszerzony niż w liceum, więc zazwyczaj bazujemy na podstawie jaką jest matura. Jeśli ktoś ma dobrze opanowaną tę bazę to łatwiej jest mu zrozumieć potem niektóre zjawiska, ale nikt z prowadzących zajęciach nie powtarza tych zagadnień, które już były w liceum, może tak to ujmę W sumie trudno mi określić, bo maturę pisałam tylko raz, ale moja koleżanka pisała na 2 roku chemie (tak z biegu bo nie miała czasu się przygotować) i mówiła, że całkiem nieźle jej poszła
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Farmacja

Post autor: asqua92 »

Powiedzcie mi, czy dokumenty na farmację zawozi się na plac Nankiera? Bo ja bym pojechała na wybrzeże Pasteura i miałabym wycieczkę ponowną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości