analityka kliniczna a analityka faraceutyczna..

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
madziolineczka
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2007, o 19:35

analityka kliniczna a analityka faraceutyczna..

Post autor: madziolineczka »

Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co się robi po analityce klinicznej i analitycze farmaceutycznej i czym się różni farmacja od farmakologi
Awatar użytkownika
AndrzejZgr
Posty: 41
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:47

Re: analityka kliniczna a analityka faraceutyczna..

Post autor: AndrzejZgr »

wiesz, farmacja to wydział na uczelniach medycznych a farmakologia to wlasnie przedmiot ktory jest na róznych kierunkach- nie tylko na farmacji ale i na lekarskim, lekarsko-stomatolog. itp. Farmakologia to nauka o lekach, subst. chem etc. No a to pierwsze to nie mam pojecia czym sie różni
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: analityka kliniczna a analityka faraceutyczna..

Post autor: Sunflower77 »

Analityka farmaceutyczna-to np. po chemii możesz pracować w laboratorium i sprawdzać, czy leki są dobrze wyprodukowane, co jeszcze można robić-nie mam pojęcia, ale to napewno.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: analityka kliniczna a analityka faraceutyczna..

Post autor: tin »

Farmacja to nauka o lekach w najszerszym rozumieniu, używana tez jako nazwa kierunku studiów( i to nie tylko na uczelniach medycznych). Węzszym pojęciem , czyli nazwa dyscypliny naukowej wchodzacej w skład farmacji jest farmakologia czyli nauka o działanu leków.
Polecam wikipedie tam jest ładnie wytłumaczone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości