analityka medyczna

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: analityka medyczna

Post autor: MaOaM »

onlyma, a teraz gdzie studiujesz? ja własnie myslałam nad chemia na UW, naprawde jest tak strasznie?
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: analityka medyczna

Post autor: onlyma »

ja teraz analitykę na śum.
Czy jest strasznie, cóż, myślę, że to jest pojęcie względne. Jeśli chemia jest dziedziną nauki, która Cię pasjonuje i interesuje i masz świadomość, że znajomość fizyki i matematyki niekoniecznie na poziomie podstawowym jest z tym przedmiotem ściśle związana, to nie powinno być strasznie.
Ja wybrałam ten kierunek, bo nie było nic lepszego, nie dostałam się tam gdzie chciałam, po prostu okazało się, że się męczyłam. Chemii jako chemii na pierwszym roku i w pierwszym semestrze za wiele tam nie było, wszystko kręciło się, przynajmniej dla mnie, wokół matematyki i fizyki, które mnie przytłoczyły totalnie, mimo że zdawałam z fizyki maturę, a z matmy totalnym osłem nie byłam. Kolokwia z chemii były po prostu wybawieniem pomiędzy kołami z tych dwóch wyżej wymienionych przedmiotów. Dla mnie czas tam był męczący, stresujący. W drugim sem były laborki, więc już coś ciekawszego. Ale żeby nie było tak wesoło, to doszły laborki z fizyki
Więc jeśli interesujesz się chemią, to nie chcę Cię zniechęcać - część moich znajomych tam została i są już na 4 semestrze, więc czymś nie do pokonania ten kierunek nie jest. Odrobina pasji, zainteresowania, dobrej woli, trochę systematyczności i przyciśnięcia i sobie poradzisz
Mi się to niestety, a może i stety nie udało i nie podołałam. Za to teraz robię coś, co mnie naprawdę wciągnęło i nie żałuję straconego roku na chemii na UW, a jedynie tego, że po maturze nie pomyślałam od razu o analityce
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: analityka medyczna

Post autor: norbi92 »

czy we wroclawiu mozna skladac papiery jednoczesnie na analityke i farmacje bo na stronie wum-u znalazlem informacje, ze te kierunki sie wykluczaja i ze mozna wybrac tylko jeden z nich. a jak jest z tym we wrocku?
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: analityka medyczna

Post autor: vuze »

norbi92, można
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: analityka medyczna

Post autor: norbi92 »

to dobrze dzięki -)
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: analityka medyczna

Post autor: corelips »

ANALITYKA. wpadłam jak śliwka w kompot! Ten kierunek wydaje mi się całkiem przyjemny, wcześniej myślałam nad psychologią biznesu i bioinżynierią. Jestem jeeeszcze w trakcie matur, zdaję pol PR, bio PR, ang PR Teraz tak, byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś przybliżył mi jak wyglądają progi na tą analitykę?

Późno ogarnęłam, że humanistyczne kierunki nie są opłacalne, teraz muszę kombinować z moją maturą tą jaką mam. Dumna jestem mimo wszystko, ze zmobilizowalam sie do rozszerzonej biologii w takim razie prosze cierpliwych o pomoc
bezposredni
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:04

Re: analityka medyczna

Post autor: bezposredni »

Pierszy wpis na forum zawieral pytanie czy warto wieco odpowiem a pomine watek laboratow pisanych o codownosci analityki medycznej.
Jako absolwent tego kierunku z PWZDL(przwem wykonywania zawodu diagnosty lab.) i 4 miesiecznym wolontariatem stwierdzam ze studia te sa najgorsza opcja z kierunkow medycznych a moze i biologicznych.Totalne dno!
Tłumy bezmozgowcow podniecajacych sie zdawaniem lub dostaniem na ten kierunek gdy od 4 lat sytuacja jest jasna ten kierunek skonczyl sie,matoly slyszeli ze dzwonia tylko nie w tym kosciele chyba.Skoro sa takimi wielbicielami CSI moga zrobic podyplomowke z analityki (po wszystkim praktycznie)i walczyc z przestepcami bo tylko takiego powodu moge sie dopatrzec na ta mode na analityke medyczna .
kierunek po ktorym jezeli ktos juz pracuje to za gola pensje 1400-1600 i modli sie aby jego lab wygral przetarg na nastepny rok bo inaczej wchodzi nowa sieciowka i ludzie wylatuja .Tak tak w dzisiejszych czasach szpital ktory mawlasny lab (tj nie dzierzawi go firmie np synewo, diagnostyka itp) to szpital luksusowy a jest ich niewiele
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: analityka medyczna

Post autor: Padre Morf »

Tak tak w dzisiejszych czasach szpital ktory mawlasny lab (tj nie dzierzawi go firmie np synewo, diagnostyka itp) to szpital luksusowy a jest ich niewiele

Aż tak źle nie jest, trochę labów w tym stylu jeszcze się zostało.
Sporo zależy od tego jaką firmę się weźmie - można mieć pecha i trafić na taką w stylu Xidarusa.
Pracowałem w szpitalu gdzie po outsourcingu labu jakość wyników się poprawiła.
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: analityka medyczna

Post autor: corelips »

bezposredni,
Brzmi jakbys naprawde odradzal, mial pojecie. Szkoda, ze nie do konca mozna wierzyc ludziom w internecie. Mam ochote zrobic sobie wolny rok i wypytywac co-gdzie-jak face2face ]
Never_Mind
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:31

Re: analityka medyczna

Post autor: Never_Mind »

z tych 3 kierunków medycznych analityka ma niestety najgorszą opinię
margaretka91
Posty: 183
Rejestracja: 18 cze 2010, o 12:31

Re: analityka medyczna

Post autor: margaretka91 »

a jak jest obecnie ze znalezieniem pracy po tym kierunku?
i wie ktoś może jakie są zarobki?

trzeba ogólnie dużo nachodzić się i naszukać żeby znaleźć pracę po tym kierunku?
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: analityka medyczna

Post autor: ciocia »

Podobno o pracę ciężko, a zarobki kiepskie. ale mimo wszystko mam cichą nadzieję, że przez kilka najbliższych lat coś się zmieni.
margaretka91
Posty: 183
Rejestracja: 18 cze 2010, o 12:31

Re: analityka medyczna

Post autor: margaretka91 »

a przedstawicielstwo medyczne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości