analityka medyczna

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
bezposredni
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:04

Re: analityka medyczna

Post autor: bezposredni »

ciocia pisze:Podobno o pracę ciężko, a zarobki kiepskie. ale mimo wszystko mam cichą nadzieję, że przez kilka najbliższych lat coś się zmieni.
Tez mialem nadzieje jakies 7 lat temu w ciagu trwania studiow gdy wyjdziesz na rynek nie powino nic zmienic nie widze powodow tylko brak ludzi zmieni zarobki mozliwe ze wiele wody uplynie bo rozmawijac z ludzmi to kazdy od x lat wstecz narzekal
bezposredni
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:04

Re: analityka medyczna

Post autor: bezposredni »

corelips pisze:bezposredni,
Brzmi jakbys naprawde odradzal, mial pojecie. Szkoda, ze nie do konca mozna wierzyc ludziom w internecie. Mam ochote zrobic sobie wolny rok i wypytywac co-gdzie-jak face2face ]
cale forum jest wiarygodne na stronach informujacych o kirunkach i uczelniach pisza ludzie z firm PR na zlecenie uczelni z tad min popularnosc analityki medycznej nowy cudowny kierunek ( od konca lat 70 )

ostatni link najciekawszy a polecam cale forum tam jeszcze PR-cy nie robia wpisow chwalacych pod niebiosa analityke
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: analityka medyczna

Post autor: ciocia »

A wiecie jak jest z pracą za granicą?
bezposredni
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:04

Re: analityka medyczna

Post autor: bezposredni »

ciocia pisze:A wiecie jak jest z pracą za granicą?
za granica nie masz tego kierunku i z tego co wiem to oni nie wiedza jak te studia klasyfikowac,napewno w jednym przypadku chlopak musial robic rodzaj starzu i dopiero pozniej uznali kwalifikacje.nic dokladnie nie wiem ale twierdzenia ze gladka jest nostryfikacja tez sa bzdurne analityka medyczna to polski pomysl.W lab UE pracuja biolodzy lub lekarze
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: analityka medyczna

Post autor: Padre Morf »

w UK zasadniczo problemu nie ma, ale tam liczą się dodatkowe kursy i referencje ]
bezposredni
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:04

Re: analityka medyczna

Post autor: bezposredni »

Padre Morf pisze:w UK zasadniczo problemu nie ma, ale tam liczą się dodatkowe kursy i referencje ]
Tak no wlasnie kursy i referencje.Jadac z samym dyplomem czy nawet troche pracujac cienko widze mozliwosc zatrudnienia(i znajac 2 przypadki)Tak rozumiesz brak problemu? i jeszcze jedno jak sam poswiadczyles licza sie kursy a nie mgr z analityki medycznej
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: analityka medyczna

Post autor: Padre Morf »

i jeszcze jedno jak sam poswiadczyles licza sie kursy a nie mgr z analityki medycznej

Posiadanie tytułu magistra jest niezbędne do zarejestrowania się i szukania pracy w ogóle.

Natomiast jeśli ktoś chce pracować w dużym rozwojowym labie albo w specjalistyce musi mieć dodatkowe atuty np. w postaci kursów.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: analityka medyczna

Post autor: Lordrigar »

bezposredni pisze:z tego co wiem to oni nie wiedza jak te studia klasyfikowac
az mialem sie nie wypowiadac, jak tak czytalem twoje zale.i to zniechecanie wszystkich z perspektywy kogos komu sie nic nie udalo, no ale o pracy poza granicami naszego kraju nie wiesz za duzo. Owszem wiedza jak to klasyfikowac, osobiscie pytalem o mozliwosc pracy itd.
Swiezak po studiach (w UK, tutaj najwiecej sie rozgladalem) ma szanse, jednak wiadomo - im wiecej kursow/bonusow tym bardziej atrakcyjny pracownik (tak, tam jest to doceniane). generalnie nie chce mi sie wdawac w dyskusje i wyjasniac, ale nastepnym razem dowiedz sie czegos o temacie o ktorym piszesz. No chyba, ze po prostu trollujesz
Awatar użytkownika
Turmalina
Posty: 144
Rejestracja: 16 gru 2010, o 17:41

Re: analityka medyczna

Post autor: Turmalina »

Hej :] Proszę o radę, bo im więcej się zastanawiam, tym bardziej nie wiem co mam robić. / Nie wiem gdzie mam iść na studia. Pisałam maturę z biologii i chemii oba na poziomie rozszerzonym. Chemię zawaliłam totalnie- liczę tylko na 30%, z biologią na ok. 70%, pisze tak orientacyjnie tylko ) Wynika z tego, że wybierając studia musiałabym zdać się tylko na wynik z biologii. Jednym wyjściem jest analityka medyczna w Bydgoszczy, bo tam biorą pod uwagę jeden przedmiot. Myślałam poważnie o pielęgniarstwie i położnictwie na ŚUMie, bo po prostu interesuje mnie coś związanego z medycyną no i mieszkam na Śląsku. W wyborze studiów muszę teraz się kierować tylko wynikiem z biologii. Myślę, też o medycynie. tylko nie wiem czy mam szansę jakoś się przygotować do matury, aby poprawić przede wszystkim wynik z chemii. Pielęgniarstwo i położnictwo to ciężkie i trudne zawody, ale na nich nie mam możliwości pouczenie się jakoś chemii no i sa to jednak studia, na których liczy się bardziej praktyka niż jakaś głębsza, intelektualna wiedza. / Nie wiem, czy mam spróbować na analitykę do Bydgoszczy i podszkolić się tam chemii, ale to wiąże się z kosztami akademika i po za tym byłabym tam zupełnie sama. Czy warto zaczynać studia w innym mieście, żeby potem po roku możliwie je porzucić i próbować na medycynę? i czy analityka jest dobrym pomysłem? Wszystkim, którzy dadzą mi jakąkolwiek radę szczerzę dziękuję
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: analityka medyczna

Post autor: eMKa »

Jeśli myślisz poważnie o medycynie, to radzę zostać w domu i przygotowywać się do matury - według mnie to jedyny sposób na rozsądne przygotowanie. Na pierwszym roku analityki jest dużo chemii, jednak jest to inny poziom niż w szkole średniej, do matury jest to zwyczajnie nieprzydatne. Studiując analitykę, raczej nie będziesz miała czasu na naukę do matury.
Awatar użytkownika
Turmalina
Posty: 144
Rejestracja: 16 gru 2010, o 17:41

Re: analityka medyczna

Post autor: Turmalina »

eMKa, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Teraz już wiem, że analityka to byłby zły pomysł. Po prostu jak się tyle myśli, to rożne rzeczy człowiekowi przychodzą do głowy. Co do przesiedzenia rok w domu, to w moim przypadku odpada ta opcja, ponieważ nie mogłabym siedzieć tyle czasu w domu. Pewnie, że szukałabym jakiejś pracy, ale chodzi o to, że wypadłabym z tego rytmu uczenia się. Chyba zdecydowałam się dzisiaj, gdzie pójdę :] Zobaczymy jak to będzie, ale jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: analityka medyczna

Post autor: eMKa »

Myślę, że to nie dotyczy tylko analityki, ale wszystkich kierunków - jednoczesne studiowanie i przygotowywanie się do matury żeby uzyskać wynik ok. 90% mija się z celem. Tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia) więc przemyśl dobrze swoją decyzję. No chyba że zdecydowałaś się na coś innego niż medycyna. Życzę satysfakcjonujących wyborów!
okoju
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2011, o 22:41

Re: analityka medyczna

Post autor: okoju »

Witam całe forum, ponieważ jest to mój pierwszy post

W tym roku miałem 67% z chemii i 75% z biologii. Ogólnie chciałem iść na farmację jednak z tym wynikiem nie dostanę się i chciałbym spróbować za rok poprawić tylko chemię (ewentualnie również biologię myślę jednak jeżeli się skupię tylko na chemii to poprawie wynik). I właśnie waham się czy nie iść na analitykę medyczną do Gdańska jednak bardziej aby zobaczyć i poznać trochę studia. Aspektem za jest również to, iż jest tam dużo chemii. Patrzyłem na materiał chemii ogólnej i nieorganicznej i organicznej to dużo jest tych samych zagadnień co w szkole średniej Domyślam się, że jest to o wiele bardziej rozszerzone jednak myślicie, że będąc na analityce ta chemia nie przyda mi się do poprawienia wyniku z chemii ? Ogólnie prosiłbym o Wasze opinie czy lepiej zostać w domu i uczyć się do matury (gdybym został w domu pewnie i zaatakował bym biologię ) czy właśnie iść na analitykę i przygotowywać się do chemii licząc na przydatność tych studiów do maturki (ogólnie zakładam sobie również, że jeśli sam stwierdzę, że nie dam rady dobrze się nauczyć do maturki i jednocześnie utrzymać na analityce zrezygnuję z anala
Proszę o rady opinie za które z góry dziękuje za poświęcony czas
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość