Analiza jakościowa jak się szybko uczyć?

Forum chemiczne poruszające problemy analizy związków i mieszanin, w szczególności ich jakości, ilości i struktury
polishwolf97
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:44

Analiza jakościowa jak się szybko uczyć?

Post autor: polishwolf97 »

Witam
Mam trudności w nauce reakcji chemicznych. Przez to mam wielkie opóznienie takie że muszę się nauczyć na dwa kolokwia II,III,IV i V grupę kationów wraz z analizą mieszanin oraz także aniony. Czy są jakieś sposoby na szybką naukę?
polishwolf97
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:44

Re: Analiza jakościowa jak się szybko uczyć?

Post autor: polishwolf97 »

Oraz także czy znacie zbiory zadań do tego celu?
Awatar użytkownika
Marianne97
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2016, o 20:39

Re: Analiza jakościowa jak się szybko uczyć?

Post autor: Marianne97 »

Ja robiłam tak, że brałam jeden kation, czytałam sobie po kolei jego reakcje, potem zamykałam skrypt i pisałam wszystkie na kartce (wtedy fajnie wychodziło, które umiem a z którymi jest problem), wypisywałam te, w których czegoś nie pamiętam po kilka-kilkanaście razy aż się nauczyłam, a potem kolejny kation itd. Nie wiem czy to coś pomoże, ale u mnie się fajnie sprawdzało.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Analiza jakościowa jak się szybko uczyć?

Post autor: Nitrogenium32 »

Żadnych zbiorów do tego nie ma, trzeba po prostu się tego nauczyć i tyle.

Ja uczyłem się, z czym reaguje dany kation lub anion i co powstaje w wyniku takiej reakcji. Współczynniki można sobie potem podobierać, ale najważniejsze, żeby pamiętać, z czym zachodzi reakcja i co powstaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości