Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
eni_89
Posty: 63
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:21

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: eni_89 »

a jak to jest na łódzkim umedzie z książkami ( atlasami skryptami itp)? wykaz książek widziałam ale z czego się w praktyce korzysta?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

a_niap, zalezy od asystenta, zazwyczaj sie umawialismy, ze np 1 atlas na 2-3 osoby przynosilismy. chyba tylko raz czy dwa trzeba bylo oba przyniesc, tak to material nie pokrywa sie tak, zeby trzeba bylo korzytac z obu naraz
agulak
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2008, o 12:00

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: agulak »

czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie książki są niezbędne i warto kupić na I lek w łodzi? (wykaz książek widziałam)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

tu się nie dowiesz, ale za pewne te z rozpiski. Zresztą dowiecie sie w październiku i sobie wypożyczyć, chyba że sie ma miliony, to można wszystko kupować tylko po co.
doktorka pisze:chyba tylko raz czy dwa trzeba bylo oba przyniesc, tak to material nie pokrywa sie tak, zeby trzeba bylo korzytac z obu naraz
przy całej osteologii nosiło się obydwa, ale w poznaniu sie idzie jakoś nie po kolei.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:Zresztą dowiecie sie w październiku i sobie wypożyczyć, chyba że sie ma miliony, to można wszystko kupować tylko po co.
Można postawić na półce i chwalić sie znajomym

Ruszcie głową podczas zakupów - wydanie 300zł na książkę, którą po roku rzucicie w kąt jest raczej średnim pomysłem. Anatomia nie jest na tyle ważnym przedmiotem, żeby koniecznie kupować dop niej książki, które są dość drogie (Bochenek około 300zł, Sobotta cena podobna). Jak już coś kupować to niech to będzie ksiązka porządna - powtórka z anatomii jest na klinikach i warto mieć do czego zajrzeć. Jeśli ktoś interesuje sie anatomią też może zainwestować w jakąś dobrą pozycję. Osoby niekoniecznie zainteresowane anatomią (chcące zdać i mieć z głowy) wydawanie milionów na książki mogą sobie darować.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:Jeśli ktoś interesuje sie anatomią też może zainwestować w jakąś dobrą pozycję. Osoby niekoniecznie zainteresowane anatomią (chcące zdać i mieć z głowy)
Morfeusz nie zauważyłeś że wszystkie pierwszaki są narazie zakochane w anatomii, stawiam, ze po pierwszym kolokwium im przejdzie - bynajmniej większości .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Mårran »

Kaamil pisze:wszystkie pierwszaki są narazie zakochane w anatomii
Oj nie wiem.
Morfeusz pisze:Jak już coś kupować to niech to będzie ksiązka porządna
Tzn jaka np?
Pani Buka
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: scarlett89 »

Kaamil pisze:Morfeusz nie zauważyłeś że wszystkie pierwszaki są narazie zakochane w anatomii
ja nie o.0 wole chemie. Boje się tych rąk w formalinie w wannie:( ze bedzie trzeba samemu wylawiac:(
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Jootka »

Kaamil pisze:wszystkie pierwszaki są narazie zakochane w anatomii
Mnie też to średnio kręci. Bardziej przeraża ze sympatyczny pan profesor z bródką/bez bródki/ z wąsem przy całej grupie będzie się nade mną pastwił z powodu jakiejs pierdoły anatomicznej

A co do tego w czym pierwszaki zakochane to ja na razie w farmakologii. Przejdzie pewnie jak sie zorientuję w czym rzecz, ale póki co uczucie silne
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: aga_vis@vp.pl »

Kaamil pisze:Zresztą dowiecie sie w październiku i sobie wypożyczyć, chyba że sie ma miliony, to można wszystko kupować tylko po co.
a tak po krótce jak to wygląda z książkami ogólnie?
nie opłaca się wydawać kasy, tylko robić notatki itp ?
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Ann »

agulak pisze:czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie książki są niezbędne i warto kupić na I lek w łodzi? (wykaz książek widziałam)
eni_89 pisze:a jak to jest na łódzkim umedzie z książkami ( atlasami skryptami itp)? wykaz książek widziałam ale z czego się w praktyce korzysta?
Może jest jakieś forum Waszej uczelni i tam studenci radzą, jakie książki warto zakupić, jakie wypożyczyć, a z jakimi całkowicie dać sobie spokój. Ja wiele takich informacji, co jest potrzebne na pierwszy rok studiów, jak wygląda sprawa z książkami, itp wyczytałam właśnie na forum studentów mojej uczelni, więc spróbujcie poszukać czegoś takiego. Wiadomo, że rozpiska rozpiską, ale wszystkiego nie będziecie kupować, a jednie jakąś tam część.
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: bechemot »

Nie pomoge Ci duzo w kwestii ksiazek,poniewaz kazdy uczyl sie z tej z ktorej lubil.Wiekszosc mojej grupy uczyla sie ze skryptow Skawiny i Gołąba.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

Jootka pisze:
Kaamil pisze:wszystkie pierwszaki są narazie zakochane w anatomii
Mnie też to średnio kręci. Bardziej przeraża ze sympatyczny pan profesor z bródką/bez bródki/ z wąsem przy całej grupie będzie się nade mną pastwił z powodu jakiejs pierdoły anatomicznej

A co do tego w czym pierwszaki zakochane to ja na razie w farmakologii. Przejdzie pewnie jak sie zorientuję w czym rzecz, ale póki co uczucie silne

! my mamy bardzo fajnych asystentow z anatyD:D:D::D tylko szefowaszkoda slow w farmakologii? jeszcze masz 3 lata czasu do farmako.


Kamil, no u nas jest inaczej niz wszedzie, jesli chodzi o anatomie, robimy po kolei grzbiet, glowa+szyja, klatka, brzuch, reka, noga. takze zazwyczaj 1 atlas styka, 2 atlasy na powtorki przed egzaminem sie bierze.


poza tym ku radosci lub nieradosci studentow z UMP, mamy tylko 3 kola z anatomii (po kazdym semestrze])
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości