Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

mnie uczyli
nadal uczą tzn. wymagają:), na kolokwium z ręki miałem opisać dojścia do splotu ramiennego i gdzie się znieczula nerw pośrodkowy i łokciowy + porażenia i jeszcze parę pytań. to jest tzw. antomia kliniczna i przynajmniej u nas (wiem że i w krk) na to szczególnie zwracają uwagę.

nikt Cie na anatomii nie nauczy, gdzie blokuje sie nerwy ( zeby jeszcze bylo na kim)] gdybym kiedys robila spec z anest., to wtedy bede sie uczyc ow nerwy blokowac] poki co wystarczy, ze wiem gdzie przechodza. to tak samo jak ja bym Ci powiedzialamhm i teraz nie umiesz zoperowac zacmy!". przeciez anatomia oka tez jest w programie]]
takie coś włśnie ucieka z głowy, a praktyka już nie. Cóż z tego ze się wiem (za 2 m-ce pewni już niekonicznie) jak biegnie n. językowo-gardłowy jak w ciągu 30 s 90% osób nie potrafi go zidentyfikować na preparacie głowy.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

jak wiesz przez ktory otwor biegnie i jakie miesnie unerwia, to mozna go zidentyfikowac przez 5s] po nitce do klebka u nas tez jest duzo kliniki, na egzaminie 80% pytan bylo klinicznych, o znieczulanie nerwow reki wlasnie tez, ale na zasadzie sprawdzenia wiedzy o topografii] a nie anestezjo

nie ma co dyskutowac, kazda szkola ma inne metody, moja akurat jest kiepskim przykladem, bo ma kiepskiego szefa] a czy kiepskie metody, to sie okaze za pare lat, bo narazie dopiero 2 roczniki z nich korzystaja.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

jak wiesz przez ktory otwor biegnie i jakie miesnie unerwia, to mozna go zidentyfikowac przez 5s]
tak się tylko wydaje, jest duzo osób, które cytują bochenka a nie potrafią danego szczególu pokazać na zwłokach.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

na medycynie duzo jest osob, ktore moga sie na pamiec nauczyc ksiazki telefonicznej. ale niekoniecznie pytajac po co. teraz maja same 5tki, ale mysle, ze ich sytuacja sie pogorszy na klinikach, gdzie jednak myslenie jest raczej nieodzowne.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: lung »

Popieram doktorka, ale na szczescie nie ma co sie obawiac o bezmyslnych kujonow. Ewolucja rzadzi sie swoimi prawami i nie kazdy moze zostac lekarzem tylko dlatego ze lubil nosic stetoskop wujka na szyi jak mial 5 lat albo podniecal sie ogladajac niesamowite operacje prowadzone przezdra kubusia z na dobre i zle, a teraz panoszy sie tylko dlatego ze sie dostal na studia ew. skonczyl 1 rok ]
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: a_niap »

lung pisze: a teraz panoszy sie tylko dlatego ze sie dostal na studia ew. skonczyl 1 rok ]
To akurat jest pewnego rodzaju powód do dumy Szczególnie ukończenie pierwszego roku, biorąc pod uwagę jak wielu osobom się to nie udaje.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: lung »

Ja sie dostalem do wroclawia na lekarski i jakos nie czuje zeby to byl powod do dumy. A co do konczenia 1 roku - wiekszosc konczy, a duzo to najwyzej oblewa 1 termin z anatomii, reszte opowiesci mozna wlozyc na polke miedzy reszte bajek ]
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Dib00 »

lung pisze:wiekszosc konczy, a duzo to najwyzej oblewa 1 termin z anatomii,
Też mi się tak wydaje. W studentów Uniwersytetów (i Akademii) Medycznych inwestuje się za dużo pieniędzy
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

no raczej trudno wyleciec z medycyny tak naprawde mh. jak juz sie 1 i 2 rok skonczy.to juz chyba w ogole nie ma na to szansy. no chyba, ze jeszcze moze na farmakologii sie ktos przejedzie, ale osobiscie nie slyszalam
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: MatiGl »

Dib00 pisze:W studentów Uniwersytetów (i Akademii) Medycznych inwestuje się za dużo pieniędzy
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. powiedz studentom uczelni na której brakuje preparatów, że i tak za dużo mają.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Dib00 »

Za dużo według uczelni. Nie według studentów.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: MatiGl »

Dib00 pisze:Za dużo według uczelni. Nie według studentów.
chyba, że tak bo wczesniej się nie zrozumieliśmy:)
lung pisze:Ja sie dostalem do wroclawia na lekarski i jakos nie czuje zeby to byl powod do dumy.
czemu nie ciesz się, ze dostałeś się na medycynę, bądź dumny z osiągniętych wyników czemu miałbyś nie być dumny Dumny byłbyś jakbys miał 300ptk w rekrutacji co za różnica, między tym co miał 300 a tym co miał 250, jak na to nie patrzeć załapałeś się do tych ok 2600 najlepszych co się dostali na medycyne
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktorka »

ja do tej pory nie wiem, gdzie topi sie ta cala kasa na mojej uczelni. w prosektorium farba rocznik `81 i grzyb.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości