Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: scarlett89 »

tox12, ile ludzi, tyle opinii
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

tox12 pisze:Stanowczo odradzam bochenka - only skawina, i ew czasem pituchowa. W bochnie jest masa niepotrzebnych pierdół typu rok w którym coś tam odkryto itd
WUM? pituchowa jest denna, na Skawinie (przynajmniej u nas) u większości asystentów się daleko nie zajdzie, zresztą się bardzo złoszczą jak widzą, ze przynosimy to na zajęcia.
tox12 pisze:W bochnie jest masa niepotrzebnych pierdół typu rok w którym coś tam odkryto itd
takie rzeczy się omija - chyba to oczywiste. Powiem tak, gdyby się ludzie z mojej grupy nie uczyli z bochenka na exam to pewnie byśmy nie pozdawali ustnego, bo w skawinie nic nie ma np. o unerwieniu, unaczynieniu zatok przynosowych, krwiaku podtwardówkowym, więzadle Bertiniego, odpływie chłonki z szyi, czy topografii arteria meningea media,a o to raczyli nas zapytać na ustnym. Zresztą bochenka sie fajnie czyta a skawiny niekoniecznie, a i te błędy. Co kto lubi i co gdzie wymagają.
tox12 pisze:1 anatomie olejcie i się nie uczcie, będzie na to jeszcze czas- teraz cieszcie się wakacjami
z tym sie zgadzam
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: scarlett89 »

Ta, jeszcze tego by brakowalo, zebym nad ksiazkami ze studiow siedzialaltrotfl
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: melemanka »

scarlett89 pisze:Dla mnie to jest kosmos w tej chwili o.O
Dla mnie też.
Mam nadzieje ze ten kosmos nie stanie sie koszmarem
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: MatiGl »

Kaamil pisze:Zresztą bochenka sie fajnie czyta a skawiny niekoniecznie, a i te błędy.
wolę przeczytać coś 3-4 razy dłuższego jak jest fajnie napisane, niż po prostu mechanicznie zakuć jakieś repetytorium
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:zresztą się bardzo złoszczą jak widzą, ze przynosimy to na zajęcia.
bo to trzeba umieć schować Widziałem nawet Bochenka i Skawinę w wersji mini-harmonijka. Pomysłowość studencka nie zna granic.
Kaamil pisze:Powiem tak, gdyby się ludzie z mojej grupy nie uczyli z bochenka na exam to pewnie byśmy nie pozdawali ustnego
Wystarczy wziąć do ręki giełde
Kaamil pisze:a i te błędy. Co kto lubi i co gdzie wymagają.
to jest akurat żaden problem ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:Wystarczy wziąć do ręki giełde
ta cała giełda 500 pytań nie bardzo się sprawdziła - zresztą pytania w niej to jak skopiowany spis streści ze wszystkich skawin.
Morfeusz pisze:bo to trzeba umieć schować Widziałem nawet Bochenka i Skawinę w wersji mini-harmonijka. Pomysłowość studencka nie zna granic.
nie spotkałem się
klejnotka
Posty: 68
Rejestracja: 1 lip 2008, o 23:06

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: klejnotka »

A powiedzcie mi co sądzicie oAnatomii człowieka red. Witolda Woźniaka?
Z forum PULS UM (Poznań) dowiedziałam się, że jest to zalecany podręcznik i na egzaminy w zupełności wystarcza. Coś nie chce mi się wierzyć - w końcu to tylko ok 470 stron, więc materiał musi być okrojony, co nie?
Ja już zainwestowałam w Bochenka (ściślej otrzymałam komplet od staruszków w nagrodę za dostanie się na medycynę). Nie chcę, żeby stały na półce i się kurzyły P
no ale jak mus to mus - trzeba będzie skombinować tego Woźniaka, chociaż absolutnie ta książka mnie nie przekonuje/ a może podstawy z Woźniaka, a z Bochenka doczytywać? Wszyscy tak polecacie Bochenka, że skłaniam się do stwierdzenia, że UM w Poznaniu idzie na łatwiznę wymagając Woźniaka.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:ta cała giełda 500 pytań nie bardzo się sprawdziła
są oddzielne giełdy do każdego asystenta Wystarczy popytać starsze roczniki kto o co pyta. Zresztą niektóre panie pytające zachowują sie na widok ładnie ubranego i wypachnionego studenta jak małpy na widok kosza z bananami. Uśmiechniesz sie, dostaniesz banalne pytanie i zaliczysz.
Kaamil pisze:nie spotkałem się
na klinikach to dość częste. Oczywiście na egzaminy testowe pisane ołówkiem ściągi raczej nie da rady przygotować.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze: są oddzielne giełdy do każdego asystenta Wystarczy popytać starsze roczniki kto o co pyta. Zresztą niektóre panie pytające zachowują sie na widok ładnie ubranego i wypachnionego studenta jak małpy na widok kosza z bananami. Uśmiechniesz sie, dostaniesz banalne pytanie i zaliczysz.
możliwe, ze kiedyś - teraz jedyna dostępna to dosłowny spis tematów ze skwiny. zresztą z anatomii można wymyśleć miliony pytań i w giełdy bym nie wierzył tu akurat.
klejnotka pisze:A powiedzcie mi co sądzicie oAnatomii człowieka red. Witolda Woźniaka?
Z forum PULS UM (Poznań) dowiedziałam się, że jest to zalecany podręcznik i na egzaminy w zupełności wystarcza. Coś nie chce mi się wierzyć - w końcu to tylko ok 470 stron, więc materiał musi być okrojony, co nie?
znajoma z Poznania się tylko uczyła z Wożniaka i zaliczyła ładnie, wiec widać wystarczy. Woźniak jest fajny, zawiera nie tylko niezbędne minimum, ale bardzo dużo aspektów klinicznych (w sumie tylko to z niego doczytywałem). A i jest sporo błędów i to błędów grubych, więc trzeba uważać, ale uczy się dobrze, bo jest dużo tabel, schematów, napisany prostym językiem.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:możliwe, ze kiedyś - teraz jedyna dostępna to dosłowny spis tematów ze skwiny. zresztą z anatomii można wymyśleć miliony pytań i w giełdy bym nie wierzył tu akurat.
mam 2 studentów z Wawy (są po 2 roku) i mówią, że do każdego pytającego jest spis żelaznych tematów o które pytają zawsze. Biorąc pod uwagę, że indeksy mają nienajgorsze coś w tym musi być. Urok pracy w miejscowości turystycznej - mam studentów z całej Polski (przyjeżdżają na wakacje a przy okazji robią praktyki) i wiem co się na której akademii dzieje.
Kaamil pisze:znajoma z Poznania się tylko uczyła z Wożniaka i zaliczyła ładnie, wiec widać wystarczy.
prof. Woźniak jest pracownikiem zakładu anatomii poznańskiego UMu. Resztę łatwo jest wydedukować
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:mam 2 studentów z Wawy (są po 2 roku) i mówią, że do każdego pytającego jest spis żelaznych tematów o które pytają zawsze. Biorąc pod uwagę, że indeksy mają nie najgorsze coś w tym musi być. Urok pracy w miejscowości turystycznej - mam studentów z całej Polski (przyjeżdżają na wakacje a przy okazji robią praktyki) i wiem co się na której akademii dzieje.
no jeżeli giełdą można nazywać 10 pytań do każdego adiunkta z czego kilku poszło na em. w tym roku i pytali zupełnie nowi) sprzed roku/2 lat? ja bym tego giełdą nie nazwał, zresztą jakbym z niej sie uczył to bym nie zaliczył, bo się powtórzyło jedno pytanie. CO kto woli.
Solituda
Posty: 94
Rejestracja: 12 lip 2008, o 08:38

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Solituda »

A mnie interesuje Bydgoszcz - ktoś wie na jakich książkach od anatomii tam siedzą ?
[ chociaż wiadomo, że najlepiej mieć wszystkie ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości