Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: serine »

Mam takie pytanko. otóz posiadam anatomie Bochenka w domu i z nudów czesto do niej zagladam , ale moze powinnam zaczac sie uczyc czegos konkretnego, slyszalam ze jako pierwsze omawiana jest konczyna górna, czy to prawda? Wybieram sie w tym roku na medycyne. Czy ktos mogłby mi pomoc ustalic czego warto byloby sie pouczyc?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Mam takie pytanko. otóz posiadam anatomie Bochenka w domu i z nudów czesto do niej zagladam
Możesz ją spokojnie odstawić na półkę. Na leku można sie bez Bochenka obejść. Polecam Skawinę (tylko trzeba poprawić znajdujące sie w nim błędy) albo Pituchową. W zupełności wystarczą. Z Bochenka warto doczytać tylko określone rzeczy. Nie warto też uczyć sie z niego OUNu (lepszy jest Gołąb albo Nazarkiewicz).
serine pisze:slyszalam ze jako pierwsze omawiana jest konczyna górna, czy to prawda?
Nauke anatomii zaczyna sie zazwyczaj od osteologii i syndesmologii ogólnej i szczegółowej czyli od kości i stawów. Pierwsze ćwiczenie to zazwyczaj ogólna budowa kości i kręgosłup (szczegółowa budowa poszczególnych typów kręgów, kości krzyżowej i guzicznej, mostka i żeber - do tego punkty kostne wykrywane w badaniu palpacyjnym). Potem jest syndesmologia ogólna i budowa stawów i więzadeł kręgosłupa. Dokładnie omawia sie połączenia żebra-mostek i żebra-kręgosłup. Potem dopiero przechodzi sie do kończyny górnej.

Oczywiście uczelnie różnią sie między sobą szczegółami jeśli chodzi o nauczanie anatomii ale zazwyczaj zaczyna sie właśnie od kręgoslupa (i czaszki ewentualnie).
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: flexible »

Ojej. na prawde chce Ci sie uczyc ? Juz Żartujesz chyba ? Co prawda też mam w domu może nie Bochenka, ale Skawine, Pituchową itd. Wszystko to jest jednak przykryte kurzem i czeka na lepsze dni Ale na pewno nie na wakacjach
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: veg999 »

No ja tez sie dziwie że założycielka tematu jest taka żądna wiedzy Ja mam w domu dużo medycznych książek ale do nich nie zaglądam. Jedyną która póki co przeglądam jest encyklopedia medyczna
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: gatek »

Ciesze sie ze nie jestem sama w dziwieniu sie i podziwianiu aczkolwiek slyszalam od znajomych z medycyny ze wiele osob przychodziło na pierwsze zajęcia mających przerobione coś przez wakacje ale to nie dla mnie raczej
jacques
Posty: 60
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:22

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: jacques »

Po części rozumiem autorkę tematu, bo jakbym się dostał na medycynę to byłbym w takiej euforii, że nie mógłbym się doczekać rozpoczęcia roku akademickiego. Zapewne po paru nieprzespanych nocach nadgorliwość by zmalała, ale jak mówię w pełni ją rozumiem.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

jacques pisze:Zapewne po paru nieprzespanych nocach nadgorliwość by zmalała, ale jak mówię w pełni ją rozumiem.
zmalałaby po pierwszej wejściówce z anatomii ew. po pierwszych szpilkach.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: serine »

Morfeuszu, czyli uwazasz ze z Bochenka nie powinnam sie uczyc? Co w nim takiego zlego ? Hmm jesli chodzi o euforie to hmm moze jest cos w tym , ale ogolnie zawsze lubialam tego typu ksiazki, i zdecydowanie wole przegladac je niz siedziec bezczynnie co po pracy zdarzaloby mi sie dosc czesto a ja nie lubie spedzac czasu bezczynnie

Nie bedzie to tez taka nauka typu wkuwanie cala noc , poprostu chce sie zapoznac z tym wszystkim , oswoic i moze czesc rzeczy juz zapamietac bo wiem z doswiadczenia ze zapamietuje takie rzeczy dosc latwo, a póki nie mam stresów i czas mnie nie goni chce z tego skorzystac
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Morfeuszu, czyli uwazasz ze z Bochenka nie powinnam sie uczyc? Co w nim takiego zlego ?
ano ma parę wad. Zważywszy na to, że po roku niewiele tej wiedzy anatomicznej zostanie nie ma sensu zarywać nocy nad Bochenkiem.

Jak chcesz rozpiski z anatomii bardziej konkretne to zapraszam na priv/gg.
botanik :-)
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:13

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: botanik :-) »

ja najpierw proponuję się dostać na medycynę
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: biedronka! »

popieram w pełni Botanika nie matrwmy sie na zapas , pokolei ludzie !
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: lung »

ja najpierw proponuję się dostać na medycynę
A co to ma wspolnego z dostaniem sie? moze ktos cierpi na ZChNd i chce sie pouczyc bochenka w wakacje
jacques
Posty: 60
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:22

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: jacques »

lung pisze:ZChNd
? Co to jest?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości