Antybiotyki + Alkohol

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: fimona »

a co z antykoncepcja? tabletki przyjmuje sie praktycznie caly czas, wiec wypada nie pic wcale? pytalam farmaceuty, to powiedzial, ze nie mozna z usmieszkiem i mrugajac okiem. to niby nie mozna, ale mozna to jak?
automatyk
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2009, o 17:49

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: automatyk »

Aktualnie leczę się maścią, która zawiera dwa antybiotyki neomycynę i bacytracynę. Stosuję ją na niewielkim kawałku skóry. Jak sądzicie, mogę pić alkohol
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: tin »

Zależy co leczysz.
Stan zapalny, czy alergia zawsze może wystąpić ale maść ma działanie miejscowe, więc nie powinno być. problemu.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: zdzisław »

generalnie alkoholu nie powino łączyć się z lekami. Pomijam już tutaj kwestie czy dany lek ma wspólny szlak metaboliczny czy nie z alkoholem. Należy pamiętać, ze alkohol a zwlaszcze jego nadużycie moze zmniejszyć wchłanianie z przewodu pokarmowego substancji czynnej z tabletek.
Przy stosowaniu leków miejscowo, na skóre uważa się, że działanie ogólne jest znikome. Należy pamiętać, że po dłuższym stosowaniu, czy na wieksze powierzchnie istotna częśc leku dostaje sie do krążenia i tutaj jest możliwość inteakcji i tym samym działań nieporządanych, które to alkohol raczej nasila niż osłabia.

Wniosek: nie polecam łączenia leków z alkoholem. Przy okazji zwracam uwagę na soki owocowe a zwlaszcza grejpfrutowe.ktorych nie wolno pić z lekami - ryzyko inteakcji rośnie znacznie
Pabelos
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2009, o 18:30

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Pabelos »

jeśli chcesz balować antybiotyk + alko to osobiście nie radzę
ZGON / XDDD chyba że w małych ilościach i nie naraz
pozdro
licealistka
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2010, o 18:57

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: licealistka »

Od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 10 i 22 muszę zażywac Clindamycin-MIP", który przypisala mi dentystka (miałam ropniaka i opuchnięte pół twarzy, a teraz mam otwarty ząb, czeka mnie leczenie kanałowe). W sobotę od godziny 20 zamierzam się bawić na imprezie ze znajomymi. Czy nie powinnam pić alkoholu Półgodzinna przerwa w piciu przed i po antybiotyku pewnie nic nie da. A fakt, że jest to ostatni dzień brania tabletek też nie ma znaczenia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Medycyna Lwów »

nie powinnaś pić alkoholu, zważ też że dodatkowo masz stan zapalny w jamie ustnej, więc tym bardziej alkohol jest p/wskazany.
licealistka
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2010, o 18:57

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: licealistka »

Niepotrzebne mi żadne powikłania czy coś. Jeśli niewskazane, to sobie odpuszczę. Chciałam się tylko upewnić. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Magwisek »

Co prawda nie biorę antybiotyku, ale jutro mam imprezke rodzinną, gdzie szampan i drineczki będa, więc glupio by było nie wypic czegoś symbolicznego. W związku z tym mam pytanie: czy mogę pić umiarkowanie alkohol, zażywając leki przeciwalergiczne i wziewne?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Medycyna Lwów »

nie nie można, alkohol może nasilić czy znacznie osłabić działanie tych leków zależnie co to za leki
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Magwisek »

Jedne tabletki : claritine
Wziewne: Neplit i Pulmoterol
Nawet szmapana na toast?
Nie no tak powaznie, to jesli faktycznie nie można, to lepiej nie ryzykować.
lekoman
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:51

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: lekoman »

Na zdrówko każdy ma wole i wie co możne go spotkać po zmieszaniu farmaceutyków. Alkohol w 100% przeciwwskazany jest w terapii lekami psychotropowymi które nasilają działanie alkoholu. Co zatem idzie alkohol ma wpływ bezpośredni na nasz układ nerwowy który odpowiada za wszystko co w nas siedzi. taki pokładowy komputerek o nieograniczonej mocy obliczeniowej. jednak co niektórym brakuje pamięci ram zadając pytania czy mogę wódę popić antybiotykiem lub czy zżerając kapsułkę z antybiotykiem mogę go zapić wódą? Wolna wola wolny wybór w Polsce samobójstwo nie jest przestępstwem gorzej jest gdy ktoś zacznie nakłaniać do spożywania alkoholu gdy jest się pod wpływem działania antybiotyku.
każdy organizm jest inny i inaczej toleruje leki i alkohol. zatem jeden nachla się w trakcie anybiotykoterapii i będzie miał kaca drugi posługę na cmentarzu.
Miałem przykład: kobieta 56letnia (lekarz) alkoholiczka lubiła wieczorne spotkania z wódką i to stanu jeb w talerz łbem". miała zapalenie płuc i sama robiła sobie iniekcję z gentamecyny będąc w sztok zalana ( myślę ze ETOH szumiał we krwi tak na oko proroka laika na 3.00 promila) i żyła. Nic jej nie było i wlewała w siebie następne dawki po 50tce wódzi do póki nie wyrznęła łbem w talerz. Chwila przerwy w amoku snu i z powrotem chlanie, a genta krążyła w żyłach dawkowana pozajelitowo. było to w XX w. jednak lek nadal jest w użyciu. Owa lekarka zmarła na udar mózgu będąc trzeźwa.
ZATEM PIJCIE I JEDZCIE WSZYSTKO DO CHWILI GDY WAS TO NIE ZABIJE! wybór należny do Was. Zdrowie ponad Flachę
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Litawor »

Magwisek pisze:Jedne tabletki : claritine
Wziewne: Neplit i Pulmoterol
Nawet szmapana na toast?
Nie no tak powaznie, to jesli faktycznie nie można, to lepiej nie ryzykować.
Nie wiem, co to za wziewne, ale jeśli chodzi o ten przeciwalergiczny, to kieliszek szampana nie powinien być żadnym problemem. Po prostu trzeba pamiętać, że alkohol może znacznie nasilić depresyjne działanie leków przeciwhistaminowych na układ nerwowy, czyli szybciej będziesz nietrzeźwa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości