Antybiotyki + Alkohol

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
Platapus
Posty: 39
Rejestracja: 14 sie 2010, o 18:53

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Platapus »

OK. mam mały dylemat. Mimo podeszłego wieku (w sierpniu będą dwie dychy wciąż dokucza mi trądzik. Nie jest tego jakoś specjalnie dużo, ale zaczyna mnie już to wszystko powoli irytować. Sprawę pogarsza fakt, iż każdego dnia trenuje po kilka godzin. Niemniej jednak udałem się do dermatologa i dostałem receptę na Azimycin. Terapia ma potrwać pewnie z pół roku! Rozumiem, że przez cały ten czas mam trzymać się z dala od alkoholu? Nie jestem oczywiście jakimś nałogowcem, ale czasami przytrafi się jakaś na prawdę ważna i niepowtarzalna okazja sami rozumiecie
Czy stosując taki długoterminowy antybiotyk, można sobie pozwolić czasem na napój wysokoprocentowy? Czy szlaki metaboliczne są w tym przypadku takie same?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: AnnaWP »

A myślisz że są inne po pół roku?
Jeśli antybiotyk ma wpisane, że nie wolno spożywać alkoholu, to nie wolno, niezależnie od tego, czy bierze się go tydzień czy miesiąc, czy rok.
lebkuchen
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2011, o 16:44

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: lebkuchen »

mam prośbę, czy można razem z Zinoxxem stosowaćAspirynę lub Coldrex lub Polopirynę na zbicie gorączki, bo antybiotyk jakoś jej nie zbija
lebkuchen
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Medycyna Lwów »

jeśli już to na zbicie gorączki paracetamol, zresztą po antybiotyku gorączka powinna spadać, jeśli tak się nie dzieje to może warto iść do lekarza, bo mógł dać nieodpowiedni antybiotyk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość