Antykoncepcja

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Antykoncepcja

Post autor: dawidw »

Najlepsza metoda powinna byc rozmowa przed, a nie dzialanie po. Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Tyle mozemy zrobic na razie wobec zdemoralizowanej młodziezy. To jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Antykoncepcja

Post autor: badger »

dawidw pisze:Tyle mozemy zrobic na razie wobec zdemoralizowanej młodziezy.
dlaczego jak chłopak ze swoją dziewczyną uprawia seks na koloniach jest według Ciebie zdemoralizowany
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Antykoncepcja

Post autor: przyrodnik »

Guru pisze:Antykoncepcja na koloniach i obozach

Zdaniem Wandy Nowickiej, podczas kolonii wiele nastolatek (i zapewne nastolatków) przeżywa swójpierwszy raz".
Rozdać prezerwatywy i wyjaśnić do czego służą już w autokarze
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Antykoncepcja

Post autor: badger »

przyrodnik pisze:Rozdać prezerwatywy i wyjaśnić do czego służą już w autokarze
właśnie tak! trzeba edukować a nie zabraniać
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Antykoncepcja

Post autor: dawidw »

Mam na mysli grupedzieci w wieku 14-16 lat- inaczej jak zdemoralizowana mlodziesz tego nazwac nie mogę.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Antykoncepcja

Post autor: badger »

Nie zgodzę się z Tobą. Może 14 lat to za mało ale wśród 16 latków zdarzają się na tyle dojrzali emocjonalnie że nie ma sensu zabraniać im uprawiania seksu ze swoim chłopakiem/ dziewczynom.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Antykoncepcja

Post autor: dawidw »

badger, wyjątki zawsze się zdarzają
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Antykoncepcja

Post autor: Anielica88 »

badger pisze:Może 14 lat to za mało ale wśród 16 latków zdarzają się na tyle dojrzali emocjonalnie że nie ma sensu zabraniać im uprawiania seksu ze swoim chłopakiem/ dziewczynom.
i tym sposobem dziwci rodza dzieci nic dodac nic ujac wielka kpina
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Antykoncepcja

Post autor: DMchemik »

anio&#x142ek pisze: i tym sposobem dziwci rodza dzieci nic dodac nic ujac wielka kpina
Tak ci się wydaje? to jesteś w wielkim błedzie, najlepiej sama zobacz, ile lat miała twoja prababka, gdy urodziła twoją babcię czy dziadka. Mi wyszło dla leciwej sąsiadki, że miała niecałe 17 lat gdy urodziła. Śmieszne jest stwierdzenie że teraz młodzież współżyje, bo tak było zawsze, tyle że jeszcze 100 lat temu para 14-latków na kobiercu ślubnym to nic dziwnego, a dzieci które się rodziły wkrótce z niepokalanego poczęcia też nie pochodziły. Zmieniło sie tylko to, że teraz każdy musi się uczyć do 18 lat życia, reszta sie nie zmieniła.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Antykoncepcja

Post autor: Savok »

DMchemik pisze:tyle że jeszcze 100 lat temu para 14-latków na kobiercu ślubnym to nic dziwnego
Raczej nie 100 a jakies 400-600 lat temu. I to tez raczej w sytuacjach gdzie zamaz pojscie mialo glebsze konsekwencje, np unie krajow (Jadwiga miala lat 14 jak poslubila Jagielle, o ile dobrze pamietam).
Porod w wieku lat 17stu tez nie byl powszechny, a raczej zdarzal sie.

Wiec nie przesadzaj.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Antykoncepcja

Post autor: badger »

ale trochę racji DMchemik, ma bo np moja babcia uważa że dwudziestolatka bez męża to już stara panna
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Antykoncepcja

Post autor: Guru »

przyrodnik pisze:Rozdać prezerwatywy i wyjaśnić do czego służą już w autokarze
Ju z widze jak nauczycielka(czy tez nauczyciel) rozdaje prezerwatywy nastolatkom i z rumiencami na twarzy przedstawia jak sie ich uzywa.
badger pisze:wśród 16 latków zdarzają się na tyle dojrzali emocjonalnie że nie ma sensu zabraniać im uprawiania seksu ze swoim chłopakiem/ dziewczynom
Za przeproszeniempo byku dojrzalosc w wieku lat 16, seks traktuja jak zabawe w piaskownicy, pobawie sie troche i zmieniam zabawke. to ma byc dojrzalosc?!
badger pisze:ale trochę racji DMchemik, ma bo np moja babcia uważa że dwudziestolatka bez męża to już stara panna
bo mierzy innych swoja miara, jakby Twoja babcia wyszla za maz w wieku 27-30 lat to pewnie by 20latce mowila zeby jeszcze poczekala, ze nie ma co sie spieszyc.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Antykoncepcja

Post autor: DMchemik »

Savok pisze:
DMchemik pisze:tyle że jeszcze 100 lat temu para 14-latków na kobiercu ślubnym to nic dziwnego
Raczej nie 100 a jakies 400-600 lat temu. I to tez raczej w sytuacjach gdzie zamaz pojscie mialo glebsze konsekwencje, np unie krajow (Jadwiga miala lat 14 jak poslubila Jagielle, o ile dobrze pamietam).
Porod w wieku lat 17stu tez nie byl powszechny, a raczej zdarzal sie.

Wiec nie przesadzaj.
Jadwiga miała nieco ponad 12 lat, a takie śluby były nie tylko wśród arystokracji, ale społeczeństwa także, i to prztrwało dosyć długo, a co do arystokracji to na kobiercu stawały nawet kilkulatki, ale takie małżeństwa miały głębsze znaczenie jak twierdzisz. Ale kiedy moja babcia z dziadkiem mieli po 18 lat gdy się urodził mój tata to nie współżyli? podobnie i pradziadkowie, z resztą policz sobie jak było w twojej rodzinie. Młodzież współżyła zawsze, tyle że kiedyś seks był tematem tabu, teraz sie o tym mówi, bo wiek inicjacji sie obniżył, ale trzeba dodać, że poprzedzał go wzrost tego wieku.

PS ale dzisiaj postawa mojej babci mnie śmieszy, jak czasami słyszę co mówi, aż mi sie chce wtedy przypomnieć, ile lat miała jak urodziła.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość