APEL do wszystkich kandydatów na lek/lek-dent 2016!!!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

APEL do wszystkich kandydatów na lek/lek-dent 2016!!!

Post autor: Loa_Loa »

Są to dwa apele przekazane od innych osób. Proszę o nie banowanie, są to jedynie informacje, które mają na celu dotrzeć do ludzi w celu walki z blokowanymi miejscami.

APEL nr 1

DECYDUJESZ SIĘ NA STUDIOWANIE NA JEDNEJ UCZELNI, ZWOLNIJ MIEJSCE NA POZOSTAŁYCH!
Na wielu uczelniach zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego okazuje się, że wiele miejsc jest niewykorzystanych, tylko i wyłącznie przez lenistwo osób które zostawiły komplet dokumentów nie tylko na swojej wymarzonej uczelni.
Proszę Was o udostępnianie apelu aby zabierać papiery z uczelni (ZADZWONIĆ) które nas nie interesują, bo w ten sposób marnują się miejsca nie tylko na kierunkach lekarskim, ale także na farmacji i innych.
NIE BLOKUJMY MOŻLIWOŚCI STUDIOWANIA INNYM.

APEL nr 2

UWAGA UWAGA!
[Jeśli jesteś jedną z osób, która aplikuje na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację, weterynarię, analitykę medyczną –proszę o dogłębne przeczytanie poniższej wypowiedzi!]

Ludzie, mam do Was ogromną prośbę! Mam nadzieję, że przeczytacie mój komentarz, który mam wielką nadzieję, trafi do prosto do Was! Mam nadzieję, że moja wypowiedź nie zostanie potraktowana obojętnie! W imieniu wielu maturzystów piszę to, co leży mi na sercu!
Kierunki medyczne, które jak wiecie, są jednymi z najbardziej obleganych i przede wszystkim docelowych kierunków! Liczba kandydatów na jedno miejsce może osiągać nawet 60, co zdarzyło się w zeszłym roku do Rzeszowa na nowo otworzony kierunek lekarski.
Ludzie przez dużą ilość czasu dążą do tego, aby znaleźć się na TEGOROCZNYCH LISTACH szczęśliwców – DOBRZE, OKEJ, ŚWIETNIE. Jednak nie oznacza to, że mają złożyć na kilka uczelni i zarazem uniemożliwić komuś studiowanie, co jak wiecie, zdarza się co roku, co jest zjawiskiem coraz bardziej niepokojącym! (Czytaj: Na jedną uczelnię delikwent złoży ODPIS, a na drugą ORYGINAŁ, w dodatku zastanawiając się, którą tu uczelnię wybrać) Zauważyłem, że z roku na rok osób „blokujących” miejsca przybywa – wybierają kierunki awaryjne, z których po roku rezygnują, gdyż „dostają się na medycynę”. Ale nie myślą o tym, że „pod kreską” znajdują się ludzie, którzy docelowo wybierają się na taki kierunek studiów, na który aplikują właśnie oni.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż na tego typu kierunki składają ludzie z całej Polski! Właśnie oni czekają na to, aż odstąpicie im miejsce, dzięki czemu ta osoba dołączy do Waszego grona! Im więcej zwolnionych miejsc, tym więcej osób będzie studiowało. Chyba, że chcecie się rozdwoić. Chyba, że nie chcecie mieć kolegów i koleżanek na roku i liczycie na wyścig szczurów.
W związku z sytuacją, która ma miejsce, mogę wyciągnąć wniosek, aby na wszystkie uczelnie w kraju możliwy byłby wybór tylko jednego kierunku studiów spośród tych, które byłem w stanie wymienić na samym początku mojej wypowiedzi. Dodam, że za blokowanie miejsca na kierunki studiów, gdzie liczba kandydatów wielokrotnie przewyższa liczbę miejsc na studia powinny być nanoszone kary w postaci grzywny, dzięki czemu liczba „blokerów” ulegnie znaczącej redukcji. I tego oczekuję od Państwa!
(tak, jestem jednym z oczekujących kandydatów)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości