AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
robak

AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: robak »

witam!chciałbym sie dowiedzieć co trzeba zdawac na maturze i jakie przedmioty sie liczą na AWF
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: Guru »

np na Uniwersytecie Rzeszowskim
greg pozdro

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: greg pozdro »

Jakie przedmioty musze zdawac na maturze zeby isc na AWf naapiszcie plz pozdro :)
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: Guru »

np: AWF we Wrocławiu:

Egzamin sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych.

Ustalenie listy rankingowej kandydatów według następujących kryteriów:
A. Ocena poziomu wiedzy z 5 przedmiotów - w przypadku dwóch równolegle wymienionych kandydat ma prawo wyboru jednego z nich, a w razie braku wskazania bierze się pod uwagę przedmiot z wyższą oceną na świadectwie dojrzałości lub ukończenia szkoły:
1) język polski,
2) język obcy,
3) biologia lub chemia,
4) fizyka lub matematyka,
5) geografia lub historia.

Każdy przedmiot przeliczany jest na punkty według skali:
- ocena celująca (6) - 1-pkt
- ocena bardzo dobra (5) -8pkt
- ocena dobra (4) - 6kt
- ocena dostateczna (3) - 4pkt
- ocena mierna (2) - 0pkt

Za oceny na świadectwie dojrzałości kandydat może uzyskać maksymalnie 50 punktów.
Kandydatom, którzy zdali tzw.nową maturę z przedmiotów wchodzących w zakres egzaminu wstępnego (język polski, język obcy, biologia lub chemia, fizyka lub matematyka, geografia lub historia), przyznaje się punkty według skali:
na poziomie podstawowym:
- ocena 87-100 pkt. -10pkt
- ocena 73-86 pkt. - 8pkt
- ocena 59-72 pkt. - 6pkt
- ocena 45-58 pkt. - 4pkt
- ocena 31-44 pkt. - 2pkt
- ocena 30 pkt. - 0pkt

na poziomie rozszerzonym:
- ocena do 10 pkt. - 6pkt
- ocena 11-30 pkt. - 8pkt
- ocena powyżej 30 pkt. - 10pkt

Kandydaci, którzy zdali nową maturę na poziomie poszerzonym uzyskując powyżej 70 pkt. z co najmniej 2 przedmiotów (za każdy z nich z osobna) wchodzących w zakres egzaminu wstępnego - otrzymują maksymalną liczbę punktów za oceny na świadectwie - tj. 50 pkt.

B. Punkty preferencyjne
Kierunki Wychowanie Fizyczne oraz Turystyka i Rekreacja:
- 10 pkt. za świadectwomiędzynarodowej matury (IB)
- 10 pkt. za świadectwo dojrzałości z wyróżnieniem
- 5 pkt. dla absolwentów klas dwujęzycznych
Kierunek Wychowanie Fizyczne:
- 10 pkt. za posiadanie aktualnej I klasy sportowej potwierdzonej na oryginalnym druku przez odpowiedni Polski Związek Sportowy,
- 10 pkt. dla osób posiadających I klasę sportową w dyscyplinach sportu objętych szkoleniem w Klubie Sportowym AZS AWF Wrocław oraz deklarujących przystąpienie do niego.
Uwaga!
W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów jednakowej końcowej liczby punktów w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, o miejscu na ostatecznej liście rankingowej decyduje większa liczba punktów z egzaminu sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: tin »

W praktyce jest tak, że licza sie przedewszystkim testy sprawnościowe(koperta, pływanie, sprint 100m i kondycyjny 1000-1500m zalezy od AWF). Do tego musisz zaliczyć test z wybranej dyscypliny sportowej. Dobrze jak masz z tej dyscypliny klase sportową(najlepiej mistrzowską). Pozatym maturka sie liczy-przedmiot zalezy od specjalizacji jaką wybierzesz, ale zazwyczaj patrzą tez na biologie. Oceny to na końcu.
Wszystko oczywiscie zalezy od AWF-u, ale kryteria na tych lepszych wygladaja właśnie tak. Jak jesteś b. dobry w jakiejś dyscyplinie to raczej cie przyjma nie patrząc na oceny.
grzes

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: grzes »

siema jestem kompletnie zielony w tej kwesti :( kiedy powinno sie skladac podania na awf jakie badania sa potzrebne i co to jest koperta bo tego to wogole nie czaje?
grzes

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: grzes »

siemka to znowu ja mam pytanko czy zdajac na maturze geografie podstawowa: licze ze bede mial tak powyzej 50 procent ale na swiadectwie bede mial tylko 2 z biologi na swiadectwie tez tylko 2 z polskiego i z obcego moze wyciagne na 3 z histori tez powinno byc 3 z takim swiadectwem mam jakies realne szanse na dostanie sie na awf czy lepiej dac juz sobie spokoj troche za pozno zaczolem myslec o swojej dalszej nauce i niestety geografie i biologie juz nie mam w tym roku i niestety nie poprawilem na wiecej. bardzo prosze o odpisanie na moje pytanie jest to bardzo wazne dla mnie. pozdrawiam i z gory dzieki :)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: tin »

W praktyce jest tak, że licza sie przedewszystkim testy sprawnościowe
Mam nadzieje ze choć czytać umiesz.
Jesli jestes dobry w jakiejś dyscyplinie(masz 1 klase sportowa) to problemów być nie powinno. Natomiast jeśli nie jestes dobry to masz problem
Koperta to taki bieg na zwinnośc. Masz pięc tyczek i musisz biec miedzy nimi po trasie o kształcie koperty, nie potracajac tyczek. Ważne zeby adidasów nie nosić tylko dobre trampki i przed biegiem zwilżyc podeszwę . Taki trik ale skuteczny.
grzes

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: grzes »

nie no czytac to ja umiem jakos hehe dziki stary bardzo mi pomogles
zibi

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: zibi »

witam co to jest wspomniana wyzej klasa sportowa i jak sie ja zdobywa?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: tin »

Klasę sportową zdobywa się na podstawie startów w GP(Mistrzostawach Polski) oraz na zawodach poza krajem Za starty otrzymujesz punkty(nie zawsze ale zazwyczaj) i jestes klasyfikowany przez komisje danego sportu. Na podstwaie tych punktów(jak juz wspomniałem nie wszędzie) w części dyscyplin sportowych dostajesz klasę sportową lub klase mistrzowską. Mając pierwsza klase sportowa dostajesz szanse startów w reprezentacji na Olimpiadzie itp. No i wstęp na AWF, aby móc tam doskonalić umiejetności.

Nie wspomniałem jeszcze, że jesli ktoś ukończył SMS-a i miał dobre wyniki to tez się dostaje.
zibi

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: zibi »

no dobra jak zdam testy sprawnosciowe w miare dobrze w pilke nozna gram dobrze zawsze gralem ale amatorsko tzn w szkole na wf i ogolnie kopalem i nawet dobrze mi to szlo ale nie gralem w zadnym klubie (z glupoty) i nie mam tych punktow to co moje szanse pewnie diametralnie zmalaly :roll:
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: AWF? Co trzeba zdawać na maturze????

Post autor: tin »

Niestety tak. Ale nie zniechecaj się. Może akurat uznaja Cie za talent. Pozatym mozesz się dostać z normalnej rekrutacji. Progi oprócz warszawskiego AWF nie są wysokie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości