Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2013 Studia 2013 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
   Forumowe dyskusje » Chat
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe
Teraz jest 16 kwi 2014, o 08:22

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2006, o 22:56 
Witam. Interesuja mnie 2 rzeczy ktorych nie znalazlem nigdzie, mianowicie:
1. Czy ktoś się orientuje ile mniej-wiecej w zeszłym roku trzeba było mieć punktów zeby dostać sie na fizjoterapie?
2. Jakie ćwiczenia wchodzą w skład egzaminu sprawności fizycznej

mowa o AWF'iwe we wrocq ale jeśli ktoś sie orientuje jakie ćwiczenia były na egzaminach sprawnościowych na AWF'ach w innych miastach teŻ prosze napisać ;)
z góry dzieki, pozdro

PostNapisane: 7 sty 2007, o 18:10 
ja slyszalam ze na awf we wrocku jest skok w dal z miejsca, rzut pilka lekarska do przodu( 3kg), jakis bieg wachadlowy... a dalej nie wiem, sama jestem ciekawa bo mam zamiar startowac na awf:) oczywiscie wszystko bedzie zalezalo od zdanej matury i to mam nadzieje ze nie z amnestia;) hehe. pozdrawiam:)

PostNapisane: 14 sty 2007, o 20:52 
to tak na awf wrocław obowiązywał taki test sprawności w roku 2006 zarówno fizjo jak i wf:
brzuszki 30 s jak najwiecej
przejście po drabince chyba trzech segmentów w jaknajkrótszym czasie
tor przeszkód- nie będe pisał dokł. bo byl dośc skomplikowany miedzy innymi przeskok przez skrzynie slalom przełoŻenie dętki przez ciało :]
rzut piłką lekarską
skok w dal z miejsca
bieg wahadłowy ze zmianą tempa(czyt. aŻ padniesz-> najbardziej hardcorowe zadanie)

powodzenia Życze na słonecznej uczelni;)

Ostatnio edytowano 14 sty 2007, o 22:00 przez zbygniew, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 14 sty 2007, o 22:42 
Moderator

Gadu-Gadu: 0
Moj psor ten AWF skończył i męczył nas taimi zadaniami na Wf-ie. Tor spokojnie po pół roku robiliśmy ponizej 2min, przy 60 brzuszkach. Bieg jest najgorszy, bo trzeba siły umieć rozłożyć. Całość do zrobienia na maksymalną il. punktów przy rocznym, dosyć wyczerpujacym treningu(nie licząc rzutu piłką). Skok tez się wyćwiczy.

PostNapisane: 24 sty 2007, o 18:45 
drodzy koledzy i kolezanki...nie presadzajmy dla przecietnej osoby przygotowanie sie do tej sprawnosciówki to góra 3-4 m-ce :) jesli robi sie to w miare systematycznie nie ma sie co martwic...pozd

PostNapisane: 6 lut 2007, o 16:36 
egzamin na awf jest banalny, ja wlasnie koncze te studia i pamietam ze naprawde nie wiele trzeba bylo zrobic, zeby miec min ilosc punktow..aaa i powiem wam, ze ten test sprawnosci nie jest najwazniejszy, bo i tak glownie patrza na punkty z matury, wiec lepiej popracujcie nad wiedza:)))noo a same studia to rewelka, full wyjazdow, obozow..na prawde warto..jest pare masakrycznych przedmiotow i egzamów..noo ale to chyba jak na kazdych studiach..w kazdym razie mi sie juz łezka w oku kreci...;((pozdrawiam i powodzenia zycze..!!:)

PostNapisane: 7 lut 2007, o 10:13 
Moderator

na minimum jak zdasz i masz max z przedmiotów to sie dostaniesz. Ale min to troche mało. Na AWF w Krakowie za sprawnościowy dostawało się 200 pkt-na 100 za mature(bo 1 przedmiot brany pod uwagę). I moim zdaniem dobrze że tak jest bo AWF to szkoła dla sportowców głównie. Na kierunki instruktorskie to juz inna troche zasada i tam tam biora 2 przedmioty. (jest 200/200). Ale najlepiej samemu sprawdzić na stronie AWF-u lub w sekretariacie. Zwłaszcza że w tym roku rekrutacja ma sie zmienić.

PostNapisane: 27 lut 2007, o 08:45 
ja tez sie wybieram na fizykoterapie wie ktoś moze jjak tam rekrutacja co trzeba zdać i w ogóle bo tego nie ma na ich stronie a test sprawnościowy jest fajny heheheh naprawde fajny :D :-D :-D :-D :-D

PostNapisane: 12 mar 2007, o 21:41 
Witam...
w wykazie wymaganych dokumentów na kierunek sport jest:
Cytuj:
(...)potwierdzenie uprawiania sportu klasyfikowanego przez co najmniej 3 lata; potwierdzona
(aktualna) minimum II klasa sportowa w sportach indywidualnych; potwierdzony (aktualny)
udział w rozgrywkach seniorów przynajmniej w III lidze (IV liga piłki noŻnej) lub udział
w rozgrywkach o mistrzostwo Polski juniorów.(...)

Czy któs się orientuje, czy jest to niezbędne i bez tego mogę zapomnieć o tych studiach, czy tylko opcjonalne i daje jakieś dodatkowe punkty przy rekrutacji...?

PostNapisane: 13 mar 2007, o 09:42 
Moderator

Dzieki tym dokumentom jesteś przyjmowany poza kolejnością-dostajesz sporo dodatkowych punktow..
Nie trzeba takich posiadac żeby sie dostać.
CO do testow sprawnosciwych jiz pisałem o nich-więc poszukajcie sobie...
Zresztą-testy są rózne w zależności od Awf-u . Standardowo są to biegi 100m, (panie)800/(panowie)1000m, koperta, pływanie(zlaznie od AWF na punkty ub zaliczenie)- sa to 50m ponizej czasówki(ok 40s) ze skoku startowego i jakis dłuższy systans. Do tego jakis bieg kombinacyjny(sprawdzający motorykę i elastyczność) Ale wszystkie informacje beda przed rekrutacja napewno na stronach. A jak nie to szczegolowych informacji udziela wam w sekretariacie(mozna zadzwonic).

PostNapisane: 17 mar 2007, o 10:48 
Heh, w 2006 roku ok 87 pkt bylo minimum. Tak naprawde najwazniejszy jest tor przeszkod, wahadlowy mozna sobie odpuscic bo trzeba naprawde sie nameczyc aby dostac chocby 2 pkt, za to na torze przeszkod mozna dostac nawet 12 pkt a znam osoby ktore zdobywaly po 18 pkt! Trzeba byc zwinnym i szybkim. Na fizjo mozna max miec 30 pkt. Takze najlepiej jak sie ma odpowiednia mature. Ale z drugiej strony... skoro w 2006 roku padl rekord jesli chodzi o chetnych na jedno miejsce a min pkt na dostanie sie bylo ok 87, to wystarczylo miec 60 pkt z matury rozsz. no i 27 z testu :) mozna oczywiscie inne kombinacje, osoby slabsze fizycznie niech sie postaraja o min 80 % z rosz matury. W 2007 moze pasc kolejny rekord, otwieraja nowoczesny wydzial fizjoterapii, ogolnie "centrum medyczne" i moze byc wielu chetnych na ten kierunek. Wierzcie mi, da sie zdac egzamin sprawnosciowy z dobra nota! Np. owy tor przeszkod, licza sie setne sekund, jesli pobiegnie sie sekunde szybciej mozna zarobic nawet 2 pkt wiecej wiec skupcie sie na torze! Drabinki, no... 2 sek. trzeba zrobic, a to jest 3 metry, ale i na to sa sposoby :) co do rzutow pilka, wierzcie mi, nie trzeba byc silnym! Osobiscie znam dziewczyne ktora rzucala dalej niz nie jeden facet, a byla normalna, ladna dziewczyna :) A bieg wahadlowy? wiekszosc sobie odpuszcza go, chyba ze ktos lubi biec 2 km na coraz szybszym tempie za ok 2,5 pkt... dla fanatykow :P

PostNapisane: 17 mar 2007, o 19:46 
Witam chcialbym sie dowiedziec na temat studiow II stopnia magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja ile osob jest przyjmowanych(limit) na studia dzienne i zaoczne bo nigdzie tego nie znalazłem.I prosze o pomoc bo nie moge tego znalesc ale szukam wzoru zaswiadczenia lekarskiego potzebnego na te studia pisze ze ma sie znajdowac na stronie uczelni ale nie moge znalesc.prosze o pomoc i pozdrawiam!!!!

PostNapisane: 24 mar 2007, o 14:22 
a ja mam malo oryginalne pytanie: z czego mam mature zdawac, zeby sie dostac na awf?? bo ogolnie jestem w klasie o nachyleniu bardziej humanistycznym i musialabym zaczac korki z przedmiotu, ktory musze zdawac na awf, bo historia to pewnie byc nie moze:p
prosze o odpowiedz

PostNapisane: 31 mar 2007, o 15:35 
Dzień dobry
Chciałem sie do wiedzieć jaka biologie trzeba zdawać na maturze i co jeszcze zeby dostac sie na jakikolwiek awf???

PostNapisane: 13 kwi 2007, o 22:27 
Na jakikolwiek AWF trzeba zdawać rozszerzoną Biologię,Fizykę lub Chemię. Większość chyba jednak wybiera to pierwsze chociaŻ nie zaszkodzi próbować wszystkich 3 przedmiotów ale to juz dla bardziej ambitnych;) Wiadomo Że wymagany jest równieŻ Polski i język obcy ale to juz na poziomie podstawowym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona