badania genetyczne

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
PayLOADer
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2009, o 10:29

badania genetyczne

Post autor: PayLOADer »

Badania genetyczne umożliwiają wykrycie wadliwego genu wywołującego chorobę Huntingtona, zanim ujawnią się objawy tej choroby. Podaj jeden argument za i jeden przeciw wykonaniu takiego badania u młodego, lecz dorosłego człowieka.

pomoże ktoś?
konik93
Posty: 44
Rejestracja: 18 gru 2008, o 14:26

Re: badania genetyczne

Post autor: konik93 »

no wiec argument za to taki ze wiedzac ze np. ma wadliwy gen powinien rozwarzyc decyzje posiadania potomstwa .czy chce obarczac swoje dziecko ryzykiem .tak mi sie wydaje ze to to jest jakis argument a na negatywane to nie bardzo wiem
PayLOADer
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2009, o 10:29

Re: badania genetyczne

Post autor: PayLOADer »

konik93, to mi na argument nie wygląda za bardzo właśnie sam mam z tym problem .
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: badania genetyczne

Post autor: malgosi35 »

PayLOADer pisze: to mi na argument nie wygląda za bardzo
Jak najbardziej jest to argument.
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: badania genetyczne

Post autor: Darius »

Przeciw: najlepsze lata życia stracone przez świadomość bycia chorym na nieuleczalną chorobę
Za: możliwość dostosowania się do życia z chorobą, czyli np. nie snucie planów dalekosiężnych
PayLOADer
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2009, o 10:29

Re: badania genetyczne

Post autor: PayLOADer »

malgosi35, a . myślałem, że powinien być bardziej biologiczny . a przeciw jakiś argument, za ktoś?
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: badania genetyczne

Post autor: Darius »

PayLOADer pisze:malgosi35, a . myślałem, że powinien być bardziej biologiczny . a przeciw jakiś argument, za ktoś?
Choroba ta jest nieuleczalna i nie można jej nawet nijak załagodzić więc argumentów takich jak wczesne leczenie czy coś raczej brak
PayLOADer
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2009, o 10:29

Re: badania genetyczne

Post autor: PayLOADer »

Darius, zgadza się, dzięki bardzo, pomogłes.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości