Badania lekarskie na medycyne.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: doktorowa »

Ja właśnie też mam i badanie na SS i wyrobiona książeczkę

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: randomlogin »

Niezbyt przyjemne bo co, bo sie kupe nosi? Daj spokoj, bardziej nieprzyjemne rzeczy bedziesz robila - na studiach i po nich.
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: Shargonny »

randomlogin pisze:Niezbyt przyjemne bo co, bo sie kupe nosi? Daj spokoj, bardziej nieprzyjemne rzeczy bedziesz robila - na studiach i po nich.

Raczej jego wykonanie. Nie jest złe, ale jakieś super też nie.
Nie idę na lekarski, więc raczej nie będę takich rzeczy robić. Weszłam tu z ciekawości.

Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: Anthrax »

Ale nie tylko na lekarskim robi się nieprzyjemne rzeczy
Co powie np. taki student analityki medycznej, który będzie badał próbki
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: Shargonny »

Anthrax pisze:Ale nie tylko na lekarskim robi się nieprzyjemne rzeczy
Co powie np. taki student analityki medycznej, który będzie badał próbki
Ale po farmacji w sumie raczej w takich rzeczach nie trzeba siedzieć. Chyba, że o czymś nie wiem.
Współczuję analitykom pod tym względem.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: Mårran »

Warto robić badania lekarskie na GUMedzie, bo potem do OPWZ na staż dają papier bez niczego, za darmo, a gdzie indziej trzeba płacić
Pani Buka
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: mossa »

Ee tam, nie jestem z GUMedu, a za papier do OPWZ też nic nie płaciłam, kwestia na kogo się trafi
lek. mossa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: Mårran »

Często po prostu lekarz od lekarza nie bierze", jak to w KEL napisano, ale tutaj jest tak urzędowo
Pani Buka
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: grysiiia »

A jeszcze pytanie co do ŚUM, mm tam złożyc tylko zaśiadczenie, o ksiąążeczce nic nie słyszałam :O Wie ktoś njak to tam wygląda?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: Blathmac »

Książeczka chyba do końca grudnia, ale ja przyniosłem ze trzy tygodnie temu i nikt się nie czepiał (no może trochę D)
ariax
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2016, o 07:44

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: ariax »

A jak wygląda sprawa na woj leku cywilu?
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: _kajka_ »

Odkopuję stary temat, bo właśnie zrobiłam badania w Lublinie i może komuś się to przyda.

W WOMPie byłam na 7.30 rano - okazuje się, że za późno. Kolejka do rejestracji była już na ok. 70 osób. Dodam, że byłam w WOMPie na ul. Nałęczowskiej, który jest większy niż ten na Nowym Świecie - tam podobno już o 7.30 zaczęli odsyłać ludzi na Nałęczowską, bo lekarze są do 17, a tłumy niemiłosierne. Także polecam przyjechać chwilę przed 7 rano, no chyba że ktoś ceni dużo bardziej poranną drzemkę niż szybsze załatwienie sprawy. W każdym razie jak wychodziłam o 12 to kolejka do rejestracji jeszcze była.

Jak już się zarejestrowałam, to była 9, wtedy idzie się pod wskazany pokój i czeka w kolejce na przyjęcie przez lekarza medycyny pracy. Tam jest krótki wywiad, wypełnia się ankietę i dostaje skierowanie na badania. Ja miałam po kolei badanie krwi - próby wątrobowe (bilirubina, ALT), okulistę (trzeba pamiętać o okularach jeśli ktoś nosi) i neurologa. Potem ze wszystkimi papierami idzie się do kolejnego lekarza medycyny pracy, który robi ostatnie badanie i wydaje zaświadczenie. U mnie wszystkie wyniki były w normie i dostałam zaświadczenie na 5 lat.

W sumie zeszło się ze wszystkim 4,5 godziny. Miałam wypisy ze szpitala ale o nie nie pytali. Ogólnie stosunek jest raczej obojętny. Polecam pójść z kimś, poza towarzystwem zawsze możecie się wymieniać staniem w kolejce.

Aha, pierwsza pani doktor zapytała mnie czy jestem na czczo, ja zjadłam jabłko bo nigdzie nie było informacji czy trzeba być na czczo czy nie, a trochę słabo się robi jak się stoi tyle czasu w kolejce, ale nie robiła problemu oprócz stwierdzenia, że od tego roku trzeba być na czczo
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Badania lekarskie na medycyne.

Post autor: David »

Cała ta medycyna pracy to jakaś gówniana pozostałość PRL, szczerze, to wolę wydać te parę groszy i mieć zaświadczenie w 5 minut a nie pół dnia.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości