Banany

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Banany

Post autor: Aniaww »

Banany wartościowe z punktu widzenia spożywczego są zawsze płone - kiedy znalazłeś nasionko w nich?

Te z nasionkami są bezwartościowe spożywczo.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Banany

Post autor: skarabae »

No tak bardziej mączne, bo mają więcej skrobii. Ale nadal mnie intryguje kwestia efektów wywoływanych przez spożycie niedojrzałych owoców. Aniaww, masz może jeszcze jakieś pomysły? Czy to dotyczy wszystkich niedojrzałych owoców i które składniki dokładnie za to odpowiadają?

[ Dodano: Pią Sty 11, 2008 18:04 ]
Może kwasy organiczne np. jabłkowy ?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Banany

Post autor: badger »

skarabae pisze:Ale nadal mnie intryguje kwestia efektów wywoływanych przez spożycie niedojrzałych owoców.
nie chodzi przypadkiem o solaninę? Choć nie wiem czy występuje też w bananach.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Banany

Post autor: skarabae »

O solaninie zawsze słyszałam w odniesieniu to psiankowatych, ale fakt, nawet jeśli nie ten glikozyd to można by poszukać innych wśród tej grupy.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Banany

Post autor: michicho »

Aniaww pisze:Banany wartościowe z punktu widzenia spożywczego są zawsze płone - kiedy znalazłeś nasionko w nich?

Te z nasionkami są bezwartościowe spożywczo.
Aniaww - nie do końca, nie wiem czy jadłaś kiedyś chipsy bananowe Ja jadłem, są w nich plasterki ususzonych bananów własnie z nasionkami. Przynajmniej tak mi się zdaje bo dosyć dawno je jadłem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Banany

Post autor: Aniaww »

A to nie były przypadkiem jabłkowe

Po roku od posadzenia odrostu na szczycie rośliny pojawia się kwiatostan, który wygina się w dół. Na wierzchołku tego kwiatostanu znajdują się kwiaty męskie. Gdy owoce są dojrzałe, wówczas kwiaty te więdną i opadają. U podstawy kwiatostanów znajdują się kwiaty żeńskie, z których bez zapłodnienia powstają beznasienne owoce (partenokarpia). We wnętrzu owocu znajdują się tylko brązowe pozostałości po szczątkowych zalążkach. Jeśli w owocu znajdują się ciemne twarde nasiona, to w wyniku przypadkowego zapylenia pyłkiem dzikiego gatunku banana. Kwiatostan może wytworzyć do 400 owoców, skupionych po kilkanaście w tzw. rączkach. Po wydaniu owoców kłodzinę się ścina, ale roślina kontynuuje swój wzrost za pomocą odrostów. Na plantacjach bananowce eksploatuje się 5 - 20 lat, a następnie sadzi się nowe rośliny, ale właściciele małych plantacji w tropikach zwykle uprawiają swoje gaje bananowe przez 50 - 60 lat. Odmiany jadalne banana są określane jako banan właściwy i są one sterylnymi (beznasiennymi). mieszańcami międzygatunkowymi.

Kod: Zaznacz cały

biology.pl/owoce_egzotyczne/My%20Webs/banan1.htm
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Banany

Post autor: michicho »

No masz rację, ciekawi mnie jedynie czy te nasienne banany są niesmaczne, niezdrowe, że ich nie jemy ?

Co do tego, na pewno były to bananowe, nie jestem jedynie pewien co z tymi nasionkami wewnątrz. Aczkolwiek polecam bo bardzo smaczne.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Banany

Post autor: skarabae »

Tak wyglądają dzikie banany:
Choćby były smaczniutkie to przeszkód bez liku
teraz_qrde_ja
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2008, o 20:41

Re: Banany

Post autor: teraz_qrde_ja »

Gdzieś słyszałam, że z bananów po podsmażeniu wychodzą robaczki
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Banany

Post autor: Aniaww »

Osobiście nie spotkałam się z robaczkami, ale w zasadzie wszystko jest możliwe :p

Ostatnio trafiłam na robaczywą marchewkę.
panda123
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:55

Re: Banany

Post autor: panda123 »

Robaczki wychodzące podczas smażenia? Hmm, ja również nigdy nie słyszałem o czymś takim. Nie jest to chyba zbytnio możliwe (no chyba, że na patelnie wrzucasz robaczywy owoc ). Banan jest zagrożony tylko na końcówkach.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Banany

Post autor: Aniaww »

W końcówkach to ponoć lamblie są, ale ich nie zobaczysz.

Co do robaczków - to oczywiste że musiałby być robaczywy, a właśnie nie widziałam takiego, chociaż może w cieplejszym klimacie mają je, a do nas nie trafiają.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Banany

Post autor: jillian »

no, też tak myśle. a wogóle czy robaki jedzą jeszcze zielone owoce? Przecież te banany co jemy to przywożą niedojrzałe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości