bezpieczny seks na wakacjach

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Yuuhi

bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: Yuuhi »

Wybieram się z chłopakiem na wakacje i w związku z tym mam pytanie co zabrać. Faceci raczej nie myślą o konsekwencjach dlatego wolę sama o to zadbać.

Kupić prezerwatywy (to będzie pierwszy mój raz, nie pęknie prez.?) czy raczej coś innego np dopochwowe? Na pigułki już za późno, wyjeżdzam na początku sierpnia. Proszę o poważne odpowiedzi nie mam w tej materii doświadczenia
Awatar użytkownika
Ciastek
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:58

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: Ciastek »

Mam nadzieję że byłaś po poradę u ginekologa a nie korzystasz tylko z rad ludzi z forum.Pomijając kwestie tego czy jesteście na to gotowi itd. radzę zabrać prezerwatywy.Nie polecam globulek dopochwowych,bo jesteście początkujący.

ale mimo wszystko-przemyśl to jeszcze raz.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: siouxsiesioux »

Najpierw się zastanów, czy jesteście na to oboje psychicznie gotowi, czy przemyśleliście to, czy tylko was ochotka złapała. Podejmowanie współżycia nie jest byle czym, głęboko zastanów się, czy warto już teraz. Może lepiej najpierw udać się do lekarza i pogadać spokojnie na temat antykoncepcji? A przede wszystkim zapytać siebie, czy jesteś naprawdę psychicznie przygotowana. Dzidzi tak czy siak może się zjawić Jestem wrednym ortodoksem i uważam, że jak nie masz w tej materii doświadczenia", to najpierw się doedukuj, a potem dopiero idź do łóżka po przyjemności.
epinefrynka

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: epinefrynka »

Najlepiej idź do ginekologa. Na pewno nie powinnaś polegać jedynie na poradach forumowych.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: doktorka »

widze, ze starym zwyczajem wszyscy bawia sie w moralizatorskie basnie, jak gdyby to cos mialo dac.

Yuuhi, przede wszystkim na pigulki nie jest za pozno-dzialanie zaczyna sie teoretycznie tego samego dnia, w ktorym wezmie sie 1 pigulke, ja mam zasade, ze przy zaczynaniu stosowania pigulek lepiej ze 2-3 dni odczekac, wtedy na pewno sa juz skuteczne. Wiec jak sie teraz wybierzesz do ginekologa po pigulki, to spokojnie starczy czasu na to, by skutecznie przed ciaza sie ochronic.

Poza tym prezerwatywy to dobry wybor, bo procz dzialania antykoncepcyjnego chronia w stopniu zadowalajacym przed chorobami przenoszonymi droga plciowa.

Nie polecam wszelkich innych metod pt globulki, kapturki, allah jeden wie, co jeszcze- to nie sa dobre metody dla początkujacych par, a juz na pewno nie na 1 raz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: Padre Morf »

Powinnaś iść do ginekologa - najlepiej przed pierwszym razem - on najlepiej odpowie na różne Twoje pytania na temat seksu i po zbadaniu Cię zaleci najlepszą metodę antykoncepcji.

Jeśli nie chcesz/nie możesz iść przed obowiązkowo powinnaś wybrać się po pierwszym razie.

Co do antykoncepcji - na pierwszy raz polecam prezerwatywę. Jeśli jest używana odpowiednio (na opakowaniu jest instrukcja odnośnie zakładania) nie ma obaw co do pęknięcia.

Aha - nie martw się jak coś nie wyjdzie - przy pierwszym razie to częste

Miłej zabawy
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: zdzisław »

Z informacji jakie dowiedziałem się na zajęciach z chirurgii to odradzam globulki bo:
1) sa kwasne
2) szczypią
3) się pienią
4) skuteczność różna"
Yuuhi

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: Yuuhi »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Jutro wybieram się do ginekologa (prywatnie, w przychodni trzeba czekać - zapisy). Szczerze przyznaję - wstydzę się bardzo (pierwsza wizyta)

[ Dodano: |16 Lip 2009|, o 17:33 ]
Morfeusz pisze:Miłej zabawy
Dziękuję
Siuniek
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2009, o 08:46

Re: bezpieczny seks na wakacjach

Post autor: Siuniek »

Spokojnie, ginekolog to też człowiek i wydaje mi się, że również świadomość ludzi poszła dużo do przodu. Kwestia antykoncepcji jest potrzebna i zrozumiała. Także powodzenia na wakacjach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości