Biały nalot na pestkach jabłka

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Biały nalot na pestkach jabłka

Post autor: sufler »

Witam, jadłem dzisiaj jabłko, normalne ze sklepu. Z zewnątrz było ładne, zielono-czerwone, słodkie w smaku, twarde, nie jakieś rozmięknięte. No ale jak doszedłem do ogryzka z przerażeniem stwierdziłem, że wszystkie pestki w gnieździe nasiennym były pokryte cienkim białym nalotem

Kot ten najprawdopodobniej pleśniowy, nie zdawał się jednak sięgać poza pestki, nawet cała obudowa gniazda wydawała się w porządku. Miąższ nie miał żadnych ciemnych plam.

Jaka jest szansa, że spożyłem z jabłkiem szkodliwą ilość patuliny, skoro zainfekowane były wyłącznie pestki? Jak to w ogóle możliwe, że grzyb jest się w stanie rozwinąć na pestkach w środku?
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2013, o 08:48

Re: Biały nalot na pestkach jabłka

Post autor: Prometeusz »

No bez przesady. Ta niewidzialna pleśń w zdrowych jabłkach, co je czyni trującymi to raczej taka miejska legenda.
Prawdopodobieństwo dąży do zera .
tadek1
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 09:08

Re: Biały nalot na pestkach jabłka

Post autor: tadek1 »

psuło sie od
tekill
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2018, o 08:32

Re: Biały nalot na pestkach jabłka

Post autor: tekill »

raczej to nie pleśń
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości