biofizyka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: biofizyka

Post autor: doktorka »

Kaamil pisze:
doktorka pisze:nie, poniewaz z krzywej jest brany tylko prog zdawalnosci. reszta progow, tzn ocenowych, jest ustalana juz z przyslowiowej dy, tzn wg widzimisie asystentow/prof.
dziwnie, u nas taka samowolka by na pewno nie przeszła. Jak Gauss to i pełen rozkład ocen powinien być a nie.
u was jest u was, u nas jest u nas, proste.

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 21:34 ]
w naszym statucie jest uwzglednione, ze sposob oceniania i formy zaliczenia przedmiotu sa ustalane przez katedre, ktora wyklada, wiec nie wiem, co mialobynie przejsc". jesli katedra ustali sobie, ze aby zaliczyc przedmiot nalezy byc afroamerykaninem, to tak wlasnie bedzie i juz:)
jasio

Re: biofizyka

Post autor: jasio »

doktorka pisze:jesli katedra ustali sobie, ze aby zaliczyc przedmiot nalezy byc afroamerykaninem, to tak wlasnie bedzie i juz:)
to już nawet w Lublinie jest normalniej Chyba nawet zacznę mieć dobre zdanie o mojej Alma Mater
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: biofizyka

Post autor: karinia »

to ja dopiszę jak jest w Łodzi ( ktoś już pisał, ale o woj leku a to zupełnie inna bajka jest ). Biofizyka trwa jeden semestr. Ćwiczenia plus wykłady ( nie warto na nie chodzic, bo nawet jeśli człowiek się potwornie stara, jest wyspany i najedzony, to nie nie ma szans, żeby skupic się na słowach profesora dłużej niż 10 minut). Z każdego bloku na cwiczeniach są kartkówki, dopuszczenie do egzaminu zapewnia średnia z nich 3.0, powyżej 4.5 to egzamin zerowy. Egzamin jest ustny. Zdawalnośc wcale nie jest wysoka. W pierwszym terminie około 50 % osób ( na wieczorówce w tym roku 12 osób na 90 chyba, także rozniósł ich pan profesor . Drugi termin w marcu- około 40 % podchodzących zdaje, ostatni termin we wrześniu, sporo osób na moim roku czeka właśnie na ten termin.
Nie uważam, żeby matura z fizyki w jakikolwiek sposób pomogła, dostajemy 180 zagadnień, które można po prostu wykuc, nie ma tu zadań, na dobrą sprawę profesor wymaga rozumienia i dobrego przekazania swojej wiedzy.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: biofizyka

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:dziwnie, u nas taka samowolka by na pewno nie przeszła.
przeszla i przechodzi
Poczekaj na to co dzieje się kolejnych latach

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 16:24 ]
karinia pisze:na dobrą sprawę profesor wymaga rozumienia
na tym polega trudność biofizu, że tego się zrozumieć nie da
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: biofizyka

Post autor: karinia »

Trzeba dobrze improwizowac! Jeśli mówisz ciągiem, pewnie, bez zastanawiania się to profesor wie, że rozumiesz. Nawet Kiedy tak nie jest
Chociaż z tymi egzaminami ustnymi to różnie bywa. U nas najlepiej byc dziewczyną, ładnie ubraną, uśmiechniętą. I sprawiającą dobre pierwsze wrażenie. Wtedy po prostu odpowiadasz na swoje pytania i zdajesz:)
qwertusska
Posty: 89
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 13:17

Re: biofizyka

Post autor: qwertusska »

a skad wiedzieliscie w ktorej sekcji bedziecie? w gablocie jest napisane o 4 sekcjach ktore maja rozne cwiczenia, a nic o podziale. mowili ze mamy sie przygotowac wiec skoro to taki ciezki przedmiot to chyba by pasowalo .
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: biofizyka

Post autor: dzoners »

W Zabrzu katedra biofizyki umożliwiła wakacyjne spotkanie i powtorki ponad 60% studentów 1 roku Wryć trzeba w praktyce 2,5 książki (Jaroszyk, Pilawski i część Kędzi), bo nawet jak czegoś nie ma w rozpisce, to można dostać tzw pytanie na wiedzę ogólną na egzaminie Piękne jest jeszcze to, że część wzorów w ksiażkach jest błednych, o czym oczywiście przed zaliczeniem poinformowani nie zostaniemy, bo studenci powinni sami do tego dojść

Ale paradoksalnie wspominam teraz ten przedmiot bardzo miło. Napięcie wieksze niż w niejednym horrorze, potem 2 godziny bezsensownych ćwiczeń i pytania w stylu POJE*AŁO PANA!? Coś pięknego
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: biofizyka

Post autor: medykzab »

Mi się najbardziej podobało", jak koleżanka została zjechana przez doc, że jak coś jest w książce napisane to nie znaczy, że to jest dobrze Też o jakiś wzór chodziło. Ja do dzisiaj nie wiem, za co opier. nie raz zebrałem. A te życiowe i mega przydatne ćwiczenia i pisane po nocach z nich sprawozdania-bezcenne. Biofizyka zdecydowanie jest najgorszym przedmiotem na I roku w Zabrzu. Nie dość, że materiału jest bardzo dużo i trzeba się uczyć nie wiadomo po co i na co miliona wzorów, to jeszcze na nic nie jest to potrzebne. Nie no, przepraszam-z 0.05% z tego chłamu może się przydać.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: biofizyka

Post autor: Medycyna Lwów »

niedobrze w sumie, odciąga was to od anatomii, a biofizyka przydaje się w mniejszym stopniu niż promil wg mnie. U nas przedmiot bardzo fajny jak dla mnie ćwiczenia ciekawe i bardzo praktyczne (np. robienie na sobie USG brzucha i mierzenie narządów, czy badanie przepływów Dopllerem w tt. szyjnych jest bardzo fajne).
qwertusska
Posty: 89
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 13:17

Re: biofizyka

Post autor: qwertusska »

czy kazdy zdaje ten przedmiot predzej czy pozniej ?
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: biofizyka

Post autor: medykzab »

Zależy na której uczelni, u nas w Zabrzu zwykle kilka os przez biofizykę wylatuje
qwertusska
Posty: 89
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 13:17

Re: biofizyka

Post autor: qwertusska »

wlasnie chodzilo o zabrze ktory asys. jest n"najgorszy w sensie najbardziej upierdliwy? a ktory lajtowy ?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: biofizyka

Post autor: Arnold »

Jako tako lajtowy jest PZU ( powtarzają się pytania, wyjątek optyka). Całkiem jest dr S. (mężczyzna). Reszta to już lubi się bawić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości