Bioinformatyka??

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Tomek

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Tomek »

Witam!

Jak dokładnie liczone są te punkty opisane na stronie amu.

Czy mając np. 100% z informatyki moŻna uzyskać 70 punktów (0,7*100).
Ale wtedy maksymalna ilość punktów była by większa od 100.
Mam nadzieję, Że ktoś wyjaśni początkującemu o co chodzi.

Pozdrawiam
med

Re: Bioinformatyka??

Post autor: med »

na 100 punktów Żeby się dostać musisz mieć przynajmniej 70. PrzecieŻ to logiczne!
TOM555
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2007, o 14:54

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM555 »

Czyli maksymalna ilość punktów odpowiadająca 100% punktacji amu zależy od wyników maturalnych? Czy oceny ze świadectwa są przeliczane w jakiś sposób na punkty?

I czy to 100% jest równe punktom uzyskanych z egzaminu:
-z j.polskiego(część rozszerzona)*0,1 +
-z j.obcego(część rozszerzona)*0,2+
- np.informatyka(część rozszerzona)*0,6+
-np. matematyka(część rozszerzona)*0,6

I czy jeśli zdam maturę rozszerzoną z matematyki w roku 2008 i zdobędę x punktów to czy do wyników tego egzaminu zostaną dodane wyniki z podstawowej części i dopiero zostanie to pomnożone przez 0,6? np. (x+xp)*0,6 czy x*0,6?

I co tam są za tryby I II III?

Mógłby ktoś wyjaśnić te wątpliwości?
madziula
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 18:48

Re: Bioinformatyka??

Post autor: madziula »

witam wszystkich,którzy dostali się na bioinformatykę na UAM-ie jak tam nastawienie przed zajęciami?
kadra bioinfo na UAM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: kadra bioinfo na UAM »

Pierwszaki, nie macie sie czego bac, tylko trzeba sie przylozyc na pierwszym roku. Bedzie gorzej jak na mnie traficie na trzecim roku :evil: ale to jeszcze duzo czasu.
A. i nie polecamSwiatowego ladu informatycznego", bo straszne nudy.

do zobaczenia!
Isis

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Isis »

kadra bioinfo na UAM: CzyŻbyś to ty £ukasz doradzał pod tym enigmatycznym pseudonimem ?

W kaŻdym razie: ja jestem bardzo zadowolona po 2 latach studiów, programowanie jak juz kiedyś napisałam nie jest moja mocną stroną, ale radzę sobie całkiem nieźle. Planuję pracować gdzieś w mikromacierzach cDNA gdy juŻ skończę oba kierunki. co do samych studiów: nie wymiękajcie, informatyki naucza was od podstaw i podstawy wystarczą Żeby przebrnąć przez część bazodanową i linuksową. Ogólnie podoba mi się atmosfera studiów interdyscyplinarnych, no i wiedzcie, Że UAMowska kadra naleŻy do światowej elity, chociaŻby warto sprawdzić
z dr. Bujnickim mamy wykłady, z mgr. Czerwoniec zaś ćw z bioinformatyki, to powinno byc reklamą samą w sobie :)

¯yczę wszystkim nowym bioinfolom szczęścia na nowej drodze Życia :)
TOM555

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM555 »

"witam wszystkich,którzy dostali się na bioinformatykę na UAM-ie :) jak tam nastawienie przed zajęciami?"

Hej Magda!

Mogłabyś napisać czy trudno jest dostać się na UAM.
Jak dokładnie liczone są te punkty i czy oceny ze świadectwa mają jakiś wpływ.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
cahala

Re: Bioinformatyka??

Post autor: cahala »

wystarczy odwiedzić stronę uniwersytetu.
masz szczegółowe zasady rekrutacji na wydział biologii UAM na rok 2008/2009
TOM555

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM555 »

Dzięki :)
A czy oceny ze świadectwa mają jakieś znaczenie?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Bioinformatyka??

Post autor: badger »

TOM555 pisze:A czy oceny ze świadectwa mają jakieś znaczenie?
żadnego.
TOM555

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM555 »

W moim przypadku oceny ze świadectwa by pomogły, ale trudno. Trzeba maturę zdać jak najlepiej.

Z czego zdajecie maturę, Żeby się dostać na bioinformatykę?

Ja informatykę i matematykę - jestem dobry z tych przedmiotów, ale duŻo przygotowań jeszcze, bo na poziomie rozszerzonym nie jest tak łatwo.
TOM555

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM555 »

Niech Wigilia i ¦więta BoŻego Narodzenia upłyną spokojnie i radośnie, aby marzenia zmieniły się w rzeczywistość, a sukcesy przerosły wszelkie oczekiwania.
mapi

Re: Bioinformatyka??

Post autor: mapi »

Cały czas zastanawiam się nad tym kierunkiem. ale trochę się boję. Jestem w klasie mat-inf, zresztą juŻ od gimnazjum. Matmę mam naprawdę na wysokim poziomie, a biologią się po prostu interesuję. Ale fizy nie umiem kompletnie ( czyŻby beznadziejny nauczyciel?), a do informatyki jakoś nie mam przekonania (znam trochę pascala, c++, htmla i blendera, ale naprawdę na mizernym poziomie). Stąd moje pytanie: czy tej informatyki jest naprawdę tak duŻo? Jakie są podstawowe tematy a propo np. c++? I jak to wygląda juŻ później w pracy? No bo korzystam chyba z gotowych programów, a badam poszczególne kombinacje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości