BIOINŻYNIERIA

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Kicia88
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2009, o 12:06

BIOINŻYNIERIA

Post autor: Kicia88 »

Witam serdecznie.

Czy ktoś studiuje, bądź wybiera się na bioinżynierie? Dostałam się na kilka kierunków, ale mam dylemat między ochroną środowiska (W poznaniu) a bioinżynierią (w krakowie). Sporo się naczytałam o OŚ, ale na temat bioinż., nie znalazłam nic. Jeśli kto mógłby napisać, jakie są studia, czy jest po nich praca itd to byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam[/b]
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: BIOINŻYNIERIA

Post autor: Biochejter »

Bo to jakiś nowy twór, dlatego nic nie ma na ten temat. O pracę nie pytaj bo absolwentów tego kierunku jeszcze nie ma zapewne (?). Pierwsze słyszę o takim kierunku (jaka to uczelnia w Krk go prowadzi i na jakim wydziale?)

W ogóle na czym ma polegać bioinżynieria? Coś na pograniczu biotechnologii i inżynierii bioprocesowej czy coś w inną stronę?
Kicia88
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2009, o 12:06

Re: BIOINŻYNIERIA

Post autor: Kicia88 »

Na Uniwersytecie Rolniczym, jest to specjalność na wydziale Ogrodnictwa. Obawiam się jednak, że tak ładnie to nazwali jako bioinżynieria", bo jak patrze na przedmioty, to po studiach powinnam otworzyć firmę prywatną z projektowaniem ogrodów - szkółkarstwo ozdobne, warzywnictwo, sadownictwo itp. - to są przedmioty kierunkowe.hmm cienko widzę te studia. Dlatego pytam, czy ktoś to w ogóle studiuje.

ps. jest to dział biotechnologii
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: BIOINŻYNIERIA

Post autor: Savok »

Kicia88 pisze:ps. jest to dział biotechnologii
Z takimi przedmiotami kierunkowymi kolo biotechnologii to nawet nie stalo

To jakis twor komiczny na zwabienie studentow, bo jak wiadomo wszytko bio i inzynieria teraz w modzie.

I szczerze mowiac nigsdy wczesniej o czyms takim nie slyszalem.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: BIOINŻYNIERIA

Post autor: zetsu »

tzn bioinzynieria jako dzial nauki na pograniczu biotechnoogii i inzynierii biomedycznej istnieje i chyba jedna w polsce oferuja taki kierunek .
Ale co to ma wspolnego z ogrodnictwem ?
Rosaarvense
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2010, o 18:00

Re: BIOINŻYNIERIA

Post autor: Rosaarvense »

Ja właśnie dokonałam wczoraj wpisu na bioinżynierie! i na prawdę się cieszę na te studia:) mam już lic. z biologii więc te studia pozwolą mi się dalej rozwinąć . Te studia mocno wiążą się z genetyką/inżynierią genetyczną . tylko na te bardziej skomplikowane, ciekawe rzeczy trzeba będzie trochę poczekać! Poza tym to rzadki kierunek, to też jest plus. Zgłaszajcie się studenci bioinżynierii!

Pozdrawiam
ragnars
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2015, o 13:25

Re: BIOINŻYNIERIA

Post autor: ragnars »

Przydałoby się odświeżyć wątek. Teraz pewnie wszyscy już po studiach . Ktoś z użytkowników pracuje w zawodzie, a jeśli tak może byłby chętny podzielić się informacjami. Czyli czym się zajmuje, czy długo szukał zajęcia etc. ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość