Biolar przesłona.

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Biolar przesłona.

Post autor: homodelfinus »

Witam. Nabyłem biolara w stanie kolekcjonerskim w zestawie z kontrastem fazowym ujemnym za 700 PLN Problemem jest przesłona polowa. Mikroskop stał naście lat. Pierścień chodzi ciężko i chyba są zastane listki. Jakby sklejone. Wie ktoś jak się dobrać do mechanizmu i szybko go przeczyścić?
Pozdrawiam. Sam sprzęt jeśli chodzi o jakość wykonania rewelacja. Mam tego już trochę i muszę powiedzieć, że nikony alphaphot/labophot i jeden Eclipse E200, który widziałem w stosunku do Amplivala, Jenameda a teraz biolara to taka podperducha materiałowa". Plastik fantastik. I piszczy w dodatku
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biolar przesłona.

Post autor: jacekp-bio »

Olej uniwersalny PRESSOL lub inny np. do maszyn do szycia lub maszynek do strzyżenia. Kilka kropel w mechanizm powinno wystarczyć. Można potraktować WD40 na początek by się wilgoci pozbyć i oczyścić, odczekać kilka dni i potem potraktować olejem uniwersalnym. Rozebranie mechanizmu przesłony nie jest zalecane no chyba, że już takie przesłony Rozkręcałeś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości