Biolog a analityk medyczny

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
biolog99
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 16:22

Biolog a analityk medyczny

Post autor: biolog99 »

Witam, w tym roku kończe studia z tyt. mgr biologii, bardzo mnie to cieszy ale jedyna perspektywa pracy w moim mieście jest tylko w laboratorium analitycznym. Pytanie brzmi na jakim stanowisku mogę tam pracować , jakie prace wykonywać i pod czym sie podpisywać /
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: Savok »

Praca technika, czyt mycie szkla, ukladanie tipsow, pod niczym podpisywac sie nie mozesz - nie masz uprawnien analityka medycznego. Aby je uzyskac trzeba albo skonczyc studia Analityka medyczna, albo dwuletni kurs podyplomowy o podobnym tytule. W przeciwnym wypadku zawod analityka jest dla ciebie zamkniety.
biolog99
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 16:22

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: biolog99 »

czyli wystarczy skończyć zawodówkę żeby robić to sama w laboratorium
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: Savok »

Hmm zawodowke nie, technikum analityczne kiedys istnialo, teraz.moze zniesli, nie wiem. W kazdym badz razie w Polsce Izba Analitykow jest na tyle silna we wladzy, ze zablokowala mozliwosc pracy w tym zawodzie wszystkim, ktorzy nie skonczyli odpowiednich szkol uczacych tego, a nie innego zawodu.
mimoza
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 12:53

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: mimoza »

Technika analityczne zostaly juz zlikwidowane.Obecne wg przepisow w laboratoriach medycznych moga byc zatrudniane wylacznie osoby po kierunku analityka medyczna (studia 3-letnie licencjackie, 5-letnie magisterskie).
Osoby po kierunkach typu chemia,biologia,weterynaria - musza ukonczyc chyba 2-letnie studia uzupelniajace.
Osobiscie uwazam,ze to bardzo dobre rozwiazanie gdyz biolodzy i chemicy nie beda juz blokowac miejsc osoba lepiej przygotowanym do zawodu laboranta
diagnosta
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, o 17:38

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: diagnosta »

mimoza pisze:Technika analityczne zostaly juz zlikwidowane.Obecne wg przepisow w laboratoriach medycznych moga byc zatrudniane wylacznie osoby po kierunku analityka medyczna (studia 3-letnie licencjackie, 5-letnie magisterskie).
Osoby po kierunkach typu chemia,biologia,weterynaria - musza ukonczyc chyba 2-letnie studia uzupelniajace.
Osobiscie uwazam,ze to bardzo dobre rozwiazanie gdyz biolodzy i chemicy nie beda juz blokowac miejsc osoba lepiej przygotowanym do zawodu laboranta
Zgadzam się 100% trzeba był skończyć analitykę, a nie biologię. Ja się jakoś do szkoły dzieci uczyć biologii nie pcham bo biologię nie jestem. A każdemu biologowi się wydaje że ja umie pipetę obsługiwać to może w laboratorium pracować. Tylko, że po biologii nie się ma do tego wiedzy. Żadnych norm nie znają, nawet nie wiedzą nic o antykoagulantach, ale pretensje, że nie mogą pracować to owszem
Awatar użytkownika
Miśka_
Posty: 205
Rejestracja: 14 mar 2008, o 19:42

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: Miśka_ »

A po tych 2 latach uzupelniajacych praca dla osoby, ktora skonczyla biologie jest taka jak tego po analityce med. ?

Znalazlam na stronie UJ, ze mozna po skonczonej biologii/chemii/weterynarii zrobic 2 letnie studia podyplomowe na kierunku analityka medyczna, 2 lata to trwa
diagnosta
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, o 17:38

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: diagnosta »

Tak będziesz pracować jako analityk medyczny jak ktoś Cię zatrudni. Tylko ta podyplomówka kosztuje 16 tysięcy przynajmniej w Poznaniu. 4 tysiące za semestr. I wiadomo jak pracodawca ma wybierać kogoś po 5 lat dziennej analityki a podyplomówce 2 lata w weekendy to wiadomo kogo wybierze. Po 2 latach weekendowej nauki nie będziesz miała takiej wiedzy jak po 5 latach studiów.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: Gekon »

Mi&#x15Bka_ pisze:A po tych 2 latach uzupelniajacych praca dla osoby, ktora skonczyla biologie jest taka jak tego po analityce med. ?
Masz to samo.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: Padre Morf »

diagnosta pisze:I wiadomo jak pracodawca ma wybierać kogoś po 5 lat dziennej analityki a podyplomówce 2 lata w weekendy to wiadomo kogo wybierze. Po 2 latach weekendowej nauki nie będziesz miała takiej wiedzy jak po 5 latach studiów.
No właśnie nie wiadomo, bo nie jest to takie oczywiste.
Do labu mikrobiologicznego prędzej wezmą mikrobiologa po podyplomówce niż absolwenta 5 letniej analityki med
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: malllwiśka »

Morfeusz pisze: Do labu mikrobiologicznego prędzej wezmą mikrobiologa po podyplomówce niż absolwenta 5 letniej analityki med
Tos mnie zszokował A dlaczego, jeśli można spytać przecież bez przesady, nie porównujmy piecioletnich studiow dziennych z dwuletnia, zrobiona zaocznie, podyplomowka.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: doktorka »

a co wg Ciebie analityk medyczny ma do roboty w laboratorium mikrobiologicznym procz ew. robienia kawy? o_O

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 22:50 ]
Savok pisze:Praca technika, czyt mycie szkla, ukladanie tipsow, pod niczym podpisywac sie nie mozesz - nie masz uprawnien analityka medycznego. Aby je uzyskac trzeba albo skonczyc studia Analityka medyczna, albo dwuletni kurs podyplomowy o podobnym tytule. W przeciwnym wypadku zawod analityka jest dla ciebie zamkniety.
dlaczego, mgr biologii robia to samo dokladnie co analitycy, czyli normalne badania. jedyna roznica jest w pieczatce, analityk podbija wyniki tych badan i tyle. nie wiem w sumie jak to prawnie wyglada (Morfeuszu?), ale kojarzy mi sie, ze widzialam na paru badaniach pieczatke mgr biologii.
diagnosta pisze:Żadnych norm nie znają,
a po co maja znac normy, ktore sie zmieniaja po kazdym posiedzeniu europejskiego towarzystwa Xlttu wpisz dowolna specjalizacje.
Awatar użytkownika
Miśka_
Posty: 205
Rejestracja: 14 mar 2008, o 19:42

Re: Biolog a analityk medyczny

Post autor: Miśka_ »

malllwi&#x15Bka pisze:przecież bez przesady, nie porównujmy piecioletnich studiow dziennych z dwuletnia, zrobiona zaocznie, podyplomowka
Tylko 2 letnia podyplomowka jest dla osob po np 5 letniej mgr biologii lub chemii
Wiec to nie jest takie robienie czegos od zera, przez osobe zupelnie niezorientowana.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości