Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównania

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] Biologia Villee

Post autor: przyrodnik »

najnowsze wydanie 2014 (zestawienie zmian, nowości): https://www.biolog.pl/article49994.html
Alonto
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2013, o 06:04

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: Alonto »

Przerobiłem biologię Campbella od pierwszej do ostatniej strony. Jestem w 1/3 biologii Villego i napewno na OB warto obie pozycje przeczytać, informację zawarte w obu książkach uzupełniają się, jednak zdecydowanie lepszy jest Campbell, szczerze polecam
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: Smile_Forever »

Jeśli się nie ma dostatecznie dużo czasu (i siły) na obie te książki to lepszym wyborem jest Campbell . Na pewno zawiera bardziej nowoczesną wiedzę, zwłaszcza z genetyki, a pod OB ten dział jest dość istotny. Polecam też rozwiązać sobie zarówno z Villeego jak i z Campbella zadania testowe z końca działów. Pamiętam, że kilka z nich pojawiło się w różnych testach olimpijskich, poza tym to zawsze jest jakaś forma powtórki .
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: ryniofit8000 »

Polecam Campbella bo super mi się go czytało. Nie brałem w ogóle udziału w OB ale ta książka jest jak dla mnie genialnie napisana i tematy, które mnie nie interesowały, stały się ciekawe.
gixie
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2015, o 14:59

Re: Biologia Campbella czy Villee? opinie recenzje porównani

Post autor: gixie »

Polecałabym Campbella- dużo bardziej przejrzysty, czytelny, po prostu miło się go czyta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości