Biologia czy mikrobiologia

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Aniaaa1
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2014, o 21:51

Biologia czy mikrobiologia

Post autor: Aniaaa1 »

Hej. Jestem w trakcie wybierania studiów II stopnia. Obroniłąm licencjata z biologii i sięzastanawiam gdzie dalej iść. Czy ciąnac dalej biologię czy isc po mikrobiologii? Czy będąc mikrobiologiem dostane prace wszedzie tam gdzie chca zatrudnic biologa?
lilii67
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 13:23

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: lilii67 »

Tam gdzie biologa - tak, ale pamiętaj po mikrobiologii nie będziesz miała uprawnień diagnosty laboratoryjnego, także Twoje możliwości nie poszerzą się.
Aniaaa1
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2014, o 21:51

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: Aniaaa1 »

Ale jeśli dobrze się orientuję to po biologii też nie jest się od razu diagnostą labolatoryjnym. Proszę kogoś o potwierrdzenie lub zaprzeczenie tej informacji, jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: kokardka »

Ani1, po biologii także nie jest się diagnostą laboratoryjnym (jest się nim po analityce medycznej). Z tego co wiem, po biologii można robić podyplomówkę (2-letnią?) i zostać diagnostą. Nie wiem czy po mikrobiologii też jest to możliwe - być może lilii67 chodziło właśnie o to, że po mikro nie można tego zrobić, aczkolwiek ja osobiście się nie orientuję.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: pawelsl »

Myślę, że mogło chodzić o to, że przepisy w tej sprawie to świeża sprawa. Jeszcze niedawno po biologii można było pracować w laboratoriach medycznych, teraz jest to już zarezerwowane tylko dla analityków medycznych.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: marcin93 »

pawelsl, możesz coś więcej powiedzieć o tych zmianach? Na jakim stanowisu biolog mógł pracować w labie?
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: pawelsl »

Oj nie pamiętam, znieśli to już jednak ładnych parę lat temu jak tak sięgnąłem głębiej pamięcią (z 6-7 już będzie). Ale biolog mógł pracować w labie, nie wiem czy przy wszystkim. Teraz nie może przy niczym bez podyplomówki.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: marcin93 »

Aaa pdyplomówki. prawda, dawniej biolodzy bez niczego mogli w labach, potem to uregulowali. Ciekawe co z tymi biologami, którzy pracowali w labach gdy te przepisy wchodziły w życie.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: pawelsl »

Pewnie dali im okres przejściowy na zrobienie podyplomówki.
Aniaaa1
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2014, o 21:51

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: Aniaaa1 »

Dzięki za odpowiedzi. Paweł, widze ze się orientujesz duzo w sprawach biologów, wiec mam jeszce pytanie: gdzie biologowie teraz pracuja? W jakich laboratoriach i co robia? Co polecasz: biologię czy mikrobiologię?
Awatar użytkownika
synapsa
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2015, o 11:47

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: synapsa »

orientuje się ktoś może ile taka podyplomówka kosztuje? gdzieś mi mignęła informacja, ale jeśli dobrze pamiętam szło to w kilka tysięcy (dużo więcej niż inne podyplomówki) co nie jest pocieszającą informacją
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

[Link] Biologia czy mikrobiologia

Post autor: kokardka »

synapsa, spróbuj się dowiedzieć u kogoś z tego wątku rewolucja-na-analityce-medycznej-vt65416.htm, tam są osoby, które są bardziej związane z analityką
Awatar użytkownika
synapsa
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2015, o 11:47

Re: Biologia czy mikrobiologia

Post autor: synapsa »

z tego co się dowiedziałam po mikrobiologii nie można iść na podyplomówkę z analityki medycznej, tylko po biologii można to studiować.

ja jestem właśnie w rozterce na jakie studia iść (mgr) biolog czy mikrobiolog (skończyłam lic z bioinformatyki). Bo patrząc na ogłoszenia o pracę więcej jest tych, gdzie wymagane są studia biologiczne, a nie mikrobiologiczne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość