Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2008, o 16:39 

Witam.
W zeszlym roku zdawalam mature z biologii na poziomie podstawowym, ktora dobrze mi poszla bo napisalam na 80% ;) Chcialabym wiec zapytac, czy z taka matura mozna sie dostac na studia zwiazane z biologia? Nie jestem zbyt zainteresowana praca nauczyciela, a na zadne kierunki medyczne pewnie nie mam szans, bo jest wymagana biologia rozszerzona. Myslalam o Krakowie, albo Wroclawiu. Slyszalam, ze na AP jest biologia, interesuje mnie tylko czy jest to biologia nauczycielska czy tez nie, moze studiuje tam ktos i sie wypowie ;)
Chcialam tez zapytac czy istnieje studium farmaceutyczne zaoczne? I czy oplaca sie studiowac biologie i chodzic do takiej szkoly jednoczesnie? I czy jest taka szkola w Krakowie?
Bylabym wdzieczna za kazda odpowiedz i prosilabym aby nie komentowano zlosliwie mojego posta. Szukalam wszedzie odpowiedzi i nie moglam znalezc. Moze ktos orientuje sie w tym temacie i moglby mi pomoc? Z gory dziekuje za odpowiedz :)

PostNapisane: 9 lut 2008, o 17:13 
Moderator

mogę się wypowiedzieć co do studium farmaceutycznego bo moja przyjaciólka i koleżanka do tekich chodzą. Nauki jest sporo, ale znacznie mniej niż na farmacji (bez porównania) - trwa 2 lata + 2 lata stażu w aptece i biora pod uwagę w rekrutacji ocenę z świadectwa maturalnego z biologii i chemii (nie maturę). Jedna koleżanka chodzi dziennie do takiego studium w Wa-wie a zaocznie studiuje na SGGW, a druga dziennie studiuje właśnie biologię w Poznaniu i zaocznie robi technika farmacji i to ta nie ma praktycznie czasu na nic. Co do samego zawodu to uważam ze nie jest zły i o pracę zwłaszcza w dużych miastach bardzo łatwo. Pzdr :)

PostNapisane: 10 lut 2008, o 21:18 

Dzieki :) Czyli jednak jest studium zaoczne :)

PostNapisane: 10 lut 2008, o 23:23 
Moderator

Kamil przestarzałe informacje. Teraz staż po technikum jest 1 rok, a niektóre szkoły i bez rekrutacji przyjmują na taki kierunek.

PostNapisane: 11 lut 2008, o 19:23 

Nie wiem jak to jest ze studium farmaceutycznym, ale myślę że będzie Ci dość ciężko dostać się na biologię, jeśli zdawałaś tylko ten predmiot na poziomie podstawowym, a chemię też zdawałaś?
Na UAM nie ma biologii nuczycielskiej- możesz zrobić kurs pedagogiczny na 4 roku, ale rozumiem, że to Cię nie interesuje :) po 2 roku decydujesz się na specjalność: biologia człowieka, eksperymentalna, molekularna lub środowiska

PostNapisane: 12 lut 2008, o 10:45 

Wlasnie zdawalam tylko biologie... Zaluje teraz, ze nie zdawalam jej na poziomie rozszerzonym. Ale teraz nic nie poradze.
Slyszalam, ze na AP mozna sie dostac z biologia podstawowa, albo na Uniwersytet Przyrodniczy we Wroclawiu. Tylko interesuje mnie czy to jest biologia nauczycielska, czy nie.. Moze ktos wie cos na ten temat?

PostNapisane: 18 lut 2008, o 13:47 

no właśnie ogólnie stwierdzam że studium farmaceutyczne to nic ciekawego i marnowanie czasu Tak wynka przynajmniej z opini innych. chciałam iść na studium ale powoli już mi się odmienia.tyle opini czytałam :? o konfrontacjach między magistrami a technikami w aptece. kocham biole i chemię. .Farmacja jest moim marzeniem czy ktoś mnie przekona, że studium jest warte poświecenia czasu.

PostNapisane: 21 lut 2008, o 13:09 

Jesli chodzi o studium to wiekszosc osob idzie tam zrobic technika a potem wybiera sie na farmacje juz z jakas tam wiedza w tym zakresie. Praca po takim studium to jedynie opychanie lekow w aptece z tego co wiem. Jesli chce sie np pracowac przy produkcji lekow itp to trzeba miec tytul minimum magistra.
Co do studiowania biologi, na niektorych rolniczych nie jest wymagana biologia rozsz, ale za zdawanie tego poziomu otrzymuje sie wiecej punktow podczas rekrutacji. Bodajze uniwersytet opolski nie wymaga bio rozsz, akademia swietokrzyska tez nie. Najlepiej poszperac na stronach uczelni jakie sa wymagania, bo zmieniaja sie one co roku i lepiej sie opierac na najnowszych danych.

PostNapisane: 21 lut 2008, o 15:47 

YouG napisał(a):
ie wymaga bio rozsz, akademia swietokrzyska tez nie
:D tam to przyjmą wszystkich.. ehh połowa moich nauczycieli skończyła tą uczelnię :-D

PostNapisane: 21 lut 2008, o 17:51 

U mnie polowa nauczycieli skonczyla UŚ, przynajmniej ci od biologii :D

PostNapisane: 21 lut 2008, o 17:57 

ale UŚ chyba nie cieszy się tak złą sławą jak akademia świętokrzyska idą tam ludzie ze świętokrzyskiego, których nigdzie indziej nie chcieli :D (no chyba, że przez sytuację materialną) koniec off topa

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia