biologia na UAM-ie

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Bartek_DST »

Patrycjusz, Nie ma szans,najmniejszych Biologia na podstawie i tylko 60 % to stanowczo za mało,może rozszerzenie z takim wynikiem ale też ciężko
Skoro z geografia rozsz. - 70% miałeś to pomyśl nad geografią bo widzę,że Biologia poszła ci troszkę słabo no ale skoro chcesz iść na Biologię to nie pisz podstawy,próbuj rozszerzenie i poducz sie troszke jeszcze
Pozdrawiam i powodzenia,wszystko jest możliwe,trzeba tylko chcieć
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Z takimi wynikami jak napisałeś dostaniesz się na biologię na UAM na 100% więc bez obaw -)
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

O kurczę! Trochę rozbieżne opinie.
Wydaje mi się że jak już się dostanę, to się nie dam.tylko o to chodzi.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: keehl »

W roku 2011 żeby dostać się na biologię na UAM trzeba było mieć 37,10 punktów na 100. Ty masz 60, więc dostaniesz się bez problemu. Ale nie osiadaj na laurach, bo progi mogą się zmienić, a biologii się doucz, bo ciężko będzie.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

W rekrutacji na biologię w roku 2011 był drugi nabór więc można powiedzieć, że dostał się każdy co chciał bez względu na ilość punktów.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania co do studiów na Wydziale Biologii UAM to pytaj śmiało -)
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

Pytań mam kilka, zwłaszcza dotyczących zajęć terenowych, które są dla mnie dość istotne, zwłaszcza że chciałbym się specjalizować na kierunku biologia środowiska. Jak to wygląda z terenówkami? Ile ich jest?

I jeszcze jedno, moją pasją jest ornitologia, czy na w wydziale biologii UAM-u istnieje jakaś grupa ornitologiczna lub coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Na kierunku biologia, na pierwszym roku w drugim semestrze są 72h zajęć terenowych, czyli całkiem sporo. Niestety nie jestem wstanie powiedzieć Ci jak one wyglądają, ponieważ nie studiuje biologii :-]

A w Kole Naukowym Przyrodników UAM istnieje sekcja ornitologiczna.
Melon13
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2012, o 21:52

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Melon13 »

Jestem na 3 roku biologii eksperymentalnej, wybór specjalności jest po drugim roku, jeżeli chodzi otereny to na 1 roku masz te 72 godz o ile nie więcej, zajęcia nie są średnie (przynajmniej dla nas z expy ale srodowicho też się tym nie jarało bo to są takie podstawy) więc z zajęć terenowych masz 3 lub 4 około 2 godzinne zajęcia w Ogrodzie Botanicznym zakończone zaliczeniem z rozpoznawania gat. drzew i krzewów ok. 40 z łacińskimi nazwami i nazwami rodzin (ogólnie wielka ściema-w mojej grupie 1 osoba miała poprawkę) później są 3 wyjazdy botaniczne poza poznań całym rokiem w soboty! też zakończone zaliczeniem-mieliśmy pytania od poprzednich lat bo gdyby nie to to byłoby kiepsko, no i wyjścia zoologiczne 6 razy w tereniechyba też w soboty lub piątki (niektóre zajęcia były naprawdę ciekawe-to zależy od prowadzącego) wije, owady wodne, wyjscie do zoo, kleszcze, no i ptaki 2x mieliśmy ale różnie to było w innych grupach ogólnie przygotuj się że na 1 roku w kwietniu i maju nie będziesz miał zadnej soboty wolnej, na 2 roku za to tereny to jest magia najpierw w październiku jedziesz raz na mikologię-trochę nudne, ale w drugim semestrze w czerwcu jest 2 tygodniowy wyjazd (1 tydz. Ląd(botanika i hydrobiologia) i 1 Chalin(zoologia)-takie wiochy ale integracja między studentami i prowadzącymi jest nieziemska wspólne popijawki, śpiewy do 4 rano i takie tam ogólnie przez 2 tygodnie z 3 razy kładłem się spać trzeźwy) poza tym zajęcia są bardzo ciekawe np. nietoperze w nocy, popielice, pająki, jeżeli botanika to tylko z prof. Brzegiem-wspaniały czlowiek mówie to Ja który zajmuje się eksp. ze zwierzętami) wspaniałe 2 tygodnie, jeżeli chcesz iść na środowicho to oni później mają więcej takich wyjazdów z tego co wiem, jest sekcja ornitologiczna-oni też wyjeżdżają często w teren trzeba być po prostu aktywnym. ALE JEŻELI CHODZI O SAME STUDIA TO JEŻELI NIE JESTEŚ PASJONATEM TO ODRADZAM, 1 i 2 rok masz oba semestry zawalone kołami nieziemsko, po pierwszym roku exam u Błaszaka z zoologii-wspaniały facet i ma świetne wykłady ale egzamin jest ustny i po prostu TRZEBA wszystko umieć- 2 tygodnie rycia dzień w dzień-efekt 3 w pierwszym terminie jeżeli dostaniesz 5 pijesz z prof. Błaszakiem herbatę w jego gabinecie (podobno kiedyś ktoś pił, ale od 5 lat nikt-około 100-120 osób podchodzi co roku-nie zgrywam się w tym momencie bo nawet jego współpracownicy nie pili herbaty a nawet mieli poprawki-sam o tym mówił) w dodatku po 2 roku exam u Woźnego ten jest jebnięty bo daje 5 pytań testowych a możesz dostać ok 40 pkt zależy na którą odpowiedź postawisz-prawdopodobną, mało prawdopodobną, bardziej prawdopodobną, właściwą-odpowiedzi praktycznie wszystkie pasują a pytanie jaest pojebane) teraz na 3 roku jest większy lajcik w semestrze ale sesja jest też ciężka. pzdr
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Zgadzam się z Tobą Melon13 z informacjami dotyczącymi prof. Błaszaka. Na prawdę prowadzi świetne wykłady i przytacza dużo ciekawostek -) a co do trudności zaliczenia u Niego egzaminu, to sam właśnie mam poprawke u niego .

Potwierdzam też informacje dotyczące herbatki -)
Patrycjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2010, o 19:53

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Patrycjusz »

Dzięki panowie za takie szczegółowe odpowiedzi.
Ta herbata to kusząca propozycja , nie no żartuję. Jestem pasjonatem, więc jestem dość spokojny.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Dodam, że większość osób które miały okazje pić herbatke u prof. Błaszaka zostało profesorami lub conajmniej doktorami.
Terpsyhora
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012, o 08:54

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: Terpsyhora »

Witam właśnie dostałam się na biologię z nauczaniem, i chciałabym się nieco dowiedzieć o książkach. Czy mógł by ktoś mi powiedzieć jakiej książki do systematyki powinnam szukać? Albo czego warto się już zacząć uczyć żeby potem mieć więcej luzu?
Z góry dziękuję.
Mój nauczyciel biologi z LO chwalił się że pił u niego herbatkę.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: biologia na UAM-ie

Post autor: ebiologia »

Spokojnie, więcej luzu -)

Nawet nie wiesz jakie będziesz miał przedmioty -)
(na pewno inne niż były dotychczas)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość