biologia na UŁ, a bycie nauczycielem

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
este
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2014, o 16:55

biologia na UŁ, a bycie nauczycielem

Post autor: este »

Witam,
chciałbym w przyszłości zostać nauczycielem biologii i chemii, możliwość studiowania mam tylko w Łodzi.
Przez rok studiowałem na niestacjonarnym lekarskim w Gdańsku (jednak nie jest to dla mnie), i mam kilka pytań.

1. Który kierunek byłby najlepszy dla mnie by spełnić swoje zamiary? Planuję iść na biologię na UŁ, lecz zastanawiam się czy nie lepsza byłaby chemia/coś innego.

2. W przyszłości planuję zacząć studiować równolegle drugi kierunek (odpowiednio chemię lub biologię), by mieć odpowiednie uprawnienia do nauczania obu tych przedmiotów, czy jest to konieczne, czy może jest inna opcja, łatwiejsza, by mieć do tego uprawnienia?

3. Większość przedmiotów z GUMedu mam zaliczone, czy będzie możliwe przepisanie oceny z np. biofizyki?

4. Czy powinienem nastawić się na większą/mniejszą/taką samą ilość nauki? Jeśli czasowo bym się wyrabiał chętnie bym też pracował w czasie studiów, stąd pytanie.

5. Nie mogę znaleźć nigdzie progów punktowych, wyniki z matur rozszerzonych to 82% chemia, 75% biologia, 77% angielski być może wynik matury z biologii nieznacznie wzrośnie, ponieważ poprawiałem ją w tym roku.


Pozdrawiam
este
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2014, o 16:55

Re: biologia na UŁ, a bycie nauczycielem

Post autor: este »

do usuniecia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości