Biologia UJ czy biologia UWr?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Mimika
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2008, o 20:58

Biologia UJ czy biologia UWr?

Post autor: Mimika »

Witam serdecznie.
Zostałam przyjęta na biologię na UJ i UWr i nie potrafię się zdecydować. Jestem z okolic Wrocławia, więc Wrocław wygrywa odległością od domu, ale to Kraków był tym wymarzonym.
Czy poziom nauki jakoś diametralnie różni się na tych obu uczelniach? Czy na obu można się naukowo realizować?
Prosiłabym o jakieś konkretne odpowiedzi, ponieważ tylko do jutra mogę się zdecydować na Wrocław.

Ogromnie dziękuję za jakiekolwiek rady.
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: Biologia UJ czy biologia UWr?

Post autor: Dober »

Musisz sobie zadać pytanie, co w tej biologii Cię interesuje (choć wiadomo, że trudne je zadawać, znając biologię po omacku z wiedzą tylko z LO, ale zawsze jakiś zarys masz). Jeśli zwierzaki/rośliny - idź do Wrocławia. Będziesz miała blisko do domu, więcej znajomych itd, ponieważ wydaje mi się, że takie kwestie biologiczne wszędzie są uczone tak samo. Natomiast biologia na UJocie ma więcej (patrz: strony interenetowe) ciekawych zakładów, których we Wrocku nie ma, gdzie możesz rozwijać zainteresowania i się później specjalizować (neurofizjologia czy biologia komórki). Wybór zależy od Ciebie, a co do miast, i Wrocław i Kraków warte spędzenia 5 lat, oba pełne studentów, imprez itd
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości