Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emeelyana »

Dober, dzięki za wyjaśnienie, szkoda że nie pomyśleli i nie zamieścili takiej informacji na usosie.
A co powiesz o hematologii i neuropatologii? Dam radę na pierwszym roku?
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Elly »

nadzieja07, niestety nie pasuje mi matematykę w środę. Także nie pomogę
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Dober »

emeelyana pisze: A co powiesz o hematologii i neuropatologii? Dam radę na pierwszym roku?
Na neuropatologię sam uczęszczałem, dość ciekawa tematyka i egzamin ok, ale moim zdaniem lepiej mieć pojęcie o anatomii układu nerwowego, chociaż bez niej od bidy też da się radę.
O kursie hematologii nie wiem nic, ale pewnie w sam raz dla pierwszoroczniaków.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: prezesowaaa »

pierwsze słysze o zdobywaniu podpisów aby isc na jakiś kurs moze kiedys tak było. wiec szczerze wątpie w to co piszesz bez urazy oczywiscie sama bede uczeszczac na ten kurs w tym roku akademickim, jak i inne osoby z mojego roku
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Dober »

Prezesow:
Oczywiście, że nie słyszałaś, bo pewnie nigdy nie wybierałaś sobie kursu spoza tych dla biologów (kursy dla biologów mają taki początek kodu: WBNZ). Chcąc wybrać sobie kurs (z programu neurobiologii, lub np. z wydziału WBBiB) musisz być jakoś dopisania na usosie, a rejestracja na te kursy jest dla was, biologów, zamknięta, więc jedynym sposobem na uczestnictwo jest zdobycie podpisu prowadzącego danego kursu i złożenie w sekretariacie stosownego druku z tymże podpisem. Biolodzy chodzący do nas na kursy z neuro, tak właśnie robią
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lenka »

Dober ma rację. Sama się interesowałam, bowiem chciałam się zapisać na kurs WBBiB badanie DNA dla celów sądowych.
To na USOSie jest druczek, który się wypełnia, biegnie się do prowadzącego i składa w sekretariacie swojego wydziału : )
Awatar użytkownika
littleblack
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 2010, o 11:56

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: littleblack »

A ja miałabym pytanie do studentów starszych roczników
Podczas rejestracji napotkałam na kurs: Etologia- wybrane zagadnienia.Czy ktoś mógłby mi coś więcej powiedzieć na temat tego kursu
Gość

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Gość »

Czy ktoś może wie gdzie jest jakiś wykaz podręczników na rok I ? Bo zupełnie nie wiem jakie książki trzeba kupić :(
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: pyati »

Napisałby mi ktoś jaki był ostateczny próg na biologię? Bo chciałam tam składać, ale jednak stwierdziłam, że za daleko i chciałabym wiedzieć czy bym się dostała
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: prezesowaaa »

szwejkowscy 1 i 2 tom botanika systematyka i morfologia, hart chemia organiczna, do matmy wyklady, od chemii nieorganicznej wyklady (ksiazki sie nie przydadzą jedynie od laborek skrypt który mozna kupic na kampusie, do bezkregowcow wykłady (podrecznik jury sie nie przydaje), do statystyki wyklady i to by bylo na tyle)
emergency

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emergency »

Jestem z kierunku neurobiologia ale tutaj widze ze wiecej sie dzieje i wiecej osob pisze wiec mam pytanie. Musze sie przyznac ze przegapilem termin 17 wrzesnia na doniesienie karty programowej, jestem narazie bardzo daleko od Krakowa. Dostawalem maile ze zostalem przydzielony do grupy i tak dalej. Jest moj plan na USOSwebie. Ale no tak wyszlo ze nie zajrzalem ostatnio na stonke wydzialu. Narazie sekretariat nie odbiera telefonow dlatego cos zaczynam sie stresowac :P myslicie ze to przejdzie jak doniose ten plan na poniedzialek? czy te terminy sa tak maksymalnie rygorystyczne ze juz mnie skasowali z listy. Bo oczywiscie jest informacja niedoniesienie karty jest rownoznaczne z rezygnancja ze studiow". A ja nie niezabardzo chce rezygnowac.
Tuva

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Tuva »

Czy ktos mial problemy z zarejestrowaniem sie na grupy zajęciowe w USOS? Bo mi to nijak.
Nie wiem czy to tak pokręcone czy ja mam jakis błąd w systemie.

A chcialabym wiedziec gdzie sie stawic w poniedziałek, ewentualnie. :)
Chyba, ze ktos w X i mógłby mi plan podesłac?
Milenek

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Milenek »

witam jestem nową studentka na I roku II stopnia i w ciagu miesiąca mam wybrac sobie promotora! -( czy ktos moze mi kogos fajnego polecic lub tez wyrazic opinie na temat dr Małgorzty Grodzińskiej-Jurczak gdyż ma tematy które mogłyby mnie interesować. Z góry dzieki i prosze o pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości