Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Fala018
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2009, o 21:38

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Fala018 »

pajączek9211, spokojnie sie dostaniesz.jestem tak wkurzona na siebiewszystkie wczesniejsze natura pisalam na ponad 80% a teraz prosze: bio( R)57%,chem(R)50%, mat(P)62,pol(P)76,ang(P)85%sądzicie,że mam jakies szanse?marzylam o analityce medy cznej, ale to odpada.kurczechcialam na ta biologie UJosądźcie prosze.
pajączek9211
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, o 18:19

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: pajączek9211 »

Fala 018, Myślę, ze wiele osób tę maturę zawaliło, bo łatwa nie była. Ja osobiści myślałam o farmacji, ale chemie rozsz. trochę zawaliłam. Matura była trudna i dziwna, więc progi napewno spadną Po za tym u mnie było to samo próbne na ponad 80% z chemii i biologii, a później ta chemia, mnie rozwaliła.
Awatar użytkownika
Fala018
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2009, o 21:38

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Fala018 »

boje sie zeby na rolniczy albo pedagogiczny sie chociaz dostac.nie wiecie jak tam by sie moja sytuacja klarowala?
pajączek9211
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, o 18:19

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: pajączek9211 »

Z tego co mi wiadomo, a czytałam coś na jakimś forum to na pedagogiczny jest łatwiej.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Heej,
nie załamywać się maturą!
Nie można patrzeć ech, daleko mi do stu procent", tylko porównać do średniej krajowej czy - najlepiej - do tzw. staninów i najczęściej występujących wyników.
Na biologię zawsze warto złożyć i nie rezygnować, a także nie przejmować się pierwszą listą: masa osób startuje na biol na wszelki wypadek", a potem się wycofują jak tylko dostaną się gdzie indziej.
A jak komuś się marzyło co innego, a trafił na biologię: po licencjacie z biologii można składać papiery i pisać egzamin wstępny na studia drugiego stopnia (dawny IV i V rok) np. na biotechnologię czy ochronę środowiska
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: biologiaaa »

Czy ten plan jest dobry
Chodzi mi o I semestr I rok, czy naprawdę jest tak mało zajęć i tylko takie?
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Nie wiem jest teraz, ale jak do tej pory do grup rozdzielali alfabetycznie, wg nazwisk (chociaż czasem udawało się pokombinować i zmienić grupę), grupy obowiązują tylko przez pierwszy rok. Potem na kursy się zapisuje na zasadzie kto pierwszy ten lepszy przez usos.
Plany na II i III rok są zatem na tej stronie tylko jako propozycje, a na I rok jak najbardziej były do tej pory tak ustalone.
Hmm. ale coś się może pozmieniać, bo Instytut Zoologii został przeniesiony z Ingardena na Ruczaj.
W każdym razie: wszystkiego na pewno się dowiecie we wrześniu na spotkaniu z doradcami (spotkania są obowiązkowe, doradcy pomagają dobrać kursy dodatkowe itd.).
A czy tak mało zajęć"? Zależy jak kto umie się przestawić na nowy tryb edukacji A jeszcze trzeba dobrać kursy dodatkowe.
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: biologiaaa »

kursy dodatkowe, tzn.?
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

W ciągu roku akademickiego trzeba koniecznie (na każdym kierunku) mieć 60 ECTS. ECTS = ok 10 godzin lekcyjnych zajęć, takie punkty do zbierania
Na I roku za kursy obowiązkowe: chemię org., nieorg. itd., ma się jakieś 55 czy koło tego punktów.
Za te 5 ECTS można sobie wybrać coś z katalogu. Można wybrać kilka kursów za mniej punktów, jeden za 5, albo nawet zrobić za ponad 60ECTS.
Fajnie, bo można się zająć czymś, co nas interesuje, ale lepiej się wcześniej podowiadywać, bo można czasem się wkopać w coś trudnego. Doradca doradzi
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: biologiaaa »

A co byś Ty doradziła (żeby się pod maturkę też lekko przydało), a co koniecznie odradzać? Za każdą radę będę wdzięczny
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anhielos »

A ja mam nadzieję, że 70 procent z biologi (r), 68 z chemii (r), 92 i 98 z matmy i angielskiego (p) starczy na biologię. Bo na nic innego raczej nie mam szans, a chcę uciekać ze swojego kierunku. *brr

co do kursów, to nie jest tak, że część w harmonogramie się pokrywa z przedmiotami właściwymi W harmonogramie wydaje się ich mało, albo źle patrzę:)
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lenka »

Anhielos na pewno się dostaniesz. w zeszłym roku była dodatkowa rekrutacja.
Jeśli chodzi o kursy obowiązkowe, to owszem, część znajdujących się w harmonogramie pokrywa się z tymi właściwymi.

biologi, ja sobie wybrałam na I roku antropologię i bardzo sobie chwalę Wiele osób brało hodowlę zwierząt laboratoryjnych, monitoring biologiczny i też byli zadowoleni.
Ja w każdym bądź razie byłam bardzo zadowolona z wyboru antropologii - bardzo fajny prowadzący no i przede wszystkim ciekawy materiał
Piwoszak
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:36

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Piwoszak »

biologi pisze:A co byś Ty doradziła (żeby się pod maturkę też lekko przydało), a co koniecznie odradzać? Za każdą radę będę wdzięczny
Zapisałem się na I roku na kursy - neuropatologia,neurofizjologia(świetny prowadzący) i filogeneza człowieka. Wszystkie polecam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości