Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Seni

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Seni »

Witam wszystkich.
W tym roku zaczynam studia na kierunku Biologia UJ. Zastanawiają mnie wrześniowe konsultację w sprawach kursów dla pierwszorocznych - czy ktoś ze starszych roczników mógłby opisać mi jak takie konsultację wyglądają? Czy trzeba się jakoś przygotować (np. wybierając uprzednio kursy na USOSie)?
Odpowiedź bardzo mnie uspokoi, z góry dziękuję :)
Gość

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Gość »

A o co chodzi z tym doradcą ? kiedy trzeba się z nim spotkać, czy mozna samemu ustalić termin?
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Do tej pory z po prostu przychodziło się w określone miejsce (z reguły Instytut Zoologii) o określonej godzinie (np. 1 września od 9:00 do 16:00, nie wiem jak teraz zrobią, zawsze było to kilka dni w wrześniu), a tam było kilka osób, które doradzały". Ktoś do Was podejdzie, albo Wy do kogoś.
Nic nie trzeba wybierać, to raczej doradcy sugerują różne kursy, takie, z którymi I rok na bank da sobie radę
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lenka »

U mnie to wyglądało tak, że się przyjeżdżało na Kampus. Pani w pokoju prosiła 4-5 osób, sprawdzała nazwiska, mówiła do której grupy się należy. Pokazywała plan zajęć na oba semestry i prosiła aby się zapisać na wychowanie fizyczne i proponowała kursy dla I roku, coby te 5 punktów brakujących uzupełnić )
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Za moich czasów to jeszcze się na Ingardena jeździło No, ale teraz i IZ jest na Ruczaju, więc prawie bez różnicy.
Doradca przede wszystkim uświadomi studentom, na co zdążą dojechać, a na co nie (chemia, wf, biol roślin i tak są po mieście rozwalone.)
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: neocortex »

Eeee, teraz jest śliczny nowy IZ na rozkopanym Ruczaju. Aż żałuję, że juz studia skończyłam

Seni - tak, lepiej wybrać=wypisać sobie wstępnie kursy, które Cie interesują. Może się okazać, że coś Ci wywali bo oj, nieeeeee, to jeszcze nie na piewszy rok
Gość

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Gość »

Aha teraz rozumiem dzięki :)
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Śliczny nowy IZ - na pewno wydaje się dużo milszy od. Hm, to się zawsze nazywało Kampus", a teraz? I IZ, i ten wielki budynek z INoŚ i WBBiB są na Kampusie
W każdym razie: śliczny nowy IZ na pewno jest sympatyczniejszy od o tego dużego budynku". W środku jest żółciutki, a siedząc na parterze przy stolikach wystarczy popatrzeć w górę, żeby zobaczyć przez szklany dach chmurki płynące po niebie

Co do doradców jeszcze - nie zamartwiajcie się ich wyborem, oni mają tylko podpowiedzieć, a potem podpisać 2-3 razy jakiś papier, jakiejś megaopieki nie będą nad Wami roztaczać P
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lenka »

zielenica pisze:Śliczny nowy IZ - na pewno wydaje się dużo milszy od. Hm, to się zawsze nazywało Kampus", a teraz? I IZ, i ten wielki budynek z INoŚ i WBBiB są na Kampusie
W każdym razie: śliczny nowy IZ na pewno jest sympatyczniejszy od o tego dużego budynku". W środku jest żółciutki, a siedząc na parterze przy stolikach wystarczy popatrzeć w górę, żeby zobaczyć przez szklany dach chmurki płynące po niebie

Co do doradców jeszcze - nie zamartwiajcie się ich wyborem, oni mają tylko podpowiedzieć, a potem podpisać 2-3 razy jakiś papier, jakiejś megaopieki nie będą nad Wami roztaczać P
Ten IZ jest lepsiejszy niż stary, zdeczka się już rozpadający )

Co do doradców. Na szczęście długo się u nich nie siedzi :} Ale później w czasie roku akademickiego trzeba im zanosić deklaracje do podpisu, więc w sumie lepiej jest jak się ma doradcę na Kampusie, choć ja osobiście polecam dr D - przecudna kobieta : ))
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Też byłam u dr D., bardzo sympatyczna i kontaktowa

Stary IZ faktycznie już trochę się kruszył, a szambo wybijało w trakcie laborek z biochemii, ale budynek miał już swoje lata. Duży Kampus powstał w 2002 roku, a już muszą tu i tam podstawiać wiadra, bo coś cieknie P
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emeelyana »

Prowadzący ćwiczenia z botaniki nam opowiadał, że na Kampusie są takie dziury w ścianach w pokojach wykładowców ( płynne podłoże) że szmatami muszą zatykać bo wieje w zimie

A ja doświadczyłam mini trzęsienia na mostku niedaleko sekretariatu. Mam nadzieję że IZ jakoś solidniej zbudowali
Awatar użytkownika
lennie
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2010, o 13:52

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: lennie »

Do świeżo rekrutowanych studentów biologii:
Ekipa Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże pragnie Was serdecznie zachęcić do wzięcia udziału w obozie adaptacyjnym dla studentów pierwszego roku UJ, który odbędzie się w dniach 22-26 września w Jaworkach.
Ja sama byłam na nim w zeszłym roku i poznałam tam wielu sympatycznych ludzi z mojego kierunku, co okazało się nie tylko fajne pod względem towarzyskim, ale także wyjątkowo przydatne w obliczu kolokwiów, sesji i ogólnie zmagania się z trudem studiowania
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: neocortex »

Co do pływajacego kampusu - wszystko to prawda
Przy budowie IZ podobno juz brali pod to uwage. Nowy jest sliczny, ale stary miał swój klimat i zapach i mozna sie bylo scigac windami. ehh
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość