Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
asiaj
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2006, o 09:05

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: asiaj »

EE nie żartuj! Za moich czasów zaczęło studia 250 osób dziś mamy 147 coś koło tego]
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Tak BTW uwazam ze za duzo ludzi przyjmuja na ta biologie - mysle ze powinni gora 100 osob przyjmowac - nie trzeba by wtedy siedziec na cwiczeniach do nocy (na studiach dziennych!)
asiaj
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2006, o 09:05

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: asiaj »

Owszem, ale chyba wiesz dlaczego tak robią? chodzi tylko o kase.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Biologia na UJ

Post autor: Angel7 »

Czy jest tutaj moze ktoś z biologii na UJ
Radzik

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Radzik »

Połowa osób na tym forum to UJ Biologia
Radzik

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Radzik »

Cały portal biolog.pl jest bardzo krakowski, moŻe bedziesz miała okazje poznać naczelnego, kręci się na Ingardena i na nowym kampusie na Ruczaju.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Poszukaj tematu w dziale: Biologia, biotechnologia, ochrona środowiska na studiach
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

No proszę. no to super ja też od października będę tam bywać.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Witam
W tym roku zaczynam studia na biologii na UJ i poprostu niebardzi wiem o cho chodzi z kartami programowymi. Może doacie radę mi jakoś pomóc.

Dopiero zaczynam więc nie myslałm jeszce jakoś konkretnie o specjalizacjach ale biorę pod uwagę cztery: antropologię, genetykę i biologię rozrodu, biologię komórki albo neurobiologię. Zastanawiam się jakie kursy powinnam wybrać (te dodatkowe)
Jak na razie muślałam o
1. Odżywianie i biochemiczne mechanizmy kontrolo masy ciała
2. Neurofizjologia
3. Hodowla i uzytkowanie zwierząt laboratoryjnych
4. Podstawy mikroskopowania

zastanawiam się też nad chemią organiczną. czy powinnam wybrać duzy kurs czy raczej mały

Poradźcie ile powinnam wybrać kursów dodatkowych żeby dać sobie radę.

aha, czy w każdym roku zajęcia odbywają się według tego samego planu zajęć

Przepraszam ze tu tak banalnie o wszystko pytam i pewnie zanudzam ale nie chcę wyjść na idiotkę zaraz na starcie

Acha jeszcze jedno. przy uzupełnianiu tej karty natknęłam się na to że zajęcia prowadzą różni wykładowcyczy odrazu zostajemy przypisani do danego prowadzącego czy to też jest kwestia mojego wyboru?

Pozdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na Wasze odpowiedzi
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Reklama
Ostatnio zmieniony 4 paź 2007, o 11:26 przez muppet, łącznie zmieniany 1 raz.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

odzywianie jest odradzane na 1 roku bo ciezko. reszta kursow dodatk jak najbardziej - 2 na semestr to w sam raz.
W sparwie kart z tego co wiem powinnas sie spotkac z tzw doradcą - czyli kims kto pracuje na biologii UJ, wytlumaczy jak uzupelnic karte, doradzi kursy -mam nadzieje ze juz takie spotkanie mialas lub bedziesz miala (my mielismy na poczatku wrzesnia o ile pamietam).
Rozklad zajec co roku jest ten sam.
Jestes przypisana do wykladowcy w zaleznosci od grupy ( to wszystko jest napisane na stronce lub w informatorze (ktory powinnas miec)
2 lata temu na chemie organiczna rozszerzoną dostawalas sie jezeli uzyskalas odpowiednia ilosc punktow z kolosow ktore odbywaly sie w trakcie semestru. Nie wydaje mi sie zeby sie przez 2 lata to zmienilo ale who knows.
Jezeli bedziesz miec jakies pytania to serdecznie zapraszam na forum studentow biologii UJ
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Dzięki. Już się właśnie zarejestrowałąm.
Co do grup to nie mam na razie pojęcia do której jestem przypisana bo w necie tego jeszcze nie ma, w informatorze też.
od 17 do 22 września mamy się konsultować co do tych kart. Myślę ze wtedy będzie wszystko jasne
Dzięki z odpowiedź. w takim razie może wybiorę te trzy kursy, bez odżywiania

aha, te karty wypełnia się na rok czy na semestr?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

na rok - jezeli bedziesz miala spotkanie z opiekunem to on ci wszystko dokladnie powie i wytlumaczy.
Poza tym dodatkowe kursy mozesz sobie jeszcze dobrac w trakcie semestru (max 2) Na 1 roku polecany jest kurs - antropologia ogólna -ale nie wiem czy w tym roku sie odbedzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości