Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Skoro ten kurs taki a nie inny to chyba go wybiorę do tego neurofizjologię i podstawy mikroskopowania Hmmm. może być Myśle że dam radę. a moze wybrać coś jeszcze?
Rana Ridibunda
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 19:04

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Rana Ridibunda »

ja mialam te same trzy kursy na pierwszym roku a do tego jeszcze duzy kurs z chemii organicznej.ale to jednak troche malo punktow. bo musisz rok w rok wyrabiac 60 pkt, a nadwyzka przechodzi na kolejny rok i o ile na pierwszym roku musisz sobie uciulac 2 ECTS, na drugim 1 ECTS, to na trzecim juz kilkanascie a na czwartym i piatym nie masz w ogole kursow obowiazkowych i musisz od zera uzbierac 60 ECTS, co jest bardzo trudne, gdyz jesli przyjzysz sie punktacji, to wiekszosc kursow dodatkowych prowadzonych na wydziale biologii jest za 1 ECTS.
nie ograniczaj sie tylko do kursow zalecanych, jest ich duzo wiecej i o wiele ciekawszych a znajdziesz je na stronie biologii. wez sobie jeszcze jeden z cwiczeniami zeby nie przekozaczyc, najlepiej taki co nie konczy sie egzaminem, albo egzaminy sa latwe.
i pamietaj-chemia jest swieta)
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Dzięki za rady. bardzo wdzięczna jestem. muszę pomyśleć nad czymś jesteś.
A jak jest z matmą. trudno jest Jaki jest zakres materiału, jak na chemii czy conieco łatwiej
Rana Ridibunda
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 19:04

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Rana Ridibunda »

za moich czasow) z matma nie bylo trudno na egzaminie, za to cwieczenia niektorzy mieli z dodatkowymi atrakcjami. ale rok temu sytuacja z matematyka ulegla zmianie bo sie studentom nie chcialo na 7:30 wstawac na (co tu ukrywac) malo porywajace wyklady i prowadzacy oblal sporo osob. nie mam porownania jaka jest matematyka na chemii ale tam trwa dwa semestry a na biologii tylko jeden. to tez jakas informacja
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

A co sądzicie o kursie fotografii przyrodniczej 4 ECTS jest za niego Można go wybierać na I roku.?
Jeśli ktoś realizował ten kurs niech podzieli się wrażeniami. pliiis.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

O ile mi wiadomo ten kurs jest limitowany i na pewno nie ma juz na niego miejsc. Sa u nas takie kursy na ktore trzeba sie zapisywac 2/3 lata wczesniej. Proponuje Ci spisac sobie na kartce wszystkie kursy ktore Cie interesują i zapytac doradcę co on o tym mysli. Zazwyczaj doradca proponuje 2 kursy na semestr - i uwierz mi że na 1 roku to ci wystarczy, bo jest sporo do nauki z przedmiotow obowiązkowych.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

Angel7 - nie przejmuj się specjalizacją w tej chwili - kursy potrzebne do specjalizacji zdążysz zrobić na 4-5 roku. Teraz wybieraj kursy jak najbardziej różnorodne, żeby się przekonać co ci najbardziej odpowiada. A to czy kurs jest łatwy czy trudny to zależy przeceiż od twoich zdolności i wcześniejszej wiedzy.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Karta programowa złożona. kursy wybarane. nareszcie.
Lara
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2006, o 21:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lara »

Hej , na karcie programowej można wybrać sobie w semestrze letnim albo podstawowy kurs chemii 8 punktów albo rozszerzony 12 punktów.
Ja zapisałam się na rozszerzony , po to , żeby mieć te min.60 punktów i nie uczęszczać na kursy dodatkowe.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

Można i tak ale właśnie kursy dodatkowe są najciekawsze i najwięcej uczą, więc nie wiem czy taka wymiana jest opłacalna
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Lara, mnie powiedziano że na duy kurs z organicznej przypisują odgórnie w zależności jak zdasz egzamin w semestrze zimowym. Na początek trzeba wybrać kurs za 8 pkt.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Angel7 ma racje. Na kurs za 12 pkt ( tzw. duzy) dostaniesz sie pod warunkiem ze w semestrze zimowym dobrze napiszesz wszystkie kolokwia ( 3 chyba były).
Angel7 gratuluje złożenia karty A tak w ogole to jakiego masz doradce? I na jakie kursy sie w koncu zdecydowalas?
martek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2006, o 13:02

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: martek »

ja nie wiem jak jest, ale moja kumpela jest bardzo z biologii na Uj zadowolona!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości