Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Karta programowa złożona. kursy wybarane. nareszcie.
Lara
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2006, o 21:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lara »

Hej , na karcie programowej można wybrać sobie w semestrze letnim albo podstawowy kurs chemii 8 punktów albo rozszerzony 12 punktów.
Ja zapisałam się na rozszerzony , po to , żeby mieć te min.60 punktów i nie uczęszczać na kursy dodatkowe.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

Można i tak ale właśnie kursy dodatkowe są najciekawsze i najwięcej uczą, więc nie wiem czy taka wymiana jest opłacalna
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Lara, mnie powiedziano że na duy kurs z organicznej przypisują odgórnie w zależności jak zdasz egzamin w semestrze zimowym. Na początek trzeba wybrać kurs za 8 pkt.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Angel7 ma racje. Na kurs za 12 pkt ( tzw. duzy) dostaniesz sie pod warunkiem ze w semestrze zimowym dobrze napiszesz wszystkie kolokwia ( 3 chyba były).
Angel7 gratuluje złożenia karty A tak w ogole to jakiego masz doradce? I na jakie kursy sie w koncu zdecydowalas?
martek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2006, o 13:02

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: martek »

ja nie wiem jak jest, ale moja kumpela jest bardzo z biologii na Uj zadowolona!
Lara
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2006, o 21:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Lara »

A co to jest kolokwium? Jak dobrze musze je napisać, żeby dostać się na rozszerzony kurs chemii organicznej?
Troszkę to dziwne, co piszecie bo jakoś mój doradca , powiedział mi ,że ni muszę żadnych rozszerzonych kursów brać i podpisał moją karte z roszerzona chemia.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: MiRACiDiUM »

Lara pisze:A co to jest kolokwium?
To odpowiednik klasówki/sprawdzianu na studiach.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

doradca czasem sam nie wie co się dzieje - mimo, że powinien - jesli nic sie nie zmieniło to musisz sie na duży kurs dostać i dopiero wtedy dodajesz kartkę ze zgłoszeniem dodatkowego kursu czyli rozszerzonej chemii. jak dobrze usisz napisać kolokwia? haha jak najlepiej się da:)
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

muppet, moim doradcą jest de Kotula-Balak Małgorzata o ile dobrze pamiętam. Poradziłą mi żebym wybrałą 3 kursy na początek ponieważ wzięłam antropologię a tego jest dużo.i oprócz tego podstawy mikroskopowania i naerofizjologię. powiedziałą mi że to w zupełności wystarczy.
Mam nadzieję że dam redę.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

nie przejmuj się Angel7 - antropologia trwa co prawda cały rok ale jest bardzo łątwa i przyjemna - wykłądy plus pare godzin ćwiczeń nic nie trzeba się uczyć, mikroskopy - też zaledwie pare ćwiczeń, zaliczenie jest praktyczne, neuro - tam troszkę więcej nauki na egzamin ale nie jest źle. Spokojnie - poradzisz sobie ze wszystkim
qasia

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: qasia »

Ja jestem na II roku biologi i rzeczywiscie jest ciekawie.Polecam pierwszakom podpisywanie szkla na cwiczeniach z chemii organicznej :P Mam pytanko do starszych:Jaki ksiazki sa najlepsze do genetyki i biochemii,biologii kom? Pozadarwiam :)
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Do genetyki wystarczą Ci wykłady od Pani Józefy, jezeli chcesz ksiazke to polecam Genetykę zwierząt. Biologia komórki -Podstawy biologii komórki Albertsa - bardzo fajna, trudno dostepna w bibliotekach a do tego droga. Biochemia - polecam Biochemię z serii krótkie wykłady oraz Biochemię Stryera (mam na płytce, mogę się podzielić) )
Do Angel7 - nie mam pojecia co to za kobieta Ale kursy wybrałaś takie jak trzeba ) Rozumiem ze nie lubisz kroić myszek bo nie wybrałaś w końcu kursu o hodowli zwierząt laboratoryjnych Pzdrlt jeszcze tylko 6 dni wakacji!gt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości