Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

doradca czasem sam nie wie co się dzieje - mimo, że powinien - jesli nic sie nie zmieniło to musisz sie na duży kurs dostać i dopiero wtedy dodajesz kartkę ze zgłoszeniem dodatkowego kursu czyli rozszerzonej chemii. jak dobrze usisz napisać kolokwia? haha jak najlepiej się da:)
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

muppet, moim doradcą jest de Kotula-Balak Małgorzata o ile dobrze pamiętam. Poradziłą mi żebym wybrałą 3 kursy na początek ponieważ wzięłam antropologię a tego jest dużo.i oprócz tego podstawy mikroskopowania i naerofizjologię. powiedziałą mi że to w zupełności wystarczy.
Mam nadzieję że dam redę.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

nie przejmuj się Angel7 - antropologia trwa co prawda cały rok ale jest bardzo łątwa i przyjemna - wykłądy plus pare godzin ćwiczeń nic nie trzeba się uczyć, mikroskopy - też zaledwie pare ćwiczeń, zaliczenie jest praktyczne, neuro - tam troszkę więcej nauki na egzamin ale nie jest źle. Spokojnie - poradzisz sobie ze wszystkim
qasia

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: qasia »

Ja jestem na II roku biologi i rzeczywiscie jest ciekawie.Polecam pierwszakom podpisywanie szkla na cwiczeniach z chemii organicznej :P Mam pytanko do starszych:Jaki ksiazki sa najlepsze do genetyki i biochemii,biologii kom? Pozadarwiam :)
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Do genetyki wystarczą Ci wykłady od Pani Józefy, jezeli chcesz ksiazke to polecam Genetykę zwierząt. Biologia komórki -Podstawy biologii komórki Albertsa - bardzo fajna, trudno dostepna w bibliotekach a do tego droga. Biochemia - polecam Biochemię z serii krótkie wykłady oraz Biochemię Stryera (mam na płytce, mogę się podzielić) )
Do Angel7 - nie mam pojecia co to za kobieta Ale kursy wybrałaś takie jak trzeba ) Rozumiem ze nie lubisz kroić myszek bo nie wybrałaś w końcu kursu o hodowli zwierząt laboratoryjnych Pzdrlt jeszcze tylko 6 dni wakacji!gt
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Jeśli chodzi o podpisywanie szkła to wiem coś na ten temat niestety.
Byłam już rok na chemii na UJ i zdążyłam już przejść przez trochę laborek.

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 20:48 ]
muppet, nie wybrałam hodowli bo kobieta mi to odradziłą. powiedziałą że 3 kursy w zupełności wystarczą
Anna zamy¶lona

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anna zamy¶lona »

czy na zaocznej biologii tez wybiera sie kursy? :roll:
Anna(zamyślona)
Posty: 13
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anna(zamyślona) »

czy na zaocznej biologi rozniez wybiera sie kursy?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Jezeli jest tu ktos bardziej oblatany w sprawach komputerowych to prosze o pomoc
Mam problem - na moim komputerze nie otwiera się strona eko.uj.edu.pl (nie można wyświetlić strony)- kłopot w tym że tam znajdują sie materialy potrzebne mi na wykłady i cwiczenia. Moim znajomym wszystko dziala poprawnie. Moze ktosmial ten sam problem? Co mam zrobic?
zyta

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zyta »

Zmień przeglądarkę na firefoxa
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Juz to zrobiłam - też nie działa. I przez google tez wchodziłam i nic.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

dzieki. teraz stronka chodzi ale nie moge otworzyc materiałów b
Mariola

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mariola »

robert2705 pisze:Witam wszystkich, jestem tu nowy - dołączyłem do grona forumowiczów kilka minut temu. Wacham sie nad wyborem biologi dziennej na uj. Mozecie mi napsiac jak tam jest
Ja skonczylam biologie na UJ pare lat temu i musze powiedziec, ze swietnie zostalam przygotowana. nie wiem jak jest teraz - byc moze jest wiecej studentu i mniej aparatury/materialu na osobe. W kazdym razie byl to dobry wybor.

Robilam prace magisterska na kulturach roslinnych in vitro, a dzis zajmuje sie proteomika (nie roslin, ale czlowieka!)i medycyna kliniczna na Uniwersytecie w Oxfordzie (pracuje i robie doktorat), takze to pokazuje jak wszechstronnie zostaniesz przygotowany (jesli chcesz)

pozdrawiam,
Mariola
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości