biologia UJ rok 2011/2012

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Anhielos »

Jasne, że tak, że jest potrzebny i bez niego ani rusz
Ale można faktycznie pomyśleć o jakimś forum dodatkowo.Tam mogą się toczyć rozmowy, jakieś ustalenia terminów, zamiast na mailu.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Grace »

Forum jest potrzebne swoją drogą Szczególnie przyda się Wam od drugiego roku, kiedy sami będziecie układać sobie plany i nie będzie juz grup jako takich. Ale im wcześniej tym lepiej, polecałabym juz na pierwszym załozyć.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Lenka »

Anhielos, na mailu grupowym mojej grupy ani razu nie zniknął ani jeden mail, więc to wszystko od ludzi zależy
A Mój rok stworzył forum, ale szczerze mówiąc zarejstrowanych jest może ze 30 osób? Więc w stosunku do całego roku to malutko : )
Awatar użytkownika
Fala018
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2009, o 21:38

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Fala018 »

mam pytanie bardziej skierowane do starszych studentów:), jak jest z książkami,?
przeglądam własnie literature, ktora jak pisze jest obowiązkowa, ale niemozliwoscia jest wykupienie wszystkiego co jest napisane na USOSIE na stronach przedmiotu, wiec doradzcie co naprawde trzeba i opłaca sie kupic:)
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Lenka »

Fala ja miałam kupionych jedynie Szweykowskich, resztę albo miałam skserowaną albo wypożyczoną: )
Jedynie co musisz sobie kupić to fartuch laboratoryjny, okulary : )
Awatar użytkownika
Fala018
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2009, o 21:38

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Fala018 »

dzięki Lenka, a jeśli chodzi o forum to zapraszam na forum uj,wydzial biologii i nauk o ziemi,biologia/neuro/ochrona sr, i zapraszam na najbardziej aktywny wątek:D
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Grace »

Kierunek biologia ma swoje forum: biouj . [mod] , ale tam mało osób się udziela. W razie jakichś pytań mozecie pisać na forum mojego rocznika: biologija . [mod] , co prawda my juz licencjat kończymy ale zawsze tam ktoś się przewija i odpowie
Gość

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Gość »

a może profil na fejsie by był ok, przynajmniej wiekszość ludzi posiada profil, a inf zawzsze pod ręką, nie każdego stać na wysiłek wpisywania adresu i szukania inf. na forach D
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: AlexisA »

Właśnie odnośnie literatury to gdzie można znaleźć jej spis? Gdzieś na moim USOSWEBIE Można prosić o podanie linka?
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Lenka »

Na USOSie masz katalog wyszukiwania przedmiotów. Jeśli sobie wpiszesz odpowiedni pzredmiot i będziesz miała znacznik przed nim: WBNZ to znaczy, że to jest to. Jeśli klikniesz więcej o przedmiocie czy jakoś tak, to znajdziesz tam informację kiedy dany przedmiot się odbywa, z kim i na samym dole jest podana literatura. Aby tyle nie szukać mogę Ci podać to co ja pamiętam dla I roku:

Semestr Zimowy:


* Biologia roślin - Szweykowscy T.1 i Heynowicz
* Chemia ogólna i nieorganiczna - wystarczą wykłady Pani profesor
* Chemia organiczna (I część) - Krótkie wykłady z chemii organicznej pod redakcją Harta
* Matematyka - Analiza Matematyczna pod autorstwem Włodarskiego

Semestr Letni:

* Bezrkęgowce - Jura Bezkręgowce", Podstawy Protozoologii Anna Czapik
* Botanika systematyczna - Szweykowscy T. 2 + wykłady
* Podstawy statystyki - zależnie, w której grupie będziesz (przypisy do grup odbywają się alfabetycznie) grupy 1-5 miały Podstawy statystyki dla przyrodników Łomnickiego


To by chyba było na tyle. Większość (o ile nie wszystko) możesz wypożyczyć, na Kampusie można tanio skserować np Harta czy Jurę (bardzo obszerne książki).

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: AlexisA »

Dzięki za oświecenie
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: neocortex »

Ja od siebie moge dodać, że Heynowicza można sobie darować - Szweykowscy, których szczerze nie znoszę spokojnie wystarczali. Z chemii organicznej tez do Harta zagladałam sporadycznie w czytelni, nie wiem, czy warto kserować.
Jura Czapik koniecznie, wypożyczysz.
Łomnicki to samo - b. się przydaje, można wypożyczyć.
Mataforgana_

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Mataforgana_ »

Widzę, że nikt nie wspomina o tym jak ciężko przeżyć matematykę. :)
Jakieś pocieszenie, bo ja szczerze mówiąc jestem nią przerażona. A to głównie z tego powodu, że w liceum ją odpuściłam, a później studiowałam polonistykę. Mój poziom jest raczej niższy niż niski. Cóż, zobaczymy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości