Biotechnologia - obrona pracy inżynierskiej

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
dzasta222
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2013, o 18:34

Biotechnologia - obrona pracy inżynierskiej

Post autor: dzasta222 »

Witam wszystkich

W środę mam obronę pracy inż. Zastanawiam się nad hipotezą w pracy. Po krótce: tematem mojej pracy było określenie lokalizacji enzymu XYZ (enzym ten odpowiada za konwersję estronu w estradiol- ogólnie jest ważny przy końcowych etapach formowania steroidów) w tkance gruczołów pęcherzykowych u świniodzików w okresie lata i zimy. W pracy wykorzystałam barwienie HE oraz używałam przeciwciał znakowanych FITC do zlokalizowania enzymu XYZ w tej tkance. Wyniki: potwierdzają jego obecność w gruczołach (pozytywna reakcja fluorescencyjna). I teraz czy sformuowanie takiej hipotezy jest poprawne?: Gruczoły pęcherzykowe świniodzików mogą być lokalnie miejscem syntezy hormonów steroidowych. Czy może tak: enzym XYZ jest obecny w gruczołach pęcherzykowych świniodzika. Bardzo was proszę o naprowadzenie jeżeli ten trop jest nieprawidłowy
dzasta222
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2013, o 18:34

Re: biotechnolodzy- pomóżcie...

Post autor: dzasta222 »

Acha. i jeszcze jedna sprawa. Pytanie o aspekt biotechnologiczny. Myślałam, że coś w kontekście tego że w pracy wykorzystywałam przeciwciała, które wiążą się swoiście z antygenem, co jest tak naprawdę odzwierciedleniem tego co dzieje się naturalnie wewnątrz organizmu. A więc dzięki metodom biotechnologii, możliwe jest wykorzystanie tego naturalnego zjawiska to wielu celów np. ELISA itd. Co myślicie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości