Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

Co byście wybrali?
Tak mnie kusi by się wybrać bardziej na Inżynierie Biomedyczną na Politechnice Wrocławskiej, bo z drugiej strony chyba na biotechnologie sie nie dostane

a Wy jak myślicie?

Pochwalcie co wogole wiecie o tym kierunku moze macie jakis znajomych którzy to studiują?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: kuskus »

Polecam raczej inżynierie biomedyczną - ciekawy kierunek, tylko że dużo matematyki i fizyki ( w końcu politechnika ale jak ktoś to lubi to napewno mu się spodoba ). Biotechnologie uważam już zdecydowanie za przeciażoną. Noi po inżynierii jest szansa pracy w klinikach, szpitalach itp z tego co wiem we Wrocławiu można kontynuować później magisterskie (po skończonych inżynieryjnych oczywiście ), a w Krakowie puki co takiej szansy nie ma
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Olusia1990 »

Przepraszam, a czy może ktoś podać jakie są wymagania i progi % na Inżynierię Biomedyczną ?
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

ja mogę powiedzieć ponieważ ja jestem na inzynierii biomedycznej . wiec jesli chodzi o Politechnike musisz miec zadaną albo fizyke albo matematyke, najlepiej obydwa przedmioty ja zdawałam biologie, chemie i fizyke i dostalam sie bez problemu poniewaz malo bylo chetnych bo to nowy kierunek. Jedynie ostrzegam, jesli nienawidzisz matmy nie pakuj sie w inzynierie.
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Olusia1990 »

DOCIA_KLOCIA dziękuję! Bo chyba otworzyłaś mi oczy
Wiedziałam, że Politechnika to jestehhhh (ciężko) ale teraz jestem pewna nie jestem umysłem matematycznym.
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

no niestety POLITECHNIKA = MATEMATYKA .ale jesli sie zdecydujesz jako alternetywe polecam ja sie nie dostalam na medycyne wiec poszlam tutaj, jest wszystko super. jednak zalowalam ze sie matmy w liceum nie uczylam .ale jak narazie daje rade wiec sie nie zrażaj od razu
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Olusia1990 »

Cóż. tak szczerze to ja się na medycynę też nie wybieram Właściwie to zdaję samą biologię PR i w dodatku trochę mnie przyćmiło bo ja zdałamtak se a tutaj widze ludzie mają wyniki po 80-90% iprzepowiadają trudną maturę majową.
Ale zdjecydowałam się na rozszerzenie i chcę spróbować.
talciaaa
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2009, o 18:54

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: talciaaa »

Chciałam zapytac gdzie mniej więcej po takich studniach mozna szukac pracy? Tez interesuje mnie ten kierunek, ale na agh w krakowie.
Eevsien
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2009, o 19:42

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Eevsien »

Mam dokładnie ten sam dylemat do rozstrzygnięcia, jeśli się na Wetę nie dostanę.
Doradzajcie. pomoc potrzebna:P
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

oczywiscie ze jest praca to jest kierunek zamawiany wiec bedzie trzeba ludzi do tego. przedewszystkim znajdziemy prace w

szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa,
jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń medycznych,
jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego oraz akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń medycznych,
jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych aparatury i urządzeń medycznych,
jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych,
administracji medycznej,
zapleczu technicznym medycyny,
przemyśle aparatury medycznej,
administracji państwowej i samorządowej,
małych i średnich przedsiębiorstwach,
jednostkach doradczych i konsultingowych.

mysle ze jest wybór
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: Olusia1990 »

talci, jakie są wymagania na agh w Krakowie ?
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

najlepiej sobie tam zajrzec .
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Biotechnologia czy Inżynieria biomedyczna?

Post autor: docia_klocia »

widze że jest zainteresowanie tym kierunkiem, jak macie pytania walcie śmiało postaram się na wszystko odpowiedzieć,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości