Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Theresamanbehindyer
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2014, o 22:15

Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Theresamanbehindyer »

Witam,
przeszukując całe sterty internetu nie jestem w stanie nawet w mniejszym stopniu stwierdzić która uczelnia oferuje najlepszy program studiów. Najlepszy w cudzysłowie ponieważ trudno porównać program studiów na których się nie było. Dotychczas byłem przekonany że SGGW jest uczelnią która jest w stanie w dużym stopniu przygotować studenta do biotechnologii niekoniecznie związanej z przemysłem. Po przejrzeniu programu studiów zastanawiam się czy aby ta uczelnia nie jest zbyt nastawiona na zagadnienia związane z np. rolnictwem czy produkcją. Jak jest na prawdę? I jak jest na innych uczelniach? Cóż takiego są one w stanie zaoferować? Ponieważ po samym przeczytaniu programu studiów człowiek czuję się skołowany. Zdaję sobie sprawę że po studiach przesyconych tematami ww. niewątpliwie znaleźć pracę w granicach naszego kraju, jednak mnie mimo wszystko interesują zagadnienia bardziej rozległe a zarazem wnikliwe jak np. biologia molekularna, biochemia lub genetyka rozpatrywane pod trochę szerszym kątem niż tylko możliwość wykorzystania ich w rolnictwie. Proszę o wypomnienie wszelkich błędów myślowych jeżeli takowe się pojawiły. Jeśli się mylę to w takim razie jak wygląda ten kierunek na uczelni na której studiujesz? Do matury został rok, ale wole nie obudzić się z ręką w nocniku".Wolę być chociaż trochę ukierunkowany na konkretną uczelnię.
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Jagla »

Sprawdź sobie UJ - jeżeli wchodzi w grę wyjazd do innego miasta.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Alessandra »

Ja się w tym roku wybieram na Biotechnologię UJ. Byłam na Dniu Otwartym i dowiedziałam się już wcześniej wielu ciekawych rzeczy. Program studiów na pewno masz umieszczony na stronie wydziału - WBBiB. Próg po pierwszej rekrutacji oscyluje w granicach 75/100 pkt. Są to studia w systemie 3 + 2 (3 lata licencjat, 2 lata magister) czyli otrzymujesz tytuł magistra, a nie inżyniera, ale jak kto woli Szczególny nacisk kładą na biologię, chemię i fizykę. Studenci mówią, że jest super, że spełnia ich oczekiwania. Za rok będę mogła Ci powiedzieć z własnego doświadczenia.(jak się dostanę)
Theresamanbehindyer
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2014, o 22:15

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Theresamanbehindyer »

Sprawdź sobie UJ - jeżeli wchodzi w grę wyjazd do innego miasta.
Wchodzi w grę. W programie biotechnologii na UJ jeden z przedmiotów szczególnie przykuł moją uwagę a mianowicie Zarys ewolucjonizmu". Mój brat jest na UJ na prawie, być może dlatego ta uczelnia niezbyt kojarzy mi się z naukami przyrodniczymi. Zamierzam dokładniej przyglądnąć się tej uczelni pod kątem studiów biotechnologicznych. A co z innymi miastami? Może ktoś z Warszawy szepnie słówko lub dwa?
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Jagla »

UJ właśnie powinien kojarzyć się z przedmiotami przyrodniczymi - bo w tej dziedzinie jest na pewno w czołówce w Polsce.

Wydział bbib i chemii otrzymał ocenę A+ w tym roku (czyli są, jak to nazwali, wizytówką polskiej nauki"). Z tego co kojarzę, jeszcze CHYBA tylko jakaś akademia medyczna dostała taką samą notę jeżeli chodzi o biotechnologie.

Całkiem możliwe, że też będę tam studiował za rok, ale ja raczej wybiorę biochemię.
Awatar użytkownika
Panna Agata
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2013, o 10:57

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Panna Agata »

Ja obecnie studiuję biotechnologię na UW Jeśli chcesz się czegoś konkretniej dowiedzieć to zadaj jakieś pytania, będzie mi łatwiej Cię nakierować
Theresamanbehindyer
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2014, o 22:15

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Theresamanbehindyer »

Chciałbym poznać Twoją opinię na temat tychże studiów na tejże uczelni. Wiem że trudno porównywać jeżeli nie studiowało się na różnych uczelniach. Mimo to nasuwają mi się na usta, zapewne infantylne, pytania takie jak: jaki jest poziom na UW, czym ta uczelnia może się poszczycić, co cię skłoniło do wybrania jej i czy może posiadasz na tyle wiedzy aby móc porównać ją z jakąś inną uczelnią. Każdą opinię wręcz pochłaniam i doceniam. Liczę również na to że być może nawiąże się jakiś dialog pomiędzy studentami różnych uczelni co również dostarczyłoby pewnych informacji. Czuję się bardzo zagubiony w tym temacie bo naprawdę trudno o obiektywne informacje.
Awatar użytkownika
Panna Agata
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2013, o 10:57

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Panna Agata »

Jak dla mnie wybór tej uczelni to była bardzo dobra decyzja. Poziom jest dosyć wysoki, słyszałam nawet, że na UW jest najlepsza biotechnologia w kraju. Mnie przede wszystkim skłonił program studiów, możliwość wyboru specjalizacji na drugim stopniu, jak również prestiż uczelni, która jakby nie było, uchodzi za jedną z najlepszych w Polsce.
Jedyne porównanie jakie mam, to z biotechnologią na UMCS, bo studiuje tam moja przyjaciółka. Ona jest niby zadowolona, ale patrząc na ich poziom i porównując do tego na UW.totalna klapa. Przedmioty mają prowadzone w dużo mniejszym zakresie, często określane jako KP (kurs podstawowy). W swojej opinii ja również kieruję się tym, jakie były progi na dany kierunek na poszczególnych uczelniach. No niestety, na UMCS z tym też szału nie było, skoro przyjmowali osoby z brdzo niskimi wynikami z matur.
Moją dodatkową opcją był jeszcze Poznań - UAM (przede wszystkim) i biotechnologia medyczna na UM (tam chyba wymagany jest rozszerzony angielski na maturze). Ale jednak postawiłam na wybór specjalizacji i tak oto jestem na UW, czego wcale nie żałuję
Theresamanbehindyer
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2014, o 22:15

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Theresamanbehindyer »

Dziękuję za pomoc. Co nie co się dowiedziałem. Z pewnością zaznajomię się z programem studiów na UW. Już sama myśl studiów w Warszawie jest kusząca, chociaż staram się myśleć że nie chodzi o miasto ale o uczelnię. Dlatego właśnie szukam tej najlepszej, choć nie ma pewności że się na nią dostanę. Jednak jest to pewnego rodzaju motywacja. I dalej czekam na głosy innych studentów.
Awatar użytkownika
fallassie
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2014, o 15:22

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: fallassie »

Hej.
Nie chcę zakładać nowego tematu, bo w sumie tyczy się tego samego. A jakaś dobra rada by mi się przydała. Tak naprawdę to jestem strasznie skołowana i nawet nie wiem co mam robić. Chcę składać na biotechnologię, tylko nie wiem jeszcze gdzie. Najbardziej interesował mnie UWr. Wyczytałam gdzieś, że bardzo dobry wydział biotech mają i bardzo mi się podoba to, że po 3 latach można sobie wybrać specjalizację, a mnie bardzo interesuje biotechnologia medyczna a nie wiem czy jakaś uczelnia jeszcze ma taką opcję. Wiem, że chyba w Łodzi jest osobny kierunek biotech med, ale to miasto kompletnie odpada. Jeszcze sprawa jest taka, że zawaliłam maturę z chemii, tak więc mam małe szanse, żeby się dostać na jakąś bardzo dobrą uczelnię, a nie chcę iść gdzieś, gdzie nic nie wyniosę. Myślałam też o UJ, ale pewnie z moimi wynikami to nie mam tam czego szukać. Tak więc może ktoś polecić jakąś uczelnię, która byłaby w miarę przyzwoita, ale jakaś w moim zasięgu?
Awatar użytkownika
Panna Agata
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2013, o 10:57

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Panna Agata »

Na UW też na II stopniu wybiera się konkretną specjalizację i jest ich całkiem sporo, biotechnologia medyczna też jest
Awatar użytkownika
Dreams
Posty: 51
Rejestracja: 18 sty 2014, o 20:06

Re: Biotechnologia studia- którą uczelnię wybrać.

Post autor: Dreams »

Mógłby ktoś coś? Jakieś nowe opinie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości