Blizny

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Blizny

Post autor: Marta »

hej to znowu ja. Chcialam zapytac czy wiecie moze jak pozbyc sie blizn. JA mam uczulenie na jad owadow. i ostatnio pogryzly mnie komary, mialam wielkie strupy, opalilam cialo i etraz te blizny widac( po strupach oczywiscie). Nie qwiem jak to zatuszowac, boe niezbyt ladnie to wyglada. Czekam na odpowiedzi
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Blizny

Post autor: Vinci »

cepan ok. 19 contractubex 20 g - ok. 30 zł contractubex 50 g - ok. 60 zł

kup sobie którąś z tych maści, ja stosowałem contractubex i blizna sta sie prawe niewidoczna, najlepiej zapytaj sie farmaceuty, napewno cos ci doradzi dobrego
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Blizny

Post autor: Marta »

Dzieki )
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Blizny

Post autor: KIM »

Oprócz preparatów farmaceutycznych blizne powinno sie masowac opuszkami palcow kilka razy dziennie, sa rownież rózne techniki zabiegowe pomagajace pozbycie sie blizn, mozliwe jest leczenie operacyjne w zaleznosci od rodzaju blizn robi sie to w rozne sposoby.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Blizny

Post autor: malwka »

tak, polecam cepan - ja miałam blizne od mocnego uderzenia w.słup (niech żyje zgrabność). Smarowałam cepanem i blizna zniknęła równie szybko jak się pojawiła (no.prawie )

Jedyna wada - troszke nieprzyjemny zapach
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Blizny

Post autor: Marta »

Aha. Nieważne jak pachnie nie takei zapachy się wąchało byleby tylko zniknęły.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Blizny

Post autor: ziabol »

Mam problema. a raczej bliznę po rozwalonym przez sama siebie kolczyku skóra po moim pechowym przebiciu (robiłam to w salonie, ale wiadomo, że trzeba to kiedyś wyciągnąć) w złm fragmencie skóry przy dalszym gojeniu zaczęła się kurczyć. W ten sposób z części skóry o powierzchni 2 cm oplatającej kolczyk zostało 0,5cm i nie ma, wyciagnęłam jakis czas temu. zagoiło się na jakże piękną bliznę, czy te maści podziałają na nią?
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Blizny

Post autor: sparky »

Myśle , że nie ma to znaczenia , gdzie ta blizna , blizna jest blizna , która tzreba usunąć

W myśl tego , moje pytanie , ten krem ma taką szarą barwę? Bo planuje użyć bo do zmazywania blizn po trądziku
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Blizny

Post autor: ziabol »

sparky, ma znaczenie, grubość i delikatność skóry na powiece jest zupełnie inna niż właściwości skóry na nodze spróbuj zranić jedna i drugie to zrozumiesz
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Blizny

Post autor: sparky »

No jest różnica , ale chodziło mi o to , że jak posmarujesz powieke tak delikatnie to raczej nic nie powinno się stać , bo taki krem ogólnie maskuje, miałem cos takiego kiedyś , koło samej powieki i smarowałem i sie zagoiło .
Koko
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:58

Blizny

Post autor: Koko »

Jak najlepiej zamaskować blizny(np. te po trądziku, ospie, jakimś zdarzeniu)? Co zrobić, żeby były one mniej widoczne? Czy potrzebne do tego są kosmetyki, czy są jakieś domowe sposoby? Czy blizna jakby wklęsła jeszcze w miarę świeża powróci do normalnego koloru skóry(na twarzy)? Czytałam, że można smarować twarz samoopalaczem, a omijać miejsca blizn i wtedy staną się mniej widoczne- czy to prawda?- ale to nawet jeśli to prawda to i tak samoopalacz kiedyś zejdzie?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Blizny

Post autor: Aniaww »

Blizny smaruj maścią - cepan lub francuski odpowiednik, ponoć lepszy i nie śmierdzący, nie pamiętam nazwy, ale w aptece na pewno będą wiedzieć. Cepan jest tani, te francuska kosztuje jakieś 30-40 zeta o ile dobrze kojarzę. Ponoć warto.

Im blizna świeższa, tym wyraźniejszy bedzie efekt.

Blizny starsze można usuwać laserowo w gabinetach. Zabieg powtarza się kilkukrotnie, koszt w granicach rozsądku.
Koko
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:58

Re: Blizny

Post autor: Koko »

Zazwyczaj blizny są lekko wypukłe z jakby pomarszczoną skóra, czy wlasnie te masz na mysli? Czy ta masc pomoze tez na blizny takie noo lekko wklęsłe? Czy blizna jakby wklęsła jeszcze w miarę świeża powróci do normalnego koloru skóry(na twarzy)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość